שפעת- עולם בצל מגיפה - ההשתוללות הנוראית של מחלת השפעת בשנת 1918 וכיצד נוכל למנוע אסון נוסף בעתיד / ג'ינה קולטה

שפעת- עולם בצל מגיפה

ההשתוללות הנוראית של מחלת השפעת בשנת 1918 וכיצד נוכל למנוע אסון נוסף בעתיד

ג'ינה קולטה

יצא לאור ע"י הוצאת מטר, בשנת 2000, מכיל 341 עמודים, תירגום: יעל זיסקינד-קלר. בריאות »ללא דירוג ללא דירוג
0 בנים   0 בנות
310 התעניינו בספר

תקציר הספר
כאשר אנחנו חושבים על מגפות, עולות במוחנו מגפות כגון איידס, אנתראקס וכמובן המגפה השחורה. השפעת לא מופיעה אף פעם ברשימה. אך מגפת השפעת הנוראה של שנת 1918 הכניעה את הצעירים והבריאים ממש בן לילה. על-פי האומדנים, מתו במגפה זאת כ- 40 מיליון בני אדם.
משפחות נהרסו וילדים התייתמו. מספרם של החיילים האמריקאים שמתו במגפה גדול ממספר החיילים שנהרגו בשדה הקרב במלחמת העולם הראשונה, ולא היה אזור בטוח מהמגפה בעולם כולו. אפילו אסקימוסים בכפרים נידחים נפלו קורבן למגפה, שכמעט מחתה מעל האדמה כפרים שלמים.
מדענים הצליחו לגלות לאחרונה שברירים של וירוס השפעת בתוך דגימות רקמה שנלקחו מגופות שהיו קפואות מאז המגפה, וכן בדגימות רקמה ששומרו ואוחסנו במאגר דגימות במכון הפתולוגי של צבא ארצות הברית.
ג'ינה קולטה מגוללת בספרה את תעלומת הווירוס הקטלני כסיפור הרפתקאות מרתק. היא עוקבת אחר המירוץ לגילוי הווירוס ומביאה את סיפור המגפה ומגפות קודמות, וכן את סיפוריהם של מדענים ומוחים שמתחקים אחר עקבותיו של הווירוס. בספר מובאים גילויים שונים, עד העדכניים ביותר על אודות המחלה הקטלנית. מובאות בו גם תחזיות על שובה של מגפה מסוג זה, והתייחסות למה שניתן לעשות כדי למנוע אסון נוסף.


©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ