ספר בסדר דירוג של שלושה כוכבים
3
1 בנים   1 בנות
גיל ממוצע:53
910 התעניינו בספר


תקציר הספר
יגאל צור, סופר, תרמילאי, טייל ומתבונן חד - עין עורך מסע נוקב אל חייהם של יוצאי אתיופיה במדינת ישראל. בשזיף שחור מתחקה יגאל צור, לראשונה בספרות הושראלית, אחר המציאות האכזרית של האתיופים בישראל המתנכרת, הרוויה דעות קדומות גזעניות. סיפור של מוות ושל תשוקה מתגלגל לרומן - מתח חברתי - פוליטי עוצר נשימה. במפגש הקשה בין חיי הצבא לבין המהגרים שזה מקרוב באו מאתיופוה חושף שזיף שחור את הרבדים התרבותיים והנפשיים העמוקים של ישראליות המגלה את פניה המכוערות אל מול בני עמה השחורים. יגאל צור, יליד 1955, חי וכותב בתל - אביב. ספר סופיריו הקצרים 'עם תום המונסון' ראה אור ב1989 - וכן פרסם את 'מדריך למטייל בהודו' )עם דן דאור( 1991, 'מעיין פרחי השקד' )רומן( 1993, 'מדריך למטייל בסין' )עם דן דאור( 1994, 'רומן עם סין' )ספר מסע( 1996, 'טאנטרה של אהבה' )עיון( 1998, 'מנליק - נסיך יהודי שחור' )תסריט עם דני וקסמן(.


רשימות קריאה בהן מופיע שזיף שחור
ספרים שאני רוצה לקרוא בקרוב | ר י נ ת בת 47 מפרדס חנה רשימת הקריאה עודכנה לפני 6 שנים ו-7 חודשיםיגאל צור (סופר על המוקד)
יגאל צור (נולד ב-1955) הוא סופר, עיתונאי, מגיש תוכניות טלוויזיה ומדריך טיולים. צור שירת בצה"ל במהלך מלחמת יום הכיפורים. מלחמה זו שימשה רקע לכמה מסיפוריו הקצרים בקובץ הראשון שפרסם, "עם תום המונסון", ב-1989. לאחר השירות הצבאי, החל את דרכו במשחק, בסדנאות שונות בלונדון. הוא גר באותה תקו... המשך לקרוא


©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ