המשימה האבודה

עמלה עינת

יצא לאור ע"י הוצאת הקיבוץ המאוחד, בשנת 2008, מכיל 125 עמודים, נוער » מקור (נוער)


הוסף לסל
קנה חדש: ₪64.00 ₪57.60

ללא דירוג ללא דירוג
0 בנים   0 בנות
2023 התעניינו בספר


תקציר הספר
המשימה האבודה" מאת עמלה עינת הוא רומן לבני נוער ומבוגרים כאחד, שעלילתו התרחשה במציאות והוא מבוסס על הפרשה הידועה בשם "עסק הביש".

"המשימה האבודה" הוא סיפורם המרגש של עשרה צעירים יהודים מצריים (ביניהם בחורה אחת), שמדינת ישראל הטילה עליהם, בראשית שנות ה-60, משימה בלתי אפשרית – לרגל ולחבל עבורה במצרים. אותם צעירים שילמו מחיר יקר מכל – הם נאסרו באשמת ריגול למען ישראל וזאת בעקבות בגידה, רשלנות וחוסר מקצועיות של מפעיליהם בארץ. במשפט שתוצאותיו נקבעו מראש נידונו שניים מהם למוות בתלייה ושישה לתקופות מאסר ארוכות. שני מעורבים אחרים בפרשה התאבדו – אחד מהם בבית הכלא המצרי. (הרחבה על "הפרשה" ראו בהמשך). עד כה, למרות אין סוף הררי המילים שהוקדשו לה, לא טופלה "הפרשה" מנקודת המבט של הגיבורים האמיתיים שלה – בני החבורה עצמם - שהקדישו את שנותיהם לרעיון הציוני מאז היותם בני שלוש עשרה.

מחברת הספר עמלה עינת, חוקרת ומספרת לילדים, בני נוער ומבוגרים, נפגשה וראיינה את גיבורי "הפרשה" שנותרו בחיים ואת הקרובים להם, ויצרה עלילה סוחפת המעמידה במרכזה את אותם צעירים חברי המחתרת. היא משרטטת ברגישות ובאיפוק לא רק את סיפור ההתרחשויות מנקודת מבטם, אלא גם את עולמם הפנימי, חייהם, אהבותיהם וסיבלם. כמו גם האידיאליזם התמים והמוחלט שלהם, אהבתם חסרת הגבולות לארץ ולעם שלא פגה גם לאחר שהבינו את עומק הטעות, ההתרשלות והבגידה בגללם התרסקו חייהם. הספר פורש בפני הקורא את עלילותיהם המופלאות משנות נעוריהם בבית הספר התיכון ועד רגעי ההתמוטטות הנוראים של המחתרת, מעמד גזרי הדין האכזריים שהוטלו עליהם, שחרורם מהכלא המצרי לאחר 14 שנות עינוים ושיבתם ארצה שבורי גוף אך בלתי נכנעים בנפשם.עמלה עינת (סופר על המוקד)
סופרת, חוקרת ומומחית בכירה בתחום לקויות למידה. עד לאחרונה הייתה אחראית על מוקד התמיכה הרגשית במרכז התמיכה לסטודנטים לקויי למידה במכללת תל-חי. "וכשאני לעצמי – מה אני?" הוא ספרה השישי בסידרת ספרים העוסקת בהיבטים שונים של הסינדרום, ארבעה מהם ראו אור בסידרת קו אדום בהוצאת הקבוץ ה... המשך לקרוא


©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ