תסמונת דיין - ארבע מלחמות ושלום אחד - הרובד הנסתר / אילן אסיה

תסמונת דיין

ארבע מלחמות ושלום אחד - הרובד הנסתר

אילן אסיה

יצא לאור ע"י הוצאת ידיעות אחרונות, בשנת 1995, מכיל 254 עמודים, עיון » פוליטיקה - ישראלללא דירוג ללא דירוג
0 בנים   0 בנות
931 התעניינו בספר

תקציר הספר
עם פתיחתם של הארכיונים הסודיים של ממשלות ישראל, ארצות-הברית ובריטניה, התגלה, שפרשה היסטורית שנחשבה כל השנים לנושא צדדי ומרוחק, היא שהיתה אחת הסיבות העיקריות למלחמות ולקונפליקטים במזרח התיכון. רק טובי הסופרים היו אולי יכולים לרקום פרשה מורכבת, מפתיעה ומרתקת כמו זו המתוארת לראשונה בספר זה, ושנתהוותה משך יותר משנות דור על ידי המציאות המדינית והצבאית באזור.

בספר זה נחשפים לראשונה רבדים מדיניים בלתי ידועים על מלחמות ישראל - ממלחמת העצמאות ועד מלחמת יום הכיפורים ומסע השלום של סאדאת לירושלים; מתוארים מאבקי הכוח באזור בין מעצמות, מדינות ומנהיגים; נחשפים גילויים חדשים על הסיבות לכישלונות ההערכה, בעיקר ערב מלחמת יום הכיפורים, של מערכות המודיעין והמערכות הפוליטיות בישראל, כולל חלקו של משה דיין בפרשה זו, ומפוצחת האניגמה המדינית המצרית. כל אלה ועוד נפרשים בכתיבה מרתקת, המוסיפה לקורא מידע רב ערך חדש להבנת הרקע, העומק והעוצמה של מערבולת המאבק להשרדותה של ישראל במזרח-התיכון בשנים שעברו ובימינו אלה.

ספר זה ירתק כל קורא בכל ארץ, אך רק הקורא הישראלי יוכל לרדת לעומקה של תחושת החייל והאזרח מן השורה, הלכודים ומובלים על פני לוח השחמט האסטרטגי והמדיני של המזרח התיכון.


הקורא עיר הקורא מתי
gfrank בית חנן לפני 8 שנים ו-7 חודשים מענה
ספרים בהלל23 0524322995 ירושלים 0524322995 לפני 3 חודשים מענה


פרסומת
©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ