אינטליגנציות מרובות - התיאוריה הלכה למעשה - אסופה / הווארד גרדנר

אינטליגנציות מרובות

התיאוריה הלכה למעשה - אסופה

הווארד גרדנר

יצא לאור ע"י הוצאת ברנקו וייס, בשנת 1996, מכיל 305 עמודים, תירגום: אמיר צוקרמן.ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים
5
100% בנות
0 בנים   2 בנות
גיל ממוצע:44
7629 התעניינו בספר

תקציר הספר
תיאוריית האינטליגנציות המרובות של הווארד גרדנר חוללה מהפכה בתפיסת האינטליגנציה המקובלת. היא הביאה ראיות לכך שהאינטליגנציה האנושית אינה ישות שכלית אחידה אלא צירוף של מספר אינטליגנציות נפרדות, בעלות מיקום מובחן במוה ומנגנונים ייחודיים של עיבוד מידע. עשר שנים לאחר שהציגה בספרו מצבי הרוח,)frames of Mind) בוחן אותה גרדנר באסופה זו, ומציע יישומים שונים שלה בשדה החינוך.

באסופה שלפנינו סוקר גרדנר בבהירות את התיאוריה ושורה של פרויקטים חינוכיים המבוססים עליה. הוא דוחק בנו להחליף את תפיסת האינטליגנציה האחידה בתפיסה של אינטליגנציות מרובות, ואת תפיסת בית - הספר האחיד בתפיסה של בית - טפר הממוקד ביחיד. תיאוריית האינטליגנציות המרובות וההשתמעויות החינוכיות שלה זכו לאהדה ולהשפעה חסרות תקדים בתחום המחקר והחינוך.

הווארד גרדנר הוא ממנהלי "פרויקט זירו" בבית הספר הגבוה לחינוך של אוניברסיטת הרווארד, ופרופסור לנוירולוגיה בבית הספר לרפואה של אוניברסיטת בוסטון בשנת 1981 הוענק לו פרס מקארתור, ובשנת 1990 הוענק לו פרס גרומאייר לחינוך. הוא פרסם אחד - עשר ספרים.

מכון ברנקו וייס לטיפוח החשיבה מביא לידיעת הקורא העברי את מיטב התיאוריות העוסקות בטיפוח החשיבה, וכן מקיים שורה של מסגרות הינוכיות שבהן הן מיושמות הלכה למעשה.


הקורא עיר הקורא מתי
יגאל רמלה לפני 8 שנים ו-8 חודשים מענה
יובלוב בית זית לפני 3 שנים ו-10 חודשים מענה
לירז אמיץ נס ציונה לפני 5 שנים מענה
דנדוש ירושלים לפני שנתיים ו-11 חודשים מענה
זהר ביסקר גן יבנה לפני שנתיים ו-3 חודשים מענה

התחיל לקרוא לפני שנתיים ו-6 חודשים
©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ