היסטוריה של הזמן המודרני - מ-1917 עד שנות ה-90 [שני כרכים] / פול ג'ונסון

היסטוריה של הזמן המודרני

מ-1917 עד שנות ה-90 [שני כרכים]

פול ג'ונסון

יצא לאור ע"י הוצאת דביר, בשנת 1995, מכיל 775 עמודים, תירגום: מאנגלית:מרדכי ברקאי. עיון » הסטוריה - כלליספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים
4
100% בנים
1 בנים   0 בנות
גיל ממוצע:33
1807 התעניינו בספר


תקציר הספר
בתוך עשור מאז שהופיעה מהדורתו הראשונה, נמנה ספרו זה של פול ג'ונסון עם רשימת הקלסיקה ההיסטורית ויוחד לו מקום נכבד כמורה נבוכים באירועים הנפתלים והמסעירים של המאה ה-20. כוחו של המחבר מתגלה לא רק ביכולתו לתאר תיאור נאמן ומהימן את התהפוכות במאה שהיא מן היותר דרמתיות בהיסטוריה האנושית – גם במצוקותיה וגם בנפלאותיה – אלא גם בכושר הסינתיזה שלו, ביכולתו לארגן ולהצעיד אלפי עובדות מסוכסכות, מתחומים מגוונים, ולצרפן לכדי תמונה בהירה ומובנת וכן בכישרון התיאור והסיפור שעושה את הספר לחוויית קריאה נדירה, מרתקת ומאלפת כאחד.

ג'ונסון פותח את התיאור הדרמתי של שבעה העשורים שחלפו (1917-1990) בשלהי מלחמת העולם הראשונה, שראתה בחורבנו של הסדר האירופי הישן, בחיסולן של שלוש אימפריות, בניצחונה של הקוסמולוגיה החדשה שאיינשטיין היה סימלה, במסע הכיבוש הגלובאלי של תורת פרויד, בלידתן ועלייתן של הארצות המרקסיסטיות כמעט בעת אחת עם צמיחתן של המדינות הפשיסטיות. הוא עוקב אחר המירוץ האפל והסטיכי של כוחות אלה ויחסי הגומלין ביניהן במהלך שנות השלושים המייאשות והכרך הראשון מסתיים בשואה ובמפולת הגדולה של מלחמת העולם השנייה.

פול ג'ונסון יליד 1928, בוגר אוקספורד, היה עורך הירחון הצרפתי "ריאליטה", חבר מערכת השבועון הבריטי הנודע "ניו-סטייטסמן" ועורכו הראשי בשנים 1964-1970. מסאי וכתב שפירסם במשך שנים בחשובים שבעיתונים ובכתבי-העת והיה תכופות מרצה-אורח באוניברסיטאות. בין ספריו: אינטלקטואלים, ההיסטוריה של היהודים, ההיסטוריה של העם האנגלי, אליזבת ה-1, הולדת המודרנה

1830-1815. ספרו הנוכחי תורגם ל-15 לשונות.


ברנרד לווי, "אובזרוור": הישג יוצא מן הכלל... ספר יסוד שעשוי לחולל מהפכה בחשיבה על ההיסטוריה. "ניו יורק טיימס בוק רוויו": היסטוריה במיטבה. "וול סטריט ג'ורנל": ספר מבריק, עמוס אתגרים אינטלקטואליים. (פרטים נוספים – ראו כיתוב העטיפה בכרך 2).


מ"גיבורי" הכרך בתצלומים שסביב העטיפה, משמאל לימין: נ. צ'ימברליין, היטלר, לנין, הקיסר הירוהיטו, סטלין, פרנקו, לויד-ג'ורג', אינשטיין, צ'רצ'יל, הקיסר וילהלם ה-II, פרויד, טרוצקי, קלמנסו, פ.ד. רוזוולט, צ'יאנג קאי שק, ו. וילסון, מוסוליני.

תיאור נאמן ומהימן של התהפוכות במאה העשרים. כושר ניתוח ומורכבות נפלא ומבריק, מביא אלפי עובדות מסוכסכות, מתחומים מגוונים, ולצרפן לכדי תמונה בהירה ומובנת וכן בכשרון התיאור והסיפור שעושה את הספר לחוויית קריאה נדירה, מרתקת ומאלפת כאחד.
סגנון הכתיבה הוא שוטף, קל לעיכול לכל קורא ומתעניין בהיסטוריה של המאה העשרים עד שנת 2000.

בכרך הראשון:
עולם רלטיביסטי
האוטופיות העירצות הראשונות
מחכים להיטלר
חוקיותבשקיעה
תיאוקרטיה שטנית, תוהו ובוהו שמיימי
הארקדיה האחרונה
שפל
השדים
התוקפנות בשיאה
קץ אירופה הישנה
שנת פרשת המים
מעצמת על ורצח עם
382 עמודים

בכרך השני:
שלום מכוח האימה
דור בנדונג
ממלכת קליגן
ניסוי במחצית האנושות
לזרוס האירופי
ניסיון ההתאבדות של אמריקה
שנות השבעים הקולקטיביסטיות
התאוששות החירות
הערות
מפתח העניינים
395 עמודים.פול ג'ונסון (סופר על המוקד)
פול ג'ונסון זוכה לברכות מדר' נורמן פרנסיס ורות ג'ונסון קולבין לאחר שקיבל את מדליית החירות הנשיאותית מנשיא ארצות הברית ג'ורג' ווקר בוש, ב-15 בדצמבר 2006פול ביד ג'ונסון (באנגלית: Paul Bede Johnson; נולד ב-2 בנובמבר 1928, במנצ'סטר אנגליה) הוא עתונאי, היסטוריון, כותב נאומים וסופר אנגלי. הוא למד בבי... המשך לקרוא


©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ