בגידה / מיכאל זוהר

בגידה

מיכאל זוהר

יצא לאור ע"י הוצאת ספרות עכשיו, מכיל 319 עמודים,ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים
4.4
100% בנים
10 בנים   0 בנות
גיל ממוצע:49
1003 התעניינו בספר

תקציר הספר
הספר בגידה שנכתב ע"י מיכאל בר-זהר מספר את סיפורה של רות מנדלסון, צעירה ישראלית מפת תואר החיה בארץ ישראל הנמצאת תחת כיבוש טורקי אכזרי.
רות, שדמותה מבוססת על שרה אהרונסון, גיבורת מחתרת נ"ילי, היא צעירה שמרגלת עבור הבריטים כנגד הטורקים. רות המשוכנעת כי על האנגלים לכבוש את א"י ולשחררה מידי הטורקים, אוספת מידע מקצינים צעירים אותם היא מפתה בעזרת קסמה הרב לספר פרטים מסווגים הנוגעים לתפקדים. את המידע שהיא אוספת רות מעבירה מידי חודש בעזרת ספינה לידי הבריטים.
מה שרות איננה יודעת זה שקצין הביון האחראי על פעולתה הוא שאול דונסקי, מהפכן רוסי שגורש מארץ ישראל ע"י הטורקים, שאול שבתקופת שהייתו בארץ הכיר והתאהב ברות הוא, כאמור, מפעילה של רות שמאוהבת בו גם כן. טעם נשיקתם היחידה נשאר על שפתות שניהם זמן רב לאחר ששאול גורש.
הטורקים שנפגעים מפעילותה יוצאת הדופן של רות, מגלים אותה ופושטים על ביתה. הם רוצחים את אחיה הצעיר גידי ולוקחים אותה ואת אביה הארכיאולוג הזקן אל בית הסוהר הטורקי הידוע בתנאים הקשים שלו.
שם בבית הסוהר מוצעות לרות שתי אפשרויות, הראשונה היא שרות תיצפה במותו של אביה ולאחר מכן תמות גם כן, והשנייה היא להישלח ע"י הטורקים לקהיר, שם תרגל אחרי הבריטים ותשיג את תוכניתם הסודית בנוגע לכיבוש ארץ ישראל.
רות, בלית ברירה, מסכימה ונשלחת סדרך לא דרך ע"י מפקד הבצא הטורקי בארץ ישראל וע"י קצין הביון הגרמני הראשי אל קהיר.
מכאן העלילה מסתבכת ואנו מגלים פרטים חדשים, מיהו באמת שאול דונסקי ומהי משימתו החדשה בקהיר? מיהו קצין הביון הגרמני ומהו פשר הקשר בינו לבין שכונת הטמפלרים בירושלים, מדוע מורד מפקד הצבא הטורקי בארץ ישראל מפחד להגיע אל ארמון הסולטאן? האם לורנס איש ערב הקצין הבריטי המהולל יכבוש את ארץ ישראל בעזרת הערבים?
הספר מסופר בצורה מרתקת באופן יוצא דופן, משולבת בו האותנטיות של ארץ ישראל בימי מלחמת העולם הראשונה, האירועים מסופרים כאילו בר זהר נוכח בהם, הדמויות שחלקן אמיתיות וחלקן בדויות יוצרות מארג אנושי אכזרי ומרגש.
p


התחיל לקרוא לפני 3 שנים ו-3 חודשים
©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ