תקשורת ומציאות (מהדורה חדשה, כריכה קשה) - מושגי יסוד בתקשורת המונים / דינה גורן

תקשורת ומציאות (מהדורה חדשה, כריכה קשה)

מושגי יסוד בתקשורת המונים

דינה גורן

יצא לאור ע"י הוצאת כתר, בשנת 1993, מכיל 216 עמודים, עיון » חברה ומדינהללא דירוג ללא דירוג
0 בנים   0 בנות
259 התעניינו בספר


תקציר הספר
ספר זה הוא בבחינת מבוא לתורת תקשורת ההמונים ומביא מושגי יסוד בתחום. הספר בוחן שאלות יסוד הנוגעות לאמצעי התקשורת: תפקודם, השפעתם הממשית, האילוצים הפועלים עליהם והשימושים שעושים בהם (השלטון או גופים אחרים). הספר מבהיר מושגי יסוד כגון חופש הביטוי וחופש העיתונות, טכנולוגיות חדשות בקומוניקציה, מקצוע העיתונאי ועוד. בתוך כך הוא בודק שאלות כגון האם באמת יש לאמצעי התקשורת השפעה מפליגה על דעת הקהל ועל מעצבי המדיניות? האם העיתונות היא תחליף נאות לתפקידי הפיקוח על השלטון? ומה תפקידה ומשקלה של התקשורת ב"משחק הפוליטי"? טיפולו של הספר בתוכן התקשורת וביחס שבין החדשות למציאות "האמיתית" מאפשר לו לחשוף את חלקה של תקשורת ההמונים בהבנייתה של המציאות שאנו חיים בה.
הספר כולל לקסיקון למונחים ולמושגים בתקשורת המונים, ובו הגדרות קצרות וממצות של ערכים בסיסיים: הדלפה, הזכות לדעת, זכויות יוצרים, חיסיון עיתונאי, ניו ג'ורנליזם, סוב יודיצה, סוכנות ידיעות, סקופ, "עיתונות צהובה", רשות השידור, תעמולה, ועוד ועוד. הלקסיקון כולל גם ערכים על אמצעי תקשורת ספציפיים שנהפכו למרכיבי יסוד בעולם התקשורת העולמי והישראלי: בי.בי.סי, טיים, טיימס, ידיעות אחרונות, קול ישראל, רויטרס ועוד.
"תקשורת ומציאות" הוא ספר יסוד לכל מי שמתעניין בשאלות הנוגעות לעיתונות ולתקשורת המונים וספר חובה לתלמידי קומוניקציה ולסטודנטים. הספר הוא מהדורה חדשה, מורחבת ומעודכנת, של גרסה שראתה אור ב-1986.
ד"ר דינה גורן היא מחלוצי התקשורת בישראל. היא מרצה בכירה בחוג למדעי המדינה באוניברסיטת בר אילן; עיתונאית, שדרית ומרצה ידועה בנושאי קומוניקציה; חברת מועצת הרשות השניה לטלוויזיה ולרדיו ובעבר חברת מליאת רשות השידור. מספריה: "תקשורת המונים" ו"סודיות, ביטחון וחופש העיתונות".


רשימות קריאה בהן מופיע תקשורת ומציאות (מהדורה חדשה, כריכה קשה) - מושגי יסוד בתקשורת המונים

שיפור הראיה כיצד? לפי שיטת בייטס - הרפיה
יעקב שלחין

אסקסטרולוגיה - המדריך להתאמה
גולד מאונטיין

כתב אמנותי עברי
יוסף טובי

מורה הנבוכים/הרב י.קאפח
משה בן מימון רבינו
הדרכה ועיון - למבוגרים | יחיאלה בת 67 ממושב מסלול בנגב רשימת הקריאה עודכנה לפני 21 שעות


©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ