מכתבים מירושלים  - מלחמת העצמאות והקמת המדינה בעיניה של נערה אמריקאית / צפורה פורת

מכתבים מירושלים

מלחמת העצמאות והקמת המדינה בעיניה של נערה אמריקאית

צפורה פורת

Letters from Jerusalem

יצא לאור ע"י הוצאת אוריון הוצאת ספרים , בשנת 2016, מכיל 256 עמודים, תירגום: מרים טליתמן. ספרות »


קנה משומש: ₪45.00
הוסף לסל

ללא דירוג ללא דירוג
0 בנים   0 בנות
1188 התעניינו בספר

תקציר הספר
…“עברתי כבחלום בין המוני האדם השרים בקולי קולות 'דוד מלך ישראל, חי חי וקיים'. חלפתי על פני טנקים וג'יפים בריטיים עמוסים בילדים צוהלים ומריעים, כשדגלים מתנופפים ביניהם... פילסתי דרכי בין ההמונים המתנשקים והצוהלים, כולם צועקים 'מזל טוב'. וחזרתי לשקט שבחדרי, כדי לחלוק עמכם את הלילה הבלתי נשכח הזה."
(29 בנובמבר 1947)

נערה אמריקאית מגיעה ארצה בסוף שנת 1947 עם מלגת לימודים לשנהבאוניברסיטה העברית ונקלעת להתרחשויות ההיסטוריות הסוחפות את היישוב בארץ – מלחמת העצמאות והקמת מדינת ישראל.
היא מתגייסת ל"הגנה" ומשרתת כחובשת במצור על ירושלים. לאחר מכן היא עוברת לשרת במודיעין חיל האוויר, שזה עתה נולד, ומאוחר יותר הייתה אחראית על הקמת מערך המרפאות בבסיסי חיל האוויר בצפון הארץ.

במכתבים שהיא כותבת אל משפחתה בארה"ב, היא מתארת ברגישות, בנימת הומור ובחוש היסטורי נדיר את המאורעות הדרמטיים בעת התרחשותם.
עשרות שנים נשמרו המכתבים על-ידי הוריה ולאחר מותם נמצאו, תורגמו לעבריתונכרכו לספר. הקורא עשוי לחוות – דרך מכתבים אלה ודרך המסמכים והצילומיםהאוטנטיים מאותה תקופה שצורפו אליהם – את מאבקו של העם היהודי למען עצמאותו ואת האווירה ששררה ביישוב היהודי עם הקמת מדינת ישראל.

זהו מסע נדיר אל שורשי ההוויה העברית הארצישראלית דרך עיניים אמריקאיות ש"הציצו ונפגעו".


צפורה פורת, סופרת, עורכת, מתרגמת, יועצת פרסום, עדת ראייה לאירועים ההיסטוריים ומרצה מבוקשת מאוד.
אחת מנשי מח"ל (מתנדבי חוץ לארץ) אשר נטלה חלק במאבק למען עצמאות המדינה ונשארה בארץ מאז ועד היום.


התחיל לקרוא לפני שנתיים ו-8 חודשים


צפורה פורת (סופר על המוקד)
צפורה פורת, סופרת, עורכת, מתרגמת, יועצת פרסום, עדת ראייה לאירועים ההיסטוריים ומרצה מבוקשת מאוד. אחת מנשי מח"ל (מתנדבי חוץ לארץ) אשר נטלה חלק במאבק למען עצמאות המדינה ונשארה בארץ מאז ועד היום.... המשך לקרוא


©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ