תקציר הספר
``כאשר ליזי בדיחי הלכה לסקר את ההלוויה הכפולה של פקד אבנר (``רוזי``) רוזן וחברתו תמי סימון, הדבר האחרון שיכלה להעלות בדעתה היה כי בשובה הביתה מהעבודה תמצא את המת בדירתה``. הרצח הכפול בבאר שבע מצא את גיבורת ``פיתיון``, העיתונאית ליזי בדיחי, בחדר האטום. בימים שיבואו יהיו הסקאדים הבעיה הקטנה ביותר שלה. ליזי גוררת הפעם את רגליה הגדולות למחוזות בלתי מוכרים: המת החי שהופיע בדירתה ישלח אותה בעקבות תווים של סקריאבין וציורים של סוטין שנמכרו בניו יורק (האם נגנבו? מי גנב אותם? מתי? היכן?), מכונית שכורה שלא הוחזרה וגופה ללא פנים. ליזי מדשדשת בין כל התעלומות האלה, מסתירה מוח עירני מאחורי המבט הרדום ועגילי הפלסטיק הגדולים שלה. היא נמצאת בעימות מתמיד עם מערכת העיתון שלה בתל אביב ועם שוטרי באר שבע. היא מופיעה תמיד במקום הלא נכון, בזמן הלא נכון. מעליבים אותה, דוחפים אותה, מגרשים אותה, אבל היא דבקה במשימה שלא הוטלה עליה. על רקע מלחמת המפרץ והנוף האנושי של באר שבע ממשיכה שולמית לפיד לפתח ב``פתיון`` את דמות האנטי גיבורה, המוכרת לקוראיה מרומן המתח הקודם שלה ``מקומון``.


רשימות קריאה בהן מופיע פיתיון
ספרים שאני רוצה לקרוא בקרוב | ר י נ ת בת 47 מפרדס חנה רשימת הקריאה עודכנה לפני 6 שנים ו-9 חודשים

ספרי בנות וספרים שקראתי ואהבתי | אינדי בת 39 מתל אביב רשימת הקריאה עודכנה לפני 7 שנים ו-8 חודשיםשולמית לפיד (סופר על המוקד)
שולמית לפיד היא מבכירי הסופרים הישראלים. מספריה: שלוות שוטים, גיא אוני, כחרס הנשבר, פילגש בגבעה וסדרת ספרי ליזי בדיחי - מקומון, פיתיון, התכשיט, חול בעיניים ופילגש בגבעה. פילגש בגבעה הוא החמישי בסדרת המותחנים של שולמית לפיד. בספר זה, כמו במותחנים קודמים, שוב אנו פוגשים את הגלריה... המשך לקרוא
לקט ספרים מאת שולמית לפיד
לצפיה ברשימה המלאה, עבור לדף הסופר של שולמית לפיד


©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ