תקציר הספר
"לפעמים העתיד מבקר אותנו ואומר לנו מה אנחנו צריכים להיות. אנחנו חושבים שאנחנו מגשימים את השאיפות שלנו, אבל אולי זה הפוך, ובעצם העתיד שלנו מושך אותנו כאילו היינו דג בקצה חכה."

ליאו, סטודנט אנגלי, מתעורר בבית חולים בדרום אמריקה ומגלה שאהובתו נהרגה בתאונת אוטובוס. הוא מאשים את עצמו במותה ומתגעגע אליה עד כלות, עד שמתגלה לו דבר מה שמשנה את חייו. עשרות שנים קודם לכן, ביבשת אחרת, מוריץ הצעיר בורח ממחנה שבויים בסיביר וצועד אלפי קילומטרים בחזרה לעיירת הולדתו. הוא נאבק בקור קטלני, ברעב ובכאב, ומבקש לחזור אל הנערה שנישק רק פעם אחת - בתקווה שהיא עדיין מחכה לו.

רשימות על אהבה מגולל שני סיפורי אהבה מחשמלים ואורג אותם בעוצמה ליצירה מפעימה אחת. ליאו ומוריץ, המרוחקים במקום ובזמן, יוצאים למסע המטלטל אותם בין ייאוש לתקווה, והישרדותם תלויה בזיכרון אחד של אהבה גדולה. נדמה שאין הרבה מן המשותף בין שני הגברים הללו, אבל הסיפור הסוחף והמסעיר מפגיש ביניהם ומעניק לנו תובנה מפתיעה על הבחירות החשובות בחיים. רשימות על אהבה מבטיח חוויה נדירה של קריאה מרגשת - וגם מקיים אותה. לא תרצו להניח את הספר הזה מהיד.

דני שיינמן נולד במנצ'סטר ומתגורר בלונדון. הוא שחקן תיאטרון, מספר סיפורים, כותב שירה ויוצר קולנוע. רשימות על אהבה היה לרב מכר בבריטניה ותורגם לשפות רבות. בימים אלה הספר מעובד לסרט קולנוע.

"אתם הולכים להתאהב בספר 'רשימות על אהבה'", כתבה אריאנה מלמד בביקורת שהתפרסמה באתר החודש (מאי 2008) באתר Ynet. "הצעירים מאוד שביניכם הולכים גם ללמוד […] עד כמה האהבה, ורק האהבה, מסייעת לנו להשתחרר מלפיתת המוות של הטרגדיה בחיינו". ואכן, רב המכר העולמי של דני שיינמן, סופר יהודי צעיר, יליד בריטניה, כבש מיליוני קוראים ברחבי העולם מאז יצא ב-2007, וכעת מעובד לסרט קולנוע. ביכולת סיפור נדירה וסוחפת מספר "רשימות על אהבה" שני סיפורי אהבה טרגיים ומרגשים המתרחשים בזמנים ובמקומות שונים: מחד, סיפורו של מטייל בריטי צעיר שמאשים את עצמו במותה של חברתו במהלך טיול משותף בדרום אמריקה; ומנגד, סיפורו של שבוי רוסי מתחילת המאה העשרים, שמצליח להימלט ממחנה כליאה בסיביר ושעובר דרך יסורים על מנת לחזור אל הנערה בה הוא מאוהב. שני הסיפורים העזים משולבים זה בזה ומשובצים באיורים ובציורים יפים. שיינמן, מספר מחונן שזהו ספרט הראשון, מצליח לרגש את הקורא עד עמקי נשמתו ולתאר את כוחה האדיר של האהבה במלחמת ההישרדות האנושית. דווקא מתוך הכאב אותו חווים האוהבים, צומחת איזו אופטימיות שתישאר עמכם זמן רב לאחר הקריאה.


רשימות קריאה בהן מופיע רשימות על אהבה
ספרות מתורגמת-[ג] למכירה | נינה בת מתל אביב רשימת הקריאה עודכנה אתמול

לקרוא בקרוב | עפרה בת 60 מראש הנקרה רשימת הקריאה עודכנה לפני 5 ימים

התחיל לקרוא לפני 5 שנים ו-3 חודשים
©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ