אמת אחת ולא שתים / יעקב חרותי

אמת אחת ולא שתים

יעקב חרותי

יצא לאור ע"י הוצאת יאיר ע"ש אברהם שטרן , בשנת 2008, מכיל 410 עמודים,ללא דירוג ללא דירוג
0 בנים   0 בנות
219 התעניינו בספר

תקציר הספר
עדות ממקור ראשון על תקופה גורלית בתולדות העם היהודי. אירועי התקופה שזורים בקורותיו של אחד מחברי תנועת לוחמי חירות ישראל (לח"י), שכחבריו, ראה עצמו מגויס לכל החיים. סיפור על אמונה עמוקה בצדקת הדרך ובזכותו הבלעדית של העם היהודי על ארץ ישראל השלמה.

קורות המלחמה לעצמאות ישראל ומבט מקרוב על תנועת לח"י ועל המחלקה הטכנית שלה, פעילותה והישגיה; הקמת סניף פעיל של לח"י באנגליה; לחימה בירושלים הנצורה ותאור הניסיון לפרוץ לעיר העתיקה בירושלים. סיפור הקמתו של ארגון מחתרתי במדינת ישראל, שאנשיו פתחו בירי על אנשי הלגיון הערבי במטרה לשבור את מדיניות ההבלגה של הממשלה על רצח יהודים. ארגון שהגיב על עלילת הדם של סטאלין כנגד הרופאים היהודים, בהנחת פצצות בחצר הצירות הרוסית בתל אביב. פעולה שהביאה את ברית המועצות לנתק את היחסים הדיפלומטיים עם מדינת ישראל.

אירועים אלה ואחרים משולבים בסיפור על קשר אישי קרוב ומפגשים עם דמויות מרכזיות במדינת ישראל כיצחק שמיר, מנהיג לח"י וראש ממשלת ישראל, איסר הראל, אבי קהילת המודיעין, הרב צבי יהודה קוק - הרוח החיה שמאחורי גוש אמונים, רפאל איתן - רפול, רחבעם זאבי - גנדי ורבים אחרים.

במאה העשרים הגיעה לשיאה תקופת שיבת ציון. לחמנו, זכינו והגענו להקמת מדינת ישראל, דריסת רגל בפיסה קטנה של קרקע המולדת וזאת למרות חורבן העם באירופה הנוצרית. במלחמת ששת הימים הגענו לאחד השיאים שבדרך, שחרור מערב הירדן וחצי האי סיני. מכאן ואילך כופה עלינו ממשלת ישראל והעומדים בראשה לצעוד במורד מתמשך. מלחמת יהודים ביהודים והסגרת אדמות המולדת לאויב השואף להשמידנו. וכפי שכתב המשורר נתן אלתרמן: "אז אמר השטן... רק זאת אעשה: אכהה מוחו ושכח שאיתו הצדק".

ולזה השואל: "הלנצח תאכל חרב?" עונה מי שמחזיק ברובה: אכן, אלפי שנים אכלה החרב בעם היהודי, ועדיין אוכלת. ובדורנו, אוחז העם היהודי ברובה עשרות שנים בלבד. במלחמתו זו השיג עמנו יותר והקריב פחות מאשר באלפי שנות גלות. וכי מה הן מאה שנים ומעלה לעם הנצח!


©2006-2015 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ