ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים
4.105
79% בנים
15 בנים   4 בנות
גיל ממוצע:44
3386 התעניינו בספר


תקציר הספר
המלצת העורך:

"השטן בעיר הלבנה: רצח, קסם וטירוף ביריד ששינה את אמריקה", ספרו של העיתונאי אריק לארסון ("ניו יורקר"), הוא אחד מהרומנים ההיסטוריים המשובחים שיוצאים השנה (2008) בעברית. בתנופה עוצרת נשימה ובמקצועיות מעוררת השתאות מגולל לארסון שני כוחות אדירים בהיסטוריה האמריקאית – יצירה והרס – דרך סיפור הקמתו של היריד הגדול ביותר שהוקם מעולם: היריד שקם בשיקגו ב-1893.

לארסון, שכתב את ספרו לאחר תחקיר מקיף ועיון במאות חומרים תיעודיים, מספר את סיפור הקמתו של פרויקט אדריכלי אדיר מימדים ששיקף את התחזקותה של ארצות הברית בזירה העולמית. ציר עלילה אחד מתעד את הקמת היריד האמריקאי (שביקש להאפיל על יריד ענק אחר שנערך בפריז, כמה שנים קודם לכן), החל משלב התכנון ובנייתם של ארמונות הענק (בהנהגתו של האדריכל האגדי דניאל ברנהם), וכלה בתיאור מיליוני המבקרים שהגיעו לחזות בפלא האדריכלי של ברנהם על גדות האגם בשיקגו. במקביל, מתאר לארסון את קורותיו של רופא רצחני בשם הנרי הולמס, שקבע את ביתו בשיקגו באותן שנים ושרצח עשרות (אם לא מאות) קורבנות. הולמס נחשב עד היום לרוצח הסדרתי העירוני הראשון בהיסטוריה האמריקאית.

בכתיבה סוחפת המשלבת ציטוטים רבים ממסמכים, מעיתונות התקופה ומרשימות של עדים במשפטו של הולמס, בונה לארסון משל מטלטל וסוחף על כוחות הקידמה והרצחנות שמניעים את ההיסטוריה האמריקאית. לא בכדי שהה "השטן בעיר הלבנה" שבועות רבים בראש רשימת רבי המכר של ה"ניו יורק טיימס". זהו ספר מהנה ביותר לאוהבי היסטוריה ולחובבי מותחנים כאחד.


רשימות קריאה בהן מופיע השטן בעיר הלבנה

הבוס - סיפורו של ג'מאל עבד אל נאצר
רוברט סנט ג'ון
מדף ההיסטוריה שלי | ניר בן מ רשימת הקריאה עודכנה לפני 5 שעות

ההיסטוריה היא הסיפור פה. | yaelhar בת מתל אביב רשימת הקריאה עודכנה לפני חצי שנה


©2006-2017 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ