ייסורים של אהבה / אביחי רועי

ייסורים של אהבה

אביחי רועי


הזמנה לטעימה: פרק מהספר


ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים
4
100% בנות
0 בנים   3 בנות
גיל ממוצע:28
1030 התעניינו בספר

תקציר הספר
ספר עלילה - רומן, העוסק בנושאים הבוערים ביותר שעומדים על סדר היום הציבורי והאישי במדינת ישראל:
על סדר היום הציבורי - יחסי דתיים וחילונים, יחסי ימניים ושמאלנים.
על סדר היום האישי - בירור מקומו של כוח האהבה, ומתיחת קו ההבדל שבין אהבה לבין תלות רגשית; חזרה בתשובה מול חזרה בשאלה; מרד נעורים כתוצאה מחינוך קשה; יחסו של האדם לאלוקים, במיוחד בעת שמתרגשת עליו צרה.
הספר אכן עוסק בנושאים רבים, הוא נכתב גם על רקע גוש-קטיף והחיים בו, בצל הפצמ"רים, הקאסמים והמסירות של המתיישבים, אולם עיקר עיסוקו סובב סביב נושא התלות הרגשית וכוח האהבה.
כוח האהבה הוא הכוח הגדול ביותר שקיים בנפש האדם. כשהוא פועל בצורה נכונה - אין טוב ממנו. כשהוא מתבטא בצורה לא נכונה - אין גרוע ומכאיב ממנו.
מה המקור של הכוח הזה? לאן צריך להפנות אותו? מתי הוא אסור, מתי הוא מותר, מתי הוא בריא ותורם לעצמיות, ומתי הוא מקור לתלות ולאיבוד פורפורציות? מה לעשות עם הכוח הזה כשהוא בוער בתוקף ואיננו נותן מנוח? האם אפשר לנצל אותו לקירבת אלקים? האם אפשר לאהוב את ה' גם כשקשה כל-כך בחיים?
עם השאלות הללו מנסה הספר להתמודד. הספר הוא ספר קריאה מותח ומרתק, העלילה נושאת את הקורא למעמקי מצולות הנפש המתלבטת וכואבת, שמחה ומצליחה, מנסה ונכשלת, מאמינה ונלחמת. תוך כדי העלילה נפרשים ונשזרים שלושה מעגלים דקים של אהבה: בין אדם לחבירו ובין איש לאשה, בין דתיים לשאינם דתיים, ובין אדם לאלוקיו.
מפאת רגישות הנושא, נכתב הספר מנקודת מבטו של בחור ישיבה, שעיקר ההתמודדות שלו היא עם אהבה לא בריאה לבחור כמותו. גיבור הסיפור נאמן להלכה ולבורא, ולכן אין בדברים העוברים עליו משום עבירה על ההלכה, אלא רק הבנה כיצד תלות רגשית היא אסון, אפילו הרבה לפני שזה מגיע לעבירות הלכתיות. דרך ההבנה הזו, ניתנים כלים להתמודדות גם עם תופעות רחוקות יותר, בין אדם לחברו ובין איש לאשה. רבים רבים כבר נעזרו על ידו, ונקווה שכן יהיה גם הלאה.


©2006-2017 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ