חוה אלברשטיין - השנים הראשונות - 16 דיסקים - מארז מהודר הכולל ספר / חוה אלברשטיין

חוה אלברשטיין - השנים הראשונות

16 דיסקים - מארז מהודר הכולל ספר

חוה אלברשטיין

יצא לאור ע"י הוצאת אן אם סי גולד, בשנת 2003,ללא דירוג ללא דירוג
0 בנים   0 בנות
648 התעניינו בספר

תקציר הספר
סט הכולל את 16 אלבומיה של חוה אלברשטיין בעברית משנות ה-60-70, בעריכת והפקת אילן בן שחר.

רשימת האלבומים:רשימת שירים:
1. בשירים עבריים / פרח הלילך
2. מות הפרפר
3. בשירי רחל - עם דני גרנות
4. משירי ארץ אהבתי
5. מירדף
6. לו יהי
7. בתכנית יחיד א
8. בתכנית יחיד ב
9. חוה והפלטינה
10. כמו צמח בר
11. הלילה הוא שירים
12. התבהרות
13. חוה והגיטרה בצוותא
14. שיר במתנה
15. התקליטונים חלק א
16. התקליטונים חלק בחוה אלברשטיין, אחת הזמרות הוותיקות (מקליטה מאמצע שנות ה-60) והפוריות ביותר שלנו (למעלה מ-40 אלבומים!), היא גם אחת השורדות הגדולות של הזמר העברי, ולא במקרה: למרות שתמיד בחרה ללכת בדרך עצמאית ולא מתחשבת באופנות (למשל, היא שרה ביידיש כשכולם נדלקו על רוק), מצליחה אלברשטיין להגיב גם על סגנונות חדשים ו"עכשוויים". לעיתים זה נעשה בצורה ברורה, כשהיא עובדת עם מוסיקאים חדשים או מחדשת שירים, ולעיתים במין תגובה הפוכה, כשאל מול מה שנראה אופנתי היא מוציאה משהו שונה לגמרי ברוחו.
אלברשטיין החלה ליצור בעצמה בשלב מאוחר בקריירה שלה, קודם מילים ואחר כך גם לחנים. עם זאת, במידה רבה היא הייתה זמרת-יוצרת גם הרבה לפני כן: בשירים שבחרה לבצע, בדרך העיבוד שלהם ובצורה שהיא שרה הייתה תמיד אמירה מקורית, עצמאית ומאוד יצירתית. אלברשטיין טוענת, אגב, שכאשר התחילה לכתוב דווקא הפכה פחות אישית, כיוון שלא הייתה לה ההגנה של "מישהו אחר כתב לה".
כזמרת שבאה משירי העם והאווירה האקוסטית, תגובתה לפריחת מוסיקת הפולק בעולם בשנות ה-60 הייתה חזרה למה שנראה לה כחלק מהשורשים שלה, שירים ביידיש. גם אחר כך היא לא עשתה רוק, אך כזמרת בעלת חושים חדים וטעם משובח הייתה אלברשטיין קשובה תמיד גם לרוק. היא עידכנה את הצליל שלה על ידי שיתוף פעולה עם מוסיקאים שחלקם שייכים באופן מובהק גם לרוק הישראלי, הושפעה ממה שקרה ברוק והשפיעה לא מעט על יוצרים ומבצעים אחרים.
מבט על נקודות ציון בולטות באלבומיה מאיר את דרכה.©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ