הו! כתב עת לספרות | גליון 5 - הו! #5 / דורי מנור

הו! כתב עת לספרות | גליון 5

דורי מנור

הו! 5
יצא לאור ע"י הוצאת אחוזת בית, בשנת 2007, מכיל 253 עמודים, עיון » כתבי עתספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים
4
100% בנים
1 בנים   0 בנות
גיל ממוצע:41
219 התעניינו בספר

תקציר הספר
בגיליון מספר 5 של הו! מסה ראשונה מסוגה על הזמר ערן צור מאת נסים קלדרון מתוך ספר בכתובים. פרסום ראשון בהו! של שירה פרי עטה של ננו שבתאי, רויאל נץ על השימוש הקרנבלי בחרוז בשירה העברית שאחרי נתן זך ונאוה עִדו בסונטות בהשראת אסון הצונאמי שתקף את אסיה בדצמבר 2004.
בנוסף בהו! מספר 5 שני מדורים מיוחדים:
מדור תמטי – העולם של אתמול: על הפוטוריזם בשירה ברוסיה ובאיטליה: רומן וטר על מגמות בפוטוריזם הרוסי; מבחר תרגומים ליצירות של שבעה משוררים רוסים (מיאקובסקי, חְלֶבְּניקוב, בּוּרליוּק, קרוּצ'וניך, קָמֶנְסְקי, סְוֶורְיאנין, אסֶייב וצ'ורילין), אמוץ גלעדי על הפוטוריזם באיטליה, מתן חרמוני על התמודדות משוררי העברית והיידיש בניו יורק עם הכרך המודרני הגדול, ועוד.
מדור צורני – מסות ארס-פואטיות קלאסיות: בן ג'ונסון / "התקף חרוזים נגד החרוז"; קטעים מתוך ניקולָה בּוּאָלוֹ / "אמנות השירה"; אלכסנדר פופ / "מסה על הביקורת"; קטעים מתוך ניקולאי מיכאילוביץ קָרַמְזין / "השירה".
תרגומים ליצירות כתובות מאת ולדימיר מיאקובסקי, פיליפו טומאזו מרינטי, פול ואלרי ועוד.
כותבים נוספים בגיליון מספר 5 של הו!: אורי הולנדר, עמנואל גלמן, דורי מנור, רונן סוניס, סיון בסקין, אמוץ גלעדי, רועי חן, רומן וטר, פטיה (פיוטר) פתאח, אנה עדי, ועוד.©2006-2015 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ