אהבה נזילה - על השבריריות של הקשרים האנושיים / זיגמונט באומן

אהבה נזילה

על השבריריות של הקשרים האנושיים

זיגמונט באומן
ספר מעולה דירוג של ארבעה כוכבים וחצי
4.667
67% בנים
2 בנים   1 בנות
גיל ממוצע:38
1180 התעניינו בספר

תקציר הספר
כדי להתמודד עם הכמיהה ליחד ולקיים מערכות יחסים עם אחרים, נאלצים גברים ונשים בחברה בת זמננו לעצב קשרים מזדמנים. כיוון שאין להם קשרים, עליהם לתקשר. אולם בה בעת הם חוששים להיות קשורים לתמיד. הם פוחדים שמצב כזה יטיל עליהם עול ומעמסה שאין בכוחם ואף לא ברצונם לשאת, שכן הללו יגבילו באופן קיצוני את החופש שהם זקוקים לו – כדי לתקשר… משום כך אין כל ערובה שהקשרים יתקיימו לאורך זמן. יתר על כן, עליהם להיות רופפים כדי שאפשר יהיה להתירם בנקל, במהירות ובמאמץ מזערי עם השתנות הנסיבות, וחזקה על החברה המודרנית הנזילה שלנו שהנסיבות ישתנו שוב ושוב.

מערכת היחסים בין בני אדם היא נושאו של הספר אהבה נזילה; גברים ונשים בני זמננו, אנשים חסרי קשרים יציבים ובני-קיימא, הם דמויותיו המרכזיות. הספר מוקדש לסיכונים ולחרדות של החיים יחד ובנפרד בעולמנו המודרני.
השבירות הנזילה של הקשרים האנושיים והמאווים הסותרים שמצב זה מעודד – הידוק הקשרים תוך השארתם רופפים; החרדה לביטחון שמקורה באי-הוודאות של הקיום המודרני, ואשר ביטויה הנוקב הוא רוח הרפאים של שנאת זרים, הם הנושאים המרכזיים שהספר מנסה לחשוף ולהבין.


הקורא עיר הקורא מתי
Janalopa תל אביב לפני 9 שנים ו-1 חודשים מענה
שלומי בן עטר נתניה לפני 4 שנים ו-1 חודשים מענהזיגמונט באומן (סופר על המוקד)
באומן בוורשה בשנת 2005זיגמונט באומן (בפולנית: Zygmunt Bauman; נולד ב-19 בנובמבר 1925) הוא סוציולוג רבגוני אשר ידוע בעיקר בשל ניתוחיו על הקשרים בין המודרניות לשואה ועל תרבות הצריכה הפוסט-מודרנית. באומן, יליד פולין המתגורר באנגליה שימש כפרופסור לסוציולוגיה באוניברסיטת לידס וכפרופסור בג... המשך לקרוא


©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ