ספר בסדר דירוג של שלושה כוכבים
3.333
67% בנות
2 בנים   4 בנות
גיל ממוצע:42
510 התעניינו בספר

תקציר הספר
דאווה סובל לוקחת אותנו לסיור מודרך אל כוכבי הלכת במערכת השמש והופכת אותם למקומות מוכרים ומובנים יותר. היא בוחנת את שורשי ייחודם מבעד לעדשת המדע הפופולרי, האסטרולוגיה, המיתולוגיה והמדע הבדיוני, ועד האמנות, המוזיקה וההיסטוריה.
פרקי הספר עוקבים אחר כוכבי הלכת, ומפתחים בהשראתם דיון מקיף ורחב. בפרק על צדק, למשל, עוסקת סובל באסטרולוגיה, ובפרק על השמש ­ בראשיתו של היקום בעקבות התיאור של ספר בראשית. היא מספרת את סיפור הגירתו של סבה לארצות הברית, ובעקבותיו מפתחת דיון באופיו המיוחד של פלוטו.
כל פרקי הספר מהלכים על הגבול הדק שבין פרוזה לשירה, אבל כולם עשירים במידע, ולצד ההבנה של מערכת השמש וסודותיה הם מציעים גם חוויית קריאה מענגת.
כוכבי הלכת בוחן בחינה יסודית את מקומנו ביקום. זהו ספר נדיר שיכול לענג את האסטרונום המקצועי, ובו בזמן להעניק חוויה מיוחדת לכל מי שרוצה להעמיק את היכרותו עם גרמי השמיים.

דאווה סובל עוסקת בכתיבה על מדעים זה כ- ­30 שנה. בין השאר היתה הכתבת לענייני מדע של "ניו יורק טיימס" וכתבה בכתבי עת רבים, ובהם "ניו יורקר" ו"אומני". היא זכתה בפרסים רבים על פעילותה להגברת ההבנה של הציבור לשאלות המדעיות.


©2006-2017 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ