חכמתה של מלכות ישראל

פירוש פילוסופי לדברי הכתובים

פרופ' אליעזר שביד

יצא לאור ע"י הוצאת משכל, בשנת 2007, מכיל 445 עמודים, עיון » פילוסופיה - כללי


הוסף לסל
קנה חדש: ₪88.00 ₪79.20

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים
5
100% בנות
0 בנים   1 בנות
גיל ממוצע:32
589 התעניינו בספר


תקציר הספר
כאשר לומדים תנ"ך בתיכון החלוקה הבסיסית של התנ"ך היא החלק שלומדים לבגרות והחלק שלא נוגעים בו, וכך למרות שעות התנ"ך הרבות ישנם ספרים שלא מוכרים והם לתלמידים רבים לצערינו סוג השבעייה הסודית. הספרים המרכזיים שאותם לא לומדים (האם זה מכוון?) הם ספרי הכתובים לרוב שהם גם נקראים ספרי החכמה.

אמנם הציבור הדתי נחשף בשנים האחרונות ללימוד תנ"ך פורה ומעמיק בזכות הוצאת חוברת מגדים והספרים הושנים היוצאים ממכון הרצוג בגוש עציון, אך עדיין ההבנה בספרים הנעלמים היא קשה. ישנם ישיבות וקרבנים המלמדים תנ"ך ועוסקיםן בספריםן אלו בהרחבה ופותחים את הצהר לספרים אלו.

פרופ' אליעזר שבייד, חכמתה של מלכות ישראל -פירוש פילוסופי לדברי הכתובים מציע פירוש ספרותי-פילוסופי לספרי הכתובים שבתנ"ך המכונים ספרי החכמה. בספרים אלו מוצתה חכמתם הפוליטית, הרוחנית, המוסרית והאומנותית של המחברים.

שבספר הוא סוקר את העמודת הפילוסופיות והערכיות שהספרים הללו מעלות ובתשובתיהן הם למעשה עיצבו את עולמה של היהדות החיה על פי התורה שבעל פה עד זמננו. הספר דן בהתמודדות עם בעיות הקיום בגלות, בתפוצות ובמולדת, תוך שאיפה לגאולה שלמה, שהיא הגשמת חזון האלוהים בבריאה.כמובן שכבכל ספר שלא נכתב מתוך עעולמו של בית המדרש יש לעיין בספר בזהירות ולזרוק את הקליפה, אני חושב שההסתכלות בספר והמבט המיוחד של פרופ' שביד, נותנות עומק חדש ומעמיק לספרים אלו מתוך עולם הפילוסופיה והמחשבה.פרופ' אליעזר שביד, חתן פרס ישראל הוא מגדולי וחשובי הפילוסופים בימנו בארץ ובעולם. פרסם עשרות ספרים ומאות מאמרים בנושא התרבות היהודית מן התנ"ך ועד זמננו, ובכלל זה עסק בבעיות הציונות, ביהדות כתרבות ובישראל כמדינה יהודית-דמוקרטית. ספרו החדש הוא המשכו של מפעל פרשני שנועד להציג את מסריו הרעיוניים של התנ"ך בלשון הפילוסופיה של זמננו. קדמו לו הספרים: הפילוסופים הגדולים שלנו, הפילוסופיה של התנ"ך כיסוד תרבות ישראל במסגרת הסדרה "יהדות כאן ועכשיו" בידיעות אחרונות.


רשימות קריאה בהן מופיע חכמתה של מלכות ישראל - פירוש פילוסופי לדברי הכתובים
ספרי עיון למכירה | הקוסמת בת 29 מתל אביב רשימת הקריאה עודכנה לפני שבועיים


נשמת המשנה - קריאה ספרותית וחיפוש משמעות
יעקב נגן

תורת הצורות של לשון המשנה - על פי מסורת כתב-יד פרמה (דה-רוסי 138)
גדעון הנמן
יהדות | יניב בן 33 מירושלים רשימת הקריאה עודכנה לפני 3 חודשים


©2006-2015 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ