ישוע קורא בספרי הבשורה

יאיר זקוביץ

יצא לאור ע"י הוצאת עם עובד, בשנת 2007, מכיל 103 עמודים, ספרות » שירה - מקור


הוסף לסל
קנה חדש: ₪59.00 ₪54.28

ספר לא משהו דירוג של שני כוכבים
2
100% בנות
0 בנים   1 בנות
גיל ממוצע:32
501 התעניינו בספר

תקציר הספר
יאיר זקוביץ, פרופסור למקרא באוניברסיטה העברית בירושלים, רואה עצמו כמשרתה של אמנות גדולה. זה עשרות בשנים הוא מאזין לשפעת קולותיו של ספר התנ"ך, ובחוויית הקריאה הזהירה, המקפידה שלא לגלות בכתב מה שאין בו, הוא משתף את קוראיו ומסייע להם להסיר מחיצות בינם ובין הכתובים.

בספר "ישוע קורא בספרי הבשורה" יוצא יאיר זקוביץ מגדרו יציאה כפולה: הפעם הוא מציץ מן החרכים אל ספר אחר, כמעט "ספר אסור", הברית החדשה, ומתבונן בדמותו של ישוע: " {...} יהודי אחד על הצלב/ עם זוג עיניים שחורות/ פקוחות לעתיד {...}". ישוע שלו מדבר מגרונו בגוף ראשון: "אני ישוע בן מרים/ ילוד נוצה/ שנטבלה בקסת הסופר."
ישוע מעז לדרוש את ספרי הבשורה, ובצרור שירים קצרים הוא מעצב מעין ביוגרפיה חדשה. ישוע, שאינו שלם עם הדמות ששוותה לו בספרי הבשורה ובתרבות הנוצרית על גילוייה השונים, מבקש כאן לשוב ולהיות אדם.


התחיל לקרוא לפני 4 שנים ו-6 חודשים


יאיר זקוביץ (סופר על המוקד)
פרופסור יאיר זקוביץ מכהן בקתדרה על שם האב טקצ'י אוצוקי בחוג למקרא באוניברסיטה העברית בירושלים. תחומי הוראתו ומחקרו הם המקרא כספרות, מחשבת המקרא והפרשנות היהודית הקדומה למקרא. פרופסור זקוביץ הוא מהאישים המרכזיים בחקר המקרא ובהוראתו בישראל. מספריו: חיי שמשון: שופטים י"ג-ט"ז – ... המשך לקרוא


©2006-2017 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ