תקציר הספר
ספר מתח בינלאומי שעלילתו הקצבית חושפת תגליות מהפכניות. מחבר רבי המכר סטיב ברי לא מהסס להעלות רעיונות מעוררי מחלוקות ולצאת למסע מלא מהמורות בעברה של הכנסייה הקתולית ובעתידה של הדת בעולם המודרני.

פאטימה, פורטוגל, 1917: מריה הבתולה מתגלה לפני שלושה ילדי איכרים וחולקת איתם שלושה סודות, אשר שניים מהם מועברים עד מהרה לידיעת ציבור המאמינים הקתולים בעולם כולו. הסוד השלישי מוסתר במרתפי הוותיקן ורק האפיפיור
רשאי לקרוא אותו.

אם הסוד יהפוך לנחלת הכלל, אין ספק שהמסרים המהפכניים שהוא מביא יותירו הרבה מאמינים בחוסר ביטחון ואמון בערכים שהכנסייה הקתולית מטיפה להם שנים כה רבות.
הוותיקן, היום: קולין מיצ'נר, מזכירו האישי של האפיפיור קלמנט ה-15, מודאג. לילה אחר לילה נכנס האפיפיור - מעסיקו וידידו - אל הארכיב הסודי של הוותיקן, שרק לאפיפיור מותר לבקר בו, שם טמונים מסמכיה הסודיים ומעוררי המחלוקת ביותר של הכנסייה. מיצ'נר חושד שהאפיפיור מוטרד מאוד מהתגלות הבתולה בפאטימה.

גם מזכיר מדינת הוותיקן, החשמן אלברטו ולנדריאה מודאג, אבל הוא דווקא אינו חרד לגורלו של האפיפיור. ולנדריאה משתוקק נואשות לרשת את מקומו של האפיפיור הנוכחי, משום שהפסיד את המינוי בהפרש זעום לקלמנט לאחר מותו של האפיפיור הקודם. התעניינותו של קלמנט בסוד של פאטימה מאיימת לגלות אמת עתיקה ומדהימה שוולנדריאה שמר לעצמו במשך שנים רבות.

האפיפיור קלמנט שולח את מיצ'נר לרומניה בחיפוש אחר כומר שהוא כנראה אחד האנשים האחרונים בעולם שיודעים מה היה המסר האמיתי של הבתולה - ומפעיל בכך סחרחורת של אירועים. מיצ'נר מוצא עצמו מעורב ברצח, חשדות, התאבדות, רמייה ונוסף על הכול, אהבתו הנושנה לאישה שבה ומתעוררת. בחיפוש נואש אחרי תשובות נוסע מיצ'נר לאתר עלייה לרגל בבוסניה, ואל עיר הולדתו של קלמנט בגרמניה, שם מתברר לו שהסוד השלישי של פאטימה עשוי לשנות את גורלה של הכנסייה מקצה לקצה - גורל שמצוי כעת בידיו.

סטיב ברי, עורך-דין בהכשרתו, טייל בכל רחבי האיים הקריביים, מקסיקו, אירופה ורוסיה. ספריו הקודמים וגם "הסוד השלישי" היו לרבי-מכר בינלאומיים.
ספרו הבא: The Templar Legacy יראה אף הוא אור ב"מטר".


הקורא עיר הקורא מתי
רן תל אביב לפני 5 שנים ו-5 חודשים מענה
דלידג מושב חגור לפני חודשיים מענה

רשימות קריאה בהן מופיע הסוד השלישי
לקרוא לקרוא לקרוא | ביבי בת 27 מירושלים רשימת הקריאה עודכנה לפני 12 שעות

ספרות מתורגמת-[ג] למכירה | נינה בת מתל אביב רשימת הקריאה עודכנה אתמוללקט ספרים מאת סטיב ברי
לצפיה ברשימה המלאה, עבור לדף הסופר של סטיב ברי


©2006-2015 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ