ליל הבדולח

כרוניקה של חורבן

מרטין גילברט

יצא לאור ע"י הוצאת ידיעות אחרונות, בשנת 2007, מכיל 222 עמודים, תירגום: בן-ציון הרמן. עיון » שואה


הוסף לסל
קנה חדש: ₪98.00 ₪88.20

ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים
4
100% בנים
1 בנים   0 בנות
879 התעניינו בספר


תקציר הספר
ב-7 בנובמבר 1938 נכנס לשגרירות גרמניה בפריז יהודי צעיר, מלא זעם על גירוש משפחתו מגרמניה, ויורה חמישה כדורים בדיפלומט זוטר. כעבור שלושה ימים מת הדיפלומט, ועם רדת החשכה נשטפת גרמניה באלימות אנטישמית מתוזמרת היטב. החורבן של אותו לילה – ליל הבדולח – היה תחילתו של תהליך החיסול השיטתי של יהודי אירופה.

בספר בוחן מרטין גילברט, את אירועי ליל הבדולח כרגע ההיסטורי המדויק שממנו לא היתה חזרה בדרך לשואה כוללת. בהתבסס על תיעוד יוצא דופן של עיתונאים, דיפלומטים ועדי ראייה הוא טווה את סיפור האימה וההרס על כל פרטיו.

במבט רחב יותר הוא בוחן את התהליכים ההיסטוריים שהובילו לאותו לילה, שבו הותר דמם של יהודי אירופה ונסללה הדרך למלחמה הנוראה שבאה אחריו.

ליל הבדולח - כרוניקה של חורבן
שתפו אותי

ביקורות מחו"ל
"העובדות לא תמיד מדברות בעד עצמן, ורק היסטוריונים מעטים יודעים לתארן כמו גילברט במיטבו." וושינגטון פוסט

"גילברט הוא אמן התיעוד ההיסטורי" פאבלישרס ויקלי

" ספרו של גילברט הוא תיאור עובדתי מבריק ונוקב" אלי ויזל

מרטין גילברט הוא סופר והיסטוריון יהודי, שהתפרסם כשנבחר לשמש כביוגרף הרשמי של וינסטון צ'רצ'יל (ב-1986) . חמישה כרכי ביוגרפיה ושמונה כרכי תעודות ומסמכים היסטוריים יצאו עד כה מתחת ידיו.

אולם הנושא אשר העסיקו אף יותר מכך הוא - העם היהודי. ספריו על נושרא זה כוללים את: גלות ושיבה - המאבק למען ריבונות יהודית; הסכסוך היהודי-ערבי; אטלס השואה (וסידרה שלמה של אטלסים אחרים); המסע האחרון - גורל היהודים באירופה הנאצית; אושוויץ ובנות הברית; יהודי התקוה - מצוקת יהודי בריה"מ; והשואה - טרגדיה יהודית. מרטין גילברט מרבה במסעי הרצאות, באירופה ובארה"ב, אך ביתו הוא בלונדון. נשוי ואב לשלושה.מרטין גילברט (סופר על המוקד)
סר מרטין גילברט, סופר בריטי ואחד מההיסטוריונים המובילים, חיבר יותר מ-80 ספרים, ביניהם הביוגרפיה הרשמית של וינסטון צ'רצ'יל בשישה כרכים, היסטורית מלחמת העולם הראשונה והשנייה בשני כרכים; ישראל: היסטוריה, השואה, היסטוריה של המאה העשרים בשלושה כרכים, ותשעה אטלסים הסטוריים חלוציים, ... המשך לקרוא


©2006-2017 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ