חוק מס` 1 / פיל טאון

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים
5
100% בנים
4 בנים   0 בנות
גיל ממוצע:39
1360 התעניינו בספר


תקציר הספר
לפני שנעשיתי "פיל טאון, מורה לעקרונות ההשקעה ליותר מחצי מיליון איש שנה", הייתי דומה לכם מאוד. השקעות אישיות במניות נראו לי עניין קשה מדי, שאין לי סיכוי להצליח בו. התפרנסתי בקושי כמדריך שיט בנהרות, התייחסתי לכל התהליך הזה כאל משהו כמעט בלתי-חדיר, והייתי משוכנע שכדי לעשות את זה נכון צריך לעסוק בזה במשרה מלאה. ואני הייתי מעוניין יותר במשרה מלאה של כיף.

וכך התפתיתי לעשות מה שאתם עושים בדיוק עכשיו: הפקדתי בידיו של מנהל קרן נאמנות את כספי החיסכון שלי ליום סגריר. הרשו לי לספר לכם מדוע החלטה כזאת עלולה לעשות אתכם לאומללים ביום מן הימים.

האמת היא, שבגלל מחזורי השוק הטבעיים, ענף קרנות הנאמנות עומד לפני עשרים שנות תשואות עלובות. המשמעות היא שאם החיסכון שלכם ליום סגריר תקוע בקרנות - ובייחוד מהסוג המצוי ברוב תוכניות ה-401(k) - הכספים שלכם לא יצמחו הרבה. במילים אחרות: התכוננו לפרישה לגמלאות שתהיה מלאה בקיצוצים מכאיבים, הרבה זמן איכות מול הטלוויזיה, ומקום מגורים קטן מדי שיקשה עליכם לארח את הילדים בבואם לביקור.

בספר הזה אראה לכם כיצד הפכתי 1,000 דולר למיליון דולר בחמש שנים בלבד, ואחר-כך המשכתי לעשות מיליונים רבים נוספים. כשנכנסתי לתחום ההשקעות הייתי אדם שלא הצטיין במיוחד במתמטיקה, שהיו לו אפס מזומנים פנויים ושרצה חיים - ולא שלוש שעות עבודה נוספות ביום.

למזלי, התוודעתי ל"חוק".
חוק מס' 1, כפי שיגיד לכם וורן באפט, המשקיע הנודע, הוא אל תפסידו כסף. בעזרת תהליך מסקרן שאבהיר אותו בספר הזה, אי-הפסד של כסף מביא לעשיית יותר כסף משאפשר לשער. למעשה, מדובר ברכישת מניות של חברות רק כשהמספרים - וגם הנכסים - הם לצדכם. אם זה נשמע טוב מדי, זה מפני שהלך-הרוח שאציג לכם אינו מוביל להימורים אלא לדברים ודאיים. האמינו לי, אילו היה בכל זה משהו שמצריך גאוניות, הייתי עדיין מדריך שיט בנהר המקבל דמי אבטלה ברוב ימות השנה.

חלק מהסוד טמון בכך שעליכם לראות את עצמכם כבעלי עסק, ולאו דווקא כמשקיעים במניות. חלק ממנו הוא ניצול כלי האינטרנט החדשים של ימינו, המצמצמים במידה ניכרת את "גורם שיעורי הבית" (אנחנו מדברים על כמה דקות - גג). חלק הוא הידיעה מהם חמשת המספרים החשובים באמת להערכת השקעה פוטנציאלית. וחלק - אולי החלק החשוב ביותר - הוא השימוש בגישת הכלל מס' 1 נטול הסיכונים": לשלם בקביעות 50 סנט בלבד כדי לרכוש עסק ששוויו דולר.

אל דאגה, לא אבזבז את זמנכם על פטפטת של מונחים: המון משלים מעורפלים שיזכירו לכם מה שאתם כבר יודעים וישאירו אתכם בדיוק במקום שבו התחלתם. אני מדבר כאן על הדבר האמיתי, חבר'ה: גישה של צעד אחר צעד, מההתחלה עד הסוף, שתאפשר לכם לפרוש מהעבודה עשר שנים מוקדם יותר ממה שתכננתם, בתנאי יוקרה שמעולם לא העליתם בדעתכם.


הקורא עיר הקורא מתי
ליאורה רמת-גן לפני 5 שנים ו-11 חודשים מענה
wave הרצליה לפני 4 שנים ו-11 חודשים מענה
עידו תל אביב לפני 11 חודשים מענה
לומד ירושלים לפני 5 חודשים מענה

רשימות קריאה בהן מופיע חוק מס` 1
טובים | אסף בן 42 מרעננה רשימת הקריאה עודכנה לפני 3 חודשים

©2006-2015 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ