אויבנו הגרוע מכל - הפסיכולוגיה של הנהגות כושלות / נורמן פ. דיקסון

אויבנו הגרוע מכל

הפסיכולוגיה של הנהגות כושלות

נורמן פ. דיקסון

יצא לאור ע"י הוצאת דביר, בשנת 1993, מכיל 294 עמודים, פסיכולוגיה »ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים
5
100% בנות
0 בנים   1 בנות
גיל ממוצע:40
1869 התעניינו בספר


תקציר הספר
הכל רוצים להאמין כי תופעות כמו עלייתו של היטלר, או האסון הגרעיני בצ'רנוביל הן סטיות חריגות בהתנהגות האנושית, לא כך – טוען פרופ' דיקסון. במחקרו המקורי הוא קורא תיגר על הדעות המקובלות ומוכיח כי אירועים עולמיים, שלכאורה אין קשר ביניהם, יוצרים דפוס המצביע על תכונות מדאיגות של אלו המנהלים את ענייני העולם. הוא מרחיק לכת עד כדי תיאור המין האנושי כלהקת דגי פירהנה, הנשלטת על ידי מחשב שתוכנת על ידי ארכי-הגמון. כשהוא משחזר אסונות טבע ואסונות שנגרמו על ידי בני אדם, מוכיח המחבר בעליל עד כמה הרסניות לאדם הן תופעות הלוואי של התנהגותו – תופעות הדוחפות אותו לעבר הכחדה עצמית.

כיום – טוען דיקסון – נתון גורל העולם בידי מנהיגים שיש להם סיכוי גבוה מן הממוצע להיות נוירוטים, לא רציונלים, פרנואידים ובעלי שיגעון גדלות: "פוטנציאל הרס, ברמה שאיש בעבר לא חלם עליה, מצוי בידיהם של כמה מזדקנים אשר בגלל אישיותם, מניעיהם, הלחץ שבו הם נתונים ויעילות התיפקוד של מוחם – אין להפקיד בידיהם אפילו את קניות סוף השבוע."

נורמן פ. דיקסון הוא פרופסור לפסיכולוגיה בקולג' יוניברסיטי בלונדון וזכה באותות הוקרה "בזכות הצטיינות יוצאת מן הכלל בעבודתו בפסיכולוגיה ניסיונית".

©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ