הוראת תרבות ישראל באוניברסיטאות בעולם - המרכז הבין-ארצי בירושלים /

הוראת תרבות ישראל באוניברסיטאות בעולם

המרכז הבין-ארצי בירושלים

יצא לאור ע"י הוצאת מאגנס, בשנת 2000, מכיל 136 עמודים, תירגום: יוסף ונקרט.ללא דירוג ללא דירוג
0 בנים   0 בנות
134 התעניינו בספר

תקציר הספר
בעשורים האחרונים אנו עדים למגמה של הרחבה בהוראת תרבות ישראל במוסדות להשכלה גבוהה ברחבי העולם. מגמה זו נובעת בעיקרה מקיומה של מדינת ישראל ומן העניין הרב בתולדות עם ישראל, והיא מתאפשרת הודות לפלורליזם המאפיין את תקופתנו בתרבות המערב.
המרכז הבין-ארצי להוראת תרבות ישראל באוניברסיטאות נוסד בירושלים ב-1981 בחסות נשיאי מדינת ישראל במטרה לסייע לתהליך התפשטותם והעמקתם של לימודים היהדות באוניברסיטאות בעולם.
הקובץ מתאר את דרכי התפתחותו של המרכז הבין-ארצי ואת פעילותו בט"ו השנים מאז ייסודו. נוסף על תיאור נרחב של התשתית האינטלקטואלית של המרכז יש בו דיון על הוראת הדיסציפלינות השונות בתחום מדעי היהדות, ניתוח המצב בארצות השונות וכן צפי של המגמות בעתיד עם פתיחת חלקי עולם חדשים לנושא. כן מפורטים בו נושאי הסדנאות הבין-לאומיות שקיים המרכז, התכניות המשותפות של המרכז עם מוסדות לימוד אקדמיים ותגובות של משתתפי הסדנאות על פעולות במרכז.
מהדורה עברית זו מבוססת על ספר נרחב יותר שיצא לאור באנגלית - Teaching Jewish Civilization: A Global Approach To Higher Education בעריכתו של פרופסור משה דייוויס, הוגה רעיון המרכז הבין-ארצי.


©2006-2017 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ