פילוסופים כבני אדם

חיי הפילוסופים וטיב מחשבתם

בן-עמי שרפשטיין

יצא לאור ע"י הוצאת זמורה ביתן, בשנת 1984, מכיל 440 עמודים, תירגום: מאנגלית:גבי דאור. עיון » פילוסופיה - כללי


הוסף לסל
קנה חדש: ₪98.00 ₪88.20

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים
5
100% בנים
1 בנים   0 בנות
גיל ממוצע:70
1219 התעניינו בספר


תקציר הספר
"עיקר ענייני בספר זה הוא היחס שבין הפילוסופיה וניסיון החיים של הפילוסוף – ניסיון חייו בכל גיל ובכל מצב, אך בעיקר בשחר ימיו ובמצב של תלות מהותית." כך מגדיר פרופסור שרפשטיין את הציר המרכזי של ספרו החדשני והמרתק, המביא גישה מקורית לראיית הפילוסופיה המודרנית.

המחבר טוען שניסיון החיים האישי, ובייחוד חוויות הילדות, משפיעים על תפיסת המציאות של הפילוסוף, ומכאן נובע התוכן המיוחד של הפילוסופיה שלו. הוא בוחן את טענתו זו בסיפורי-החיים של עשרים ושניים פילוסופים גדולים, החל במונטיין ודקארט, דרך קאנט, הגל ושופנהואר, ועד ויטגנשטיין וסארטר. סיכומים ביוגרפיים אלה כשלעצמם מהווים מעין היסטוריה פסיכולוגית של הפילוסופיה של התקופה.

בחלקו האחרון של הספר מביא שרפשטיין תשובות לא שיגרתיות לשאלות העיקריות העולות מתוך מחקרו, בייחוד לגבי מהותה של הפילוסופיה ותועלתה.

"זהו ספר מעורר-מחשבה, וידענותו של המחבר מפליאה ממש, לא רק בפילוסופיה אלא גם בפסיכולוגיה... הקורא יחזיק לו תודה על ההארות והגילויים הרבים..." (אקונומיסט)

בן עמי שרפשטיין, יליד ארצות הברית, הוא פרופסור לפילוסופיה באוניברסיטת תל אביב. עוסק בעיקר בתולדות הפילוסופיה, בפילוסופיה מזרחית וכן בפילוסופיה משווה ובתרבות משווה.פרסומת
©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ