נזכור את אנה פראנק - סיפורם המופלא של מחביאי אנה פראנק ומשפחתה / מיפ חיס

נזכור את אנה פראנק

סיפורם המופלא של מחביאי אנה פראנק ומשפחתה

מיפ חיס & אליסון לסלי גולד

יצא לאור ע"י הוצאת דביר, בשנת 1987, מכיל 212 עמודים, עיון » שואהספר מעולה דירוג של ארבעה כוכבים וחצי
4.667
67% בנים
2 בנים   1 בנות
גיל ממוצע:37
1717 התעניינו בספר

תקציר הספר
נזכור את אנה פראנק הוא האוטוביוגרפיה המרגשת של מיפ חיס, האישה שסייעה למשפחת פראנק בהיותה במחבוא.

ארבעים שנה לאחר שפורסם לראשונה הספר אנה פראנק – יומנה של נערה (ראה אור בעברית בהוצאת קרני-דביר), שנעשה במרוצת הזמן חלק מן הקלאסיקה המודרנית, ניתנת לנו ההזדמנות להתוודע אל מסתיריה של אנה פראנק.

קשריה של מיפ עם משפחת פראנק החלו ב- 1933, כשהיגרה מגרמניה להולנד, במנוסתם מפני הנאצים. ב- 1942, לאחר שהגרמנים כבשו את הולנד, החליטה משפחת פראנק לרדת למחתרת ולהתחבא. מיפ, יחד עם בעל האנק, מילאו תפקיד מרכזי בקיום הקשר בין המחבוא של משפחת פראנק לעולםפ החיצוני. במשך יותר משנתיים, ותוך הסתכנות מתמדת, דאגו בני הזוג חיס לספק לדיירי המחבוא מזון, ידיעות ומלוא חופניים עידוד.

בסיפור המרתק הזה, המתאר במידה מהממת של כנות ופשטות את פרטי החיים תחת עול הכיבוש הנאצי, נכללים כמה גילויים מסעירים.

נזכור את אנה פראנק ירטיט ויעורר את הלבבות של מיליוני הקוראים של היומן המרגש של אנה. זוהי עדות מרשימה לאומץ-הלב ולזקיפות-הקומה של בני האדם, שסירבו להתנער מאנושיותם וגם בעיצומה של אחת השעות האפלות ביותר בהיסטוריה האנושית. גם הוא עתיד להיעשות, כמו היומן עצמו, לחיבור קלאסי, המאשש את אמונתו באצילות רוח האנושית.

בספר תמונות רבות, מהן המתפרסמות לראשונה ומפות מפורסמות של מקום המיסתור.

"כתוב להפליא בידי אדם הדואג באמת ובתמים לזולתו. סגנונה הפשוט של המחברת מהפנט את הקורא. אני ממליץ על הספר בכל לב ולכל אדם המוטרד ממה שקורה בעולמנו." / יצחק בשביס זינגרפרסומת©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ