ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים
4
1 בנים   1 בנות
גיל ממוצע:31
656 התעניינו בספר

תקציר הספר
רצוא ושוב הוא קובץ סיפורים יוצא דופן (מאת אישה דתית תושבת עפרה) המנסה - ניסיון ראשון מסוגו - להטמיע תפיסה רוחנית-יהודית בספרות.

בספר תשעה סיפורים המציגים פנים שונות של השקפות עולמה של המחברת, ומהווים אגב כך ביטוי תרבותי למגזר שלם בציבור הישראלי אשר עולמו הרוחני לא בא עדיין לידי ביטוי ספרותי מספק. דווקא הישראלי החילוני מתאפיין בקובץ זה כתלמיד חכם בעל ערכים משלו ובעל יושר אינטלקטואלי, הלומד תורה מתוך עניין וכבוד ושלא על מנת לשמור ולעשות.

הספר נפתח בסיפורי לא תנאף, סיפורי אהבה דקה על גבול המופשט; יש בו סיפור-מקום על עפרה, יישוב קהילתי מהראשונים בשומרון, ושני סיפורים נדירים - האחד על השיר "פגישה לאין קץ" של נתן אלתרמן, והאחר על פרק במשנת הרב קוק - היוצרים ז´אנר מסקרן של סיפור-עיון; חותם את הספר סיפור המנסה להתמודד עם שאלת הרלוונטיות של תורה ומצוות בעידן הנוכחי.

רצוא ושוב הוא ספר מפתיע בתכניו ובסגנונו המהווה אתגר מרתק לקורא החילוני ולקורא הדתי כאחד.

מירה קדר פרסמה שני קובצי שירה: מרְבִּיוֹת של תאנה (ספריית פועלים תש"ן) וקרבת מקום (הוצאת הקיבוץ המאוחד, תשנ"ה).
מירה קדר (סופר על המוקד)
מירה קדר היא סופרת ומשוררת ישראלית. מירה קדר נולדה בירושלים בשנת 1956, בת ליצחק אלידר. למדה במכללת בית וגן. בשנת 1989 נמנתה עם מייסדי כתב העת "דימוי" והייתה חברת מערכת שלו. ספרים: אחד מאלף, אהבה שמיים וריח הדרים, רצוא ושוב, שותפי סוד ויקיפדיה... המשך לקרוא
לקט ספרים מאת מירה קדר
לצפיה ברשימה המלאה, עבור לדף הסופר של מירה קדר


©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ