רצח בשם אלוהים - הקשר נגד יצחק רבין / מיכאל קרפין

רצח בשם אלוהים

הקשר נגד יצחק רבין

מיכאל קרפין & עינה פרידמן

יצא לאור ע"י הוצאת מעריב - הד ארצי, זב"ם, בשנת 1999, מכיל 375 עמודים, עיון » פוליטיקה - ישראל


קנה משומש: ₪40.00
הוסף לסל

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים
5
100% בנים
1 בנים   0 בנות
גיל ממוצע:37
2571 התעניינו בספר


תקציר הספר
רצח בשם אלוהים מספר על האישים, הרבנים והבריונים, בישראל ובארה"ב, שדבריהם ומעשיהם יצרו את התשתית שממנה צמח רצח יצחק רבין - פשע מחריד שהסיט את ישראל מדרך השלום והעמיק את השסע בחברה הישראלית.

ספרם של מיכאל קרפין ועינה פרידמן מבוסס על תחקיר מעמיק ומקיף. הספר נוקב בשמות הרבנים שפסקו "דין רודף" וסיפקו לרוצח, יגאל עמיר, סביבה תומכת; זורה אור חדש על קשרי פוליטיקאים מן הימין עם קנאים, שחברו למסע של הסתה בוטה נגד ראש הממשלה; משרטט תמונה עגומה של סוכני - שב"כ, העושים את כל הטעויות האפשריות ונכשלים בסיכול המזימה; מגלה כיצד חוגים אורתודוקסים בארה"ב חברו יחד עם נבחרים אמריקנים שמרנים שפעלו נגד הסכם אוסלו ונגד יצחק רבין; ומנתח כיצד תפיסות משיחיות שבות ומאיימות על קיומה של הציונות החילונית במלאת לה מאה שנים.

אבל יותר מכל אלה, רצח בשם אלוהים מביא כתב - אישום חמור נגד חברה מיוסרת, מפוצלת ומפורדת, הנרתעת מלהתבונן בקלסתרה במראה, ומסרבת להעמיד למשפט ציבורי את הגרועים שבאויביה. מיכאל קרפין, מבכירי העיתונאים בישראל, היה כתב הטלוויזיה הישראלית בבון ובמוסקווה, עורך "מבט" ועורך ומגיש "מבט שני", וביים את הסרט הדוקומנטרי "ממשלת ישראל מודיעה בתדהמה." עינה פרידמן, עיתונאית, עורכת ומתרגמת, ילידת ארה"ב היא כתבת היומון ההולנדי TROUW בישראל. "קרפין ופרידמן משכנעים... שיגאל עמיר לא היה 'פרש בודד'... ומתארים סביבה שבה היה בטוח בתמיכה הלכתית בתוכניותיו" ניו - יורק טיימס בוק ריוויו. "מי שרוצה להבין את המצב המסוכן השורר עדיין בחברה הישראלית - מוטב שיקרא ספר זה" סנדיי טיימס. "בחיבור מפורט, הכתוב כספר מתח, משרטטים המחברים את הרשת שפרשו חוגים דתיים ולאומנים, מן הבסיס העממי ועד לדרגות הפוליטיות הבכירות" די צייט.


רשימות קריאה בהן מופיע רצח בשם אלוהים - הקשר נגד יצחק רבין

אילו מילים יכלו להרוג: כשלון השיח הציבורי-פוליטי בישראל : העיתונות הכתובה והפולמוס סביב תהליך השלום...
מולי פלג

המדריך למחלות ילדים
מרים סטופרד

שיפור הראיה כיצד? לפי שיטת בייטס - הרפיה
יעקב שלחין

אסקסטרולוגיה - המדריך להתאמה
גולד מאונטיין
הדרכה ועיון - למבוגרים | יחיאלה בת 67 ממושב מסלול בנגב רשימת הקריאה עודכנה אתמוללקט ספרים מאת מיכאל קרפין
לצפיה ברשימה המלאה, עבור לדף הסופר של מיכאל קרפין


©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ