מתת היהודים

תומס קהיל

יצא לאור ע"י הוצאת כנרת, בשנת 1999, מכיל 224 עמודים, יהדות »


הוסף לסל
קנה חדש: ₪98.00 ₪88.20

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים
5
1 בנים   1 בנות
גיל ממוצע:41
3814 התעניינו בספר


תקציר הספר
הספר מתת היהודים, שכתב הסופר - ההיסטוריון רב המוניטין תומס קהיל, מעניק לקורא חוויה עיונית, ספרותית ופילוסופית יחידה במינה, ויחד עם זאת, בכתיבתו המקורית והמרתקת - הוא רב מכר בעולם כולו.

זהו מסע מדהים אל העבר, שבו פורש בפנינו קהיל את הסיפור המלא על שבט נודדים מדברי, ששינה לעד את הדרך שבה אנו תופשים את העולם ומבינים אותו.
מתת היהודים הוא מפת הדרכים להיסטוריה של העולם המערבי, המאפשרת לנו לעקוב אחר המורשת התרבותית שלנו עד לשורשיה העמקוים ביותר שהם תפיסת העולם הדתית ועולם הרגש של העברים הקדמונים.

בשומר של האלף השלישי לפני הספירה נתפסו החיים כמעגל אין סופי של לידה ומוות, והזמן כגלגל הסובב סחור סחור. כך היה עד אשר שינו העברים הקדמונים באופן דרמתי את תפיסת החיים לאלתר.
העברים, טוען קהיל, היו הראשונים שדתם הכירה במצוות האל, בקיומו של ההווה ובמבט מתמיד אל העתיד הטוב יותר.
כשאברהם שומע את קולו של האל המצווה עליו "לך לך!" נולד המושג של עתיד בלתי ידוע ואיתו נולדת תרבות המערב. ההתגלות הזאת היא בסיס לתפיסה חדשה של גורל האדם, תפיסה שאלפי שנים לאחר מכן תהיה הבסיס להכרזת העצמאות ולאמונתנו בקדמה ובעתיד טוב יותר.

בסגנון שובה לב, שמעורר את חדוות הקריאה יורד קהיל לשורשי המונותואיזם ומביא אותנו להכרה, שרבים מערכי היסוד החשובים לנו, הם, למעשה, מתת היהודים לעולם.

"היהודים העניקו לנו את החוץ ואת הפנים - ואת השקפת העולם שלנו את חיינו הפנימיים... אנו חולמים חלומות יהודיים, מקווים תקוות יהודיות, רוב המילים החשובות היותר שלנו, כמו - חדש, הרפתקה, הפתעה, ייחודי, פרט, אדם, ייעוד, זמן, היסטוריה, עתיד, חופש, קדמה, רוח, אמונה, תקווה, צדק - הן מתת היהודים" וכך גם ספרו של קהיל. (ניו יורק טיימס)


הקורא עיר הקורא מתי
aviasaf קיבוץ יפעת לפני 8 שנים ו-11 חודשים מענה
רונה כרמיאל לפני 8 שנים ו-8 חודשים מענה
דנה נתניה לפני 9 שנים ו-3 חודשים מענה
shahafra ק.ים לפני 8 שנים ו-9 חודשים מענה
ליעד אשדוד לפני 8 שנים ו-8 חודשים מענה

רשימות קריאה בהן מופיע מתת היהודים
ספרים מצויינים | עופרה סמילה בת 43 מכפר יונה רשימת הקריאה עודכנה לפני חודש

המליצו לי... | ביבי בת 29 מירושלים רשימת הקריאה עודכנה לפני 7 חודשים


פרסומת©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ