מחברת השמש / ישראל בר-כוכב

מחברת השמש

ישראל בר-כוכב

יצא לאור ע"י הוצאת קשב לשירה, בשנת 2014, מכיל 94 עמודים, ספרות » שירה - מקור

הזמנה לטעימה: פרק מהספר


ללא דירוג ללא דירוג
0 בנים   0 בנות
165 התעניינו בספר

תקציר הספר
"מקור קסמם המוסף של השירים: אלה כתובים לא רק בדיו השחורה של המציאות, כי אם גם בדיו הלבנה המגלגלת את המציאות בחלומו של כל מה שלא התגשם ולא התמלא והיה למוסיקה האילמת של הדמיון ותנועות הנפש שבלעדיה אין שירה ובודאי שאין רוח המהלכת על פני המים החשוכים". נתן זך
"יש בשירתו של ישראל בר כוכב הכוח לראות דברים כדרך שאיש לפניו לא ראה אותם. על כל אלה מרחף הומור עדין". עמוס עוז

מחברת השמש רואה אור בהוצאת 'קשב לשירה', לאחר המבחר המקיף של שיריו שפורסם במוסד ביאליק והקיבוץ המאוחד, ומהווה שיא נוסף ביצירתו הייחודית, הרב- גונית והמורכבת של ישראל בר-כוכב.
אורי ברנשטיין: ישראל בר-כוכב הוא מן הנדירים שבין ממשיכי דור עמיחי-זך: "אני חושב שמעט מאוד מספרי אגדות כאלה יש לנו בשירה העברית, וודאי שיש לנו מעט מאוד מספרי אגדות כאלה, שגם לשונם כל-כך מדויקת ודמיונם עשיר כל-כך".
פרופ' זיווה שמיר: "קולו של ישראל בר-כוכב הוא כאמור קול ייחודי, מן הקולות הצלולים והיפים ביותר שנשמעים כיום במקומותינו. ומעמידים את ישראל בר-כוכב בשורה אחת עם טובי המשוררים הפועלים כיום בקריית ספר שלנו."
ישראל בר-כוכב (סופר על המוקד)
ישראל בר-כוכב מרצה לפסיכולוגיה וכתיבה יוצרת במכללת סמינר הקיבוצים, תל-אביב, באוניברסיטה העברית בירושלים ומרצה אורח בתוכנית לכתיבה ספרותית באוניברסיטת בן גוריון, חתן פרסים ספרותיים ביניהם פרס ראש הממשלה ליצירה תשנ"ו, שירתו מתורגמת לשפות רבות. פסיכולוג, יועץ, ומנחה קבוצות בכ... המשך לקרוא
לקט ספרים מאת ישראל בר-כוכב
לצפיה ברשימה המלאה, עבור לדף הסופר של ישראל בר-כוכב


©2006-2017 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ