המסכה - שלוש נובלות / עמנואל הלפרין

המסכה

שלוש נובלות

עמנואל הלפרין

בשנת 2007, מכיל 276 עמודים,







ללא דירוג ללא דירוג
0 בנים   0 בנות
206 התעניינו בספר

תקציר הספר
בספר שלפניך רואות-אור שלוש נובלות ריאליסטיות חדשות של עמנואל הלפרין, החושפות את המסתתר מאחורי גינוניהן ומסכותיהן של דמויות מגוונות בארץ ובארצות-הברית.
במעבר לרחוב יפו, מגולל המספר במיומנות עימות אישי בין אב חרדי לבין בנו החילוני. בהזדמנות זאת מתעוררות שאלות הגותיות החושפות את סערות הנפש של גברים ונשים בני דורות שונים המחפשים את זהותם.
שני הסיפורים האחרים מתרחשים על רקע מציאות רחוקה ושונה לחלוטין:
הפסיכיאטר הינו רומן מתח המבוסס על ארועים מחייו של פסיכיאטר ישראלי צעיר הנקרע בין כמיהות ואהבות שונות ומאיר מזוית מקורית ומרתקת תופעות נסתרות שבחיי-הנפש.
המסכה ותרבות העדר הינו סיפור בלשי שתחילתו ברצח יואב בן-צור, שר העבודה והרווחה הישראלי, שנרצח בשעת ביקור בארצות-הברית. אחרי הרצח הפך בן-צור לגיבור לאומי וקדוש מעונה בישראל. המנהיגים, שהאשימו את ארגוני הטרור הערביים ברציחתו, לא היססו להקשיח עמדות בתהליך השלום.
מתעורר חשד שהרצח בוצע על ידי ספורטאית אמריקנית המתמחה בקליעה. האם האמריקנים נצלו מידע זה כדי להביא את הישראלים לכדי וויתורים? האם הישראלים אכן יוותרו לאמריקנים, בתנאי שלא יחשפו את האמת? האם ייתכן שהרצח משמש מכשיר בפוליטיקה הפנימית, כאשר הבחירות עומדות בשער?







©2006-2015 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ