תהליך ניתוח ותכנון מערכות מידע / עפר דרורי

תהליך ניתוח ותכנון מערכות מידע

עפר דרורי

יצא לאור ע"י הוצאת אקדמון, בשנת 1996, מכיל 109 עמודים,ללא דירוג ללא דירוג
0 בנים   0 בנות
233 התעניינו בספר

תקציר הספר
ניתוח מערכות ותכנונן הוא תהליך המשלב את השימוש של כלים רבים בדרך שיטתית במטרה להביא לשיפור עסקים ע"י יישום של מערכות מידע ממוחשבות.

מטרות החוברת:
1. להקנות הבנה של מערכות מידע בשימוש ארגונים שונים
2. להבין את המושג "מחזור חיים של מערכת" ומהו מכיל
3. להכיר דרכים לאפיון צרכי הארגון
4. להכיר שיטות וכלים לתכנון מערכות מידע המקדמות ארגונים ועסקים.

חוברת זו סוקרת את התהליכים המתקיימים במהלך פעולת ניתוח ותכנון מערכות מידע. תהליך הניתוח ובעיקר תהליך התכנון הוא תהליך מסודר ומתוכנן מראש ואינו פעולה אקראית מזדמנת. במתודולוגיות השונות חלק מהמרכיבים, המשקל שהם מקבלים וסידרם שונה אך עיקר עבודת התכנון משותפת לכולם.

חוברת זו נועדה לסייע לסטודנט הלומד את הקורס "ניתוח ותכנון מערכות מידע" אך אינה כוללת את כל החומר הנלמד בקורס וכן את החומר הביבליוגרפי כפי שמופיע בתוכנית הקורס. חוברת זו נלוות לחוברת: דרורי, עפר. מתודולוגיות וכלים בתכנון מערכות מידע - מהדורה שנייה ירושלים: אקדמון, האוניברסיטה העברית בירושלים, מאי  1995 והיא כוללת מספר הפניות לחוברת זו (במיוחד נכון הדבר בפרקים 2, 3 ו- 4.
מבחינת צורכי הלימוד יש להתייחס לשתי החוברות כאל מכלול כאשר כל אחת משלימה את חברתה.

חוברת זו מכילה שנים עשר פרקים עפ"י הפירוט: הפרק הראשון מתאר את הארגון ומערכות מידע. הפרק השני סוקר את המושג "מחזור חיים של מערכת". הפרק השלישי מטפל במתודולוגיות בתכנון מערכות מידע. הפרק הרביעי מטפל במחשוב מחזור החיים של מערכת מידע באמצעות CASE הפרק החמישי מטפל בהגדרת הפרויקט. הפרק השישי מתייחס ללימוד המצב הקיים, הפרק השביעי נותן חומר רקע לחקר הישימות וכולל תצורות שונות של מערכות, היבטים של תקשורת, פיתוח תוכנה ועוד. הפרק השמיני דן בנושא חקר הישימות, הפרק התשיעי מטפל בשלב הגדרת המערכת. הפרק העשירי מתייחס לעיצוב המערכת והפרק האחד עשר מטפל בשלב פיתוח המערכת. הפרק השנים עשר מתייחס ליישום המערכת והפרק האחרון הוא פרק כללי הכולל התייחסות קצרה לסקר סיכונים, הבטחת איכות, היבטים משפטיים ויישום מוצלח של ניתוח המערכת ותכנונה. לחוברת מספר נספחים.
עפר דרורי (סופר על המוקד)
עפר דרורי חוקר בעשור האחרון את נושא הצל"שים והעיטורים של חיילי צה"ל ואנשי כוחות הביטחון האחרים, ומפרסם את ממצאי המחקר ב"אתר הגבורה" (www.gvura.org) שהקים לנושא זה בשנת 2007. ב"אתר הגבורה", נכון למועד פרסום הספר, מידע על כאלפיים וחמש מאות צל"שים ועיטורים, ולמעלה מאלף וחמש מאות כתבות וסיפו... המשך לקרוא


©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ