מבצע 52 או: כתב הסתרים - ציורים - זיוה שישא / ימימה אבידר-טשרנוביץ

מבצע 52 או: כתב הסתרים

ציורים - זיוה שישא

ימימה אבידר-טשרנוביץ

יצא לאור ע"י הוצאת מסדה בע"מ , בשנת 1971, מכיל 160 עמודים, ילדים » קלאסיקה לילדיםללא דירוג ללא דירוג
0 בנים   0 בנות
280 התעניינו בספר

תקציר הספר
"מבצע 52" הוא סיפור רחב יריעה ובעל מתח, שבמרכזו מתוארת אחת מפרשיות הגבורה וההקרבה של הישוב. העלילה, שתחילתה בין סמטאות עירו המקובלים צפת, משתרעת על פני שטחים נרחבים של מדינת ישראל שלאחר מלחמת ששת הימים. טיפוסים ססגוניים של ילדים, חיילים וזקני צפת, מעורבים בפענוח כתב הסתרים שמגיע, בדרך לא דרך, לידי קבוצת ילדים צפתיים בימי חופשת הפסח. הילדים מנסים לפענח את התעלומה, כשלעזרתם עומד סופר ילדים, מחבר ספרי בלשים, אך לא בנקל עולה בידם למצוא את הדמות הנעלמה אשר מושכת בחוטים ומפעילה את הילדים בדרכים שונות ומשונות. הסיפור שזור הומור ועצב, גבורה והקרבה, ובדרך מהנה ומושכת לב הקורא הצעיר מנסה הסופרת להקנות לילד ידע על אחת הפרשיות הנעלמות והנשכחות של הישוב העברי בטרם מדינה.
ימימה אבידר-טשרנוביץ קנתה לה מעמד מיוחד בספרות הילדים בזכות ספריה הרבים שמלווים את הילד מימי ילדותו ועד לבגרותו. הסופרת למדה פסיכולוגיה אצל אדלר. היא מכירה את נפש הילד והיא מעורה בחייו ובהגיגיו. רבים מספריה זכו למהדורות רבות וכן תורגמו לאנגלית וספרדית.
"מבצע 52" הוא ספרה ה-32 של הסופרת ואין ספק שהוא השתזר במכלול ספריה של הסופרת התופסת מקום מכובד בין סופרי הילדים בישראל.©2006-2015 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ