בלהה קלישר ברנר

בלהה קלישר ברנר

סופרת

בלהה קלישר ברנר היא סופרת ותסריטאית. זכתה בפרס טשרניחובסקי לספרות על ספרה "החיים הם הרפתקה שמחה ומאושרת" קובץ סיפורים קצרים בסגנון של ריאליזם פנטסטי.
החלה לכתוב לפני יותר מ-25 שנה. השתתפה בסדנה לכתיבה יוצרת בהנחיית פרופ' אורציון ברתנא ובעידודו החלה בכתיבת סיפורים קצרים שהתפרסמו ב"מאזניים".
כתבה תסריט בשם "היא כבר תנוח בקבר" , מעין פארודיה קומית על המתרחש בבתי-חולים.
כותבת באתר "נשים ברשת" בנושאים אקטואליים ובנושאים הנוגעים לבעלי חיים.
בוגרת פסיכולוגיה וזואולוגיה באוניברסיטת תל אביב. עבדה למעלה מ-40 שנה בבתי חולים. 22 שנים ניהלה מעבדה לזיהוי מחלות אוטואימוניות, ב"בילינסון", ו-20 שנה עבדה ב"אסותא", עם ד"ר יוסי אלקלעי-מנתח סרטן עור בשיטת מוז.

בעלי חיים קרובים לליבה. היא מגדלת בביתה מספר חתולים וכלב ושייכת ל"מסדר חשאי" של מאכילי חתולי רחוב.
חברה בעמותה "מקלט הקופים הישראלי", שמטרתה להיות מרכז הצלה שיקום וחינוך. העמותה מפעילה את פארק הקופים ביער בן שמן, והן מקלט לקופים במצוקה הנמצא בשולי הפארק.

עד גיל 60 היתה נהגת אוטובוס לשעת חירום וכל שנה נקראה ל-5 ימי מילואים. במלחמת "שלום הגליל" נקראה לעבוד כנהגת נסיעות מיוחדות ב"אגד" הרצליה.

ילידת תל אביב 1945, ומתגוררת בה עד היום, פרט ל-14 שנים בהן התגוררה ברמת השרון. פרשה לגימלאות לפני כשנתיים. נשואה בלי ילדים.

ספריה:
1. "איזה שלנו" הוצאת "כנרת". 1990.
2. "איש ואישה וסיר לחץ" קובץ סיפורים קצרים בהוצאת "ספריית מעריב". 1995
3. "החיים הם הרפתקה שמחה ומאושרת", קובץ סיפורים קצרים בסגנון של ריאליזם פנטסטי בהוצאת "תמוז" , 1998.
4. "חתולים וחיות אחרות" סיפורים אמיתיים על חיות הכרך. 2004 הוצאת
אסטרולוג.
5. "לאן נעלם דב שדה" , "ספרי מקור", 2014.

1.
בלב הערים בהן אנו גרים, חי איתנו ולצידנו עולם עשיר של בעלי חיים, עלינו רק לפתוח את העיניים והלב ולהתוודע למגוון בעלי הכנף, לעטלפי פירות המצקצקים חרישית עם ערב, לצבים ולקיפודים הבודדים שתועים לפעמים למקומותינו, לכלבי המחמד, שלא לדבר על בעליהם, וכמובן למשפחות הענפות של חתולי הרחוב. עלינו מוטלת החובה לשמור על עולם זה, כדי שנוכל להינו...

2.
3.
"דב שדה נעלם ב-5 לנובמבר לפני שנתיים, מהמחלקה הפתוחה של בית החולים הפסיכיאטרי בו היה מאושפז. זה היה יום קריר, שנשא ניחוח של חורף מרוחק, לא מקומי, עטוף בדוק לבנבן ומעיק. גשם דק ירד במשך כל הבוקר. אני זוכרת שקמתי מכיסאי והבטתי בחלון. מזג אוויר כזה משרה עלי תמיד תחושה של כבדות בלתי מוסברת. כאילו משהו לא טוב עומד לקרות. כשדיצה, אחות המחלקה,...

4.

הספר הנוכחי ראה אור בשם "פרשת הרטמן" לפני 15 שנה. בזמנו הכריכה הייתה בגוונים ירוקים עם צילום של מכונית ואדם שעומד בסמוך לה. בימים אלה הספר מ... המשך לקרוא
6 אהבו · אהבתי · הגב
מכירים את זה שסטנדאפיסט עולה על במה ושואל מכירים את זה ש- אז ככה חוויתי את הספר. אני בעל 3 חתולים. ובמידה וגם אתם בעלי חתולים, חובבי חתולים... המשך לקרוא
2 אהבו · אהבתי · הגב

©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ