אין שקט בעולם כלל  / רות קרא- איוונוב קניאל

אין שקט בעולם כלל

רות קרא- איוונוב קניאל

יצא לאור ע"י הוצאת הקיבוץ המאוחד, בשנת 2011, מכיל 86 עמודים, ספרות » שירה - מקורספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים
4
100% בנות
0 בנים   1 בנות
גיל ממוצע:66
606 התעניינו בספר

תקציר הספר
אין שקט בעולם כלל, ספר שיריה הראשון של רות קרא-איוונוב קניאל, מציב על במת השירה העברית יוצרת מרתקת ומפתיעה בצירופיה השיריים ובתכני כתיבתה. על הספר אשר זכה בפרס רחל נגב באוניברסיטה העברית לשנת תשס"ח, כתבו שופטי הפרס דוד ויינפלד, אילת נגב ודנה אולמרט:

"קובץ השירים אין שקט בעולם כלל, נבחר על ידינו בשל איכויותיו הבולטות ובזכות הדיאלוג המורכב שהוא מנהל עם המקום הישראלי. נקודת המוצא שמתוכה נמסרים השירים, היא זרותה של המחברת לישראליות ולשפה העברית. ברבים מן השירים מצויה הדוברת בתהליך של חיפוש בית חדש, רוחני ומשפחתי, שיקנה לה תחושת שייכות ויאפשר לשיח האהבה האינטימי, הזוגי והאימהי, להישמע ולהיקלט.
בד בבד מבקשת הדוברת למלט עצמה מפני תחושת השייכות המחייבת ומפני הנייחות וההיקבעות הנגזרות ממנה. חותמה של התנודה המתמדת בין הרצון להשתלב ולהשתייך למרחב הישראלי, לבין העמידה מן הצד המאפשרת התבוננות ביקורתית ניכר בכל מישורי הכתיבה של קניאל: בנושאי השירים, בשפה הפיגורטיבית הבלתי שגרתית, בתחביר המשובש במפגיע, באקספרימנטאליות הצורנית שמאפיינת חלק מהם, ובדיאלוג שהם מנהלים עם טקסטים מן המקורות היהודיים ומן התרבות הרוסית.
קניאל כותבת את שיריה מתוך דחיפות גדולה ואי שקט. היא מונעת בכוח הרצון לערוך עם עצמה, עם עברה ועם העולם המקיף אותה בירור מעמיק, ולהיאחז במרחב הביתי, ובה בעת אינה נרתעת מניתוץ הדימוי המקובל שלו כמקום מוגן, והעמדתו למבחן מתמיד".©2006-2017 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ