תל-אביב-יפו צבעים רבים לה / ד"ר חיים פיירברג

תל-אביב-יפו צבעים רבים לה

ד"ר חיים פיירברג

יצא לאור ע"י הוצאת וילנסקי הוצאה לאור, בשנת 2011, מכיל 144 עמודים,ללא דירוג ללא דירוג
0 בנים   0 בנות
405 התעניינו בספר

תקציר הספר
תנו לנו יד ונלך בעיר הגדולה הנושקת לים,
תנו לנו יד ונלך למקומות שהיו ואינם... (צביקה זליקוביץ)

הספר תל-אביב-יפו, צבעים רבים לה, מבקש לחשוף את הקוראים והמטיילים, לקומץ המכיל הרבה: להסטוריה העתיקה והמודרנית של יפו ושל תל-אביב, לסיפורים של מקומות, של אנשים ושל בתים, ולעושר הצבעים ולריבוי הגוונים של העיר.
בואו לגלות איתנו את מכמניה, לצאת עמנו למסע בזמן בארבעה שבילים, ארבעה צבעים. השביל הסגול – חושף בפנינו את נווה-צדק ואת השכונות היהודיות של יפו שקדמו ל”אחוזת בית", ואת ראשית תולדות החינוך העברי והתרבות העברית, שיוצריהם התגוררו ופעלו במקום. השביל הלבן – מובילנו דרך שדרות רוטשילד אל לבה הרחב והפועם של תל־אביב, העיר שמייסדיה קיוו והאמינו שתהיה למרכז האורבני של היהודים בארץ-ישראל. השביל הכחול – עוקב אחר קו החוף של יפו ותל־אביב, ואחר המקומות והאירועים שעיצבו את חיי הערבים והיהודים בעיר במשך מאות בשנים. השביל הירוק – מוליכנו לאורך הירקון, לאורכו נתוודע לתרבויות שנכחדו ולחיים בטבע שבלבה של עיר.
לכתיבת הספר ולעיצובו חברו יחדיו: הצלם, האמן ומשמר היסטוריה אורבנית, חוני המעגל, שעדשת מצלמתו מביאה את המראות ואת הצבעים של תל־אביב-יפו; מדריכת הטיולים וחוקרת תולדות תל־אביב, שולה וידריך; המוציא לאור והמפיק דני וילנסקי, המתמחה בהוצאה לאור של מפות עתיקות וד"ר חיים פיירברג, מאוניברסיטת תל־אביב. כולם ילידי תל־אביב-יפו ואוהביה. יחד עם המעצב דני שחם הם מבקשים להנחיל לכל אוהבי ארץ ישראל את ההיכרות האינטימית שלהם עם צבעי העיר וגווניה.

חוני המעגל, אמן רב תחומי, נקרא על שם חכם התלמוד התמים. הוא גדל ברחוב שלוש בנוה צדק ולמד בתלמוד תורה "שערי תורה".
את מצלמתו הראשונה קיבל, כשהיה ילד, מהדודים מאמריקה ומאז, ובמשך שנים רבות, הוא צועד ברחובות ת"א ומצלמה בידו.
הוא בוגר המכון לאמנות פלסטית בבת-ים והאקדמיה לאמנות בבצלאל ירושלים וכן השתלם בצילום בבית הספר לאמנויות יפות בפריז.
כיוצר רב-תחומי, הציג יצירות אמנות במוזיאונים, גלריות ובחללים אלטרנטיביים; השתתף בפסטיבלים בתחומי הקולנוע, הוידיאו והפרפורמנס ארט בארץ ובעולם; הקים את קבוצת האוונגארד "סמרטוט" המופיעה בארץ ובעולם; ייסד את גלריה "שלוש" ואת המקלט לאמנות עכשווית בת"א; פירסם שבעה ספרים, מלבד ספר זה, כ-50 סרטי וידאו ארט וכן שבעה סרטים נוספים.
ד"ר חיים פיירברג (סופר על המוקד)
חיים פיירברג, יליד ישראל 1950, ד"ר לפילוסופיה (הסטוריה) באוניברסיטת תל אביב. כיום חוקר ומרכז פרוייקטים במרכז לחקר יהדות אירופה בזמננו. היה עמית הוראה בחוג להסטוריה של עם ישראל וחוקר במכון לחקר האנטישמיות בזמננו. פרסם, בין השאר, מאמרים וספרים הקשורים לעיר תל-אביב וכך גם נושא הדוק... המשך לקרוא


©2006-2017 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ