ללא דירוג ללא דירוג
0 בנים   0 בנות
368 התעניינו בספר

תקציר הספר
"אֶל לֵאָה" הוא סיפור מסעה של המחַברת, עמיה ליבליך, אל לאה גולדברג – כיוצרת וכאדם. המסע מתרחש מנקודת מבטה של פסיכולוגית, העוסקת בנשים וביצירתן, ולא של חוקרת ספרות או היסטוריונית. הקוראים מוזמנים להצטרף אליה בדרך "אל לאה", בנתיב שדחיסותו הולכת ומתעצמת, ואשר לאורכו נוספים נדבכים-נדבכים לַדמות השלמה של לאה גולדברג ולסיפור חייה. בין השאר מופיע כאן תיעוד בלעדי מעזבונה ועל אודותיה, התורם להבנה חדשה של אישיותה המורכבת.
מאז צאתו לאור ב-1995 זכה הספר "אל לאה" להצלחה רבה ואף תורגם לאנגלית. כעת נדפס הספר במהדורה מורחבת, הכוללת אחרית דבר מקיפה שנכתבה לרגל שנת המאה להולדתה של לאה גולדברג (2011).

עמיה ליבליך היא פרופסור אמריטה לפסיכולוגיה באוניברסיטה העברית בירושלים ומלמדת במכללת תל אביב-יפו. בשנים האחרונות היא עוסקת רבות בסיפורי חיים, מן ההיבט הפסיכולוגי שלהם. ספרה האחרון לעת-עתה, "תראו אותי!" (שוקן, 2010), מתמקד בלהקת תיאטרון קהילתי בלב שיכוני יפו.

בין ספריה הקודמים של המחברת: "רקמות" (שוקן, 1991), "ילדי כפר עציון" (כתר/אוניברסיטת חיפה, 2007) ו"ערק לארוחת בוקר" (שוקן, 2007).©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ