אבחון וקידום הילד החריג בגיל הגן / שמעון סימפסון

אבחון וקידום הילד החריג בגיל הגן

שמעון סימפסון & יעל בהרב

יצא לאור ע"י הוצאת אחיאסף, בשנת 1979, מכיל 188 עמודים, פסיכולוגיה » שיטות טיפולללא דירוג ללא דירוג
0 בנים   0 בנות
735 התעניינו בספר

תקציר הספר
מטרת הספר לעזור לפסיכולוגים ואנשי חינוך להגיע לאבחון מוקדם ככל האפשר של הילד החריג ולתכנן בהתאם את העבודה הטיפולית עימו לשם קידומו בתחום הלימוד וההתנהגותי.

בחלקו הראשון מתואר התהליך הנורמלי של ההתפתחות כנקודת מוצא להבנת התפתחות הילד החריג, שהיא הנושא המרכזי בספר. בנוסף, נדונים אספקטים כלליים ותיאורי החריגויות הנפוצות ביותר הן פיזיולוגיות והן אמוציונאליות,

חלקו השני של הספר מבוסס על ”ההערכה החינוכית שו הילד” לפי האוזרמן (המבחן מובא בנספח), וכן הצעות מפורטות לטיפול בכל מצב בהתאם לממצאי הבדיקה. ההצעות הטיפוליות מבוססות על נסיון רב בעבודה עם ילדים חריגים. יצויין, כי ניתן ליישם את הטיפול המובא גב ללא קשר למבחן המופיע בספר.

ד"ר שמעון סימפסון עשה את עבודת הדוקטורט שלו ב”ישיבה-יוניברסיטי” בניו-יורק ובמקביל הוסמך לשמש כמדריך בפסיכודיאגנוסטיקה, פסיכותרפיה וכן כפסיכולוג חינוכי. כיום משמש כראש המגמה לחינוך מיוחד בביה”ס לחינוך באוניברסיטת בר-אילן.

יעל בהרב (דקל) בוגרת אוניברסיטת בר-אילן בפסיכולוגיה וחינוך, ותואר שני בפסיכולוגיה-יעוצית קיבלה ב”בואי סטייט קולג'” מרילנד, ארה”ב. כיום עוסקת בהדרכה במשרד החינוך ובהשתלמויות מורים בביה”ס לחינוך באוניברסיטת תל-אביב ובמקביל עובדת בקליניקת הילדים של ”מכון אדלר”.

בעבר פרסמו המחברים את הספר "שיטות למידה בחינוך מיוחד” שהופיע בהוצאת ”אחיאסף” ומאמרים בכתבייעת מקצועיים בארצ ובחו”ל. ד”ר סימפסון פרסם את הספר "מדריך למורה של הילד פגוע המוח" וכן מבחן ”הערכה חינוכית של הילד בגיל הגן”.©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ