שנה אחת סוערת / זאב ורדי

שנה אחת סוערת

זאב ורדי

יצא לאור ע"י הוצאת אור-עם,ללא דירוג ללא דירוג
0 בנים   0 בנות
198 התעניינו בספר

תקציר הספר
היה זה בהפסקה הגדולה לאחר סיום שיעור בהיסטוריה עם ד"ר רוזנקרנץ. עוד לא נדם הצליל האחרון של הפעמון ואנחנו כבר הסתערנו לעבר הדלת, כשמכל הכיתות נדחקים ילדים בני גילים שונים ודוהרים לעבר החצר, כדי לשכוח את הלימודים לשעה קלה. כבר הגעתי סמוך לדלת הפונה לחצר, כשנזכרתי שאמי תקעה לי בבוקר תפוח לילקוטי, ומאחר שאני זולל תפוחים מושבע, חזרתי לכיתה בריצה. כאשר פתחתי את הדלת קלטו עיני תמונה מוזרה ובלתי צפויה. הכיתה היתה ריקה מתלמידים, אך ליד שולחן המורים ישב ד"ר רוזנקרנץ, כשמרפקיו נשענים על השולחן ובשתי ידיו הוא מליט את פניו.

היה משהו כה עצוב ובלתי רגיל בישיבתו של המורה, שניצבתי במשקוף הדלת כאילו מסומר למקום. הוא לא הרגיש בי. לפתע פלט אנחה מתוך חזהו ומלמל כמה מלים שהגיעו לאוזני בבירור בתוך הדממה שמסביב: "אל אלוהים" לחש "מדוע זה צריך היה לקרות לי? במה חטאתי?"

לפתע תקפו אותי רחמים על האדם הבודד שם לפני, הפונה אל אלוהים בשל איזו צרה שירדה עליו. עתה גם הבחנתי במשהו רטוב המבצבץ בין אצבעותיו, אין ספק מורנו הקפדן והנוקשה בוכה ודמעות גולשות לאורך כף ידו.©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ