תת תרבות פאנק

הבידג' דיר

תת תרבות פאנק

הבידג' דיר
ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים
4
100% בנים
1 בנים   0 בנות
גיל ממוצע:37
294 התעניינו בספר

תקציר הספר
המלצת העורך:

הוצאת רסלינג ידועה בספרי עיון הפורשים בשפה אקדמית (סתומה, לעתים) תיאוריות מורכבות של פילוסופים והוגי דעות מרכזיים דוגמת דרידה, שפינוזה ופוקו. לרוב מדובר בטקסטים שאינם נגישים להדיוטות ושדורשים היכרות או רקע מוקדמים עם נושא המחקר. לא כך הדבר ב"תת תרבות פאנק – משמעותו של סגנון", תרגום עברי ראשון שהוציאה רסלינג – באיחור של כשלושים שנה - לספרו פורץ הדרך של חוקר התרבות הבריטי דיק הבידג',
ספרו של הבידג', ראש המכון ללימודים הומניים בינתחומיים באוניברסיטת קליפורניה, ראה אור ב-1979 ונחשב מאז לספר יסוד בלימודי תרבות וסוציולוגיה. בספר הבידג' מנתח לעומק את תופעת תרבות הפאנק שצמחה בשנות השמונים בבריטניה ושהשפיעה על דור שלם. את התופעה, שהגיחה רשמית עם להקת הסקס פיסטולז, ממקם הבידג' בתרבות הבריטית הצעירה שנולדה לאחר מלחמת העולם השנייה. הפאנק, לתפיסתו, היה תגובה לתרבויות המיעוטים הצבעוניים שפרחו במרכזים אורבניים (במיוחד בלונדון) ולמשבר הכלכלי שפקד את אנגליה במהלך שנות השבעים.
מלבד ניתוח פרטני של אופני ההבעה והמאפיינים הצורניים-אסתטיים של תרבות הפאנק, הבידג' שוזר במחקר היבטים נוספים של התופעה, תוך שהוא נסמך על מודלים תיאורתיים מתחום לימודי התרבות. הספר שלו מלא ציטוטים והתייחסויות ליצירות של אמנים - במיוחד בתחום המוזיקה אבל גם בתחומי האופנה והספרות – וממפה תת תרבויות נוספות משנות השמונים, בהן הגלאם רוק וגלוחי הראש. ספר חובה לסוציולוגים עם אצבע על הדופק ולמי שרוצים להרחיב את משאבי השכלתם המוזיקלית.


©2006-2017 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ