רחל נפרסטק

רחל נפרסטק

סופרת

רחל נפרסטק (1951) ילידת קבוצת 'יבנה' סופרת ומשוררת, נשואה ואם לארבעה, גרה בפתח-תקווה. בעלת תואר ראשון בחינוך מיוחד ובקרימינולוגיה ותואר שני בלשון עברית. מלמדת באוניברסיטת בר-אילן במסגרת היחידה להבעה עברית ואולפן, ומעבירה השתלמויות למורים לעברית מהארץ ומחו"ל.

בגיל 24 התבקשה להקים ולנהל בית-ספר לחינוך מיוחד, בני-ציון, שפעל בתוך מוסד לילדים בעלי פיגור שכלי עמוק. לאחר מכן שימשה מרכזת ארצית על פרוייקט תהי"לה – תכנית השכלה יסודית ללומד המבוגר. היא ריכזה באוניברסיטת בר-אילן חוג להכשרת מורים להוראת העברית ובין לבין עורכת את עיתון עמותת 'טל-חיים' המחלקת אוכל לנזקקים. היא פועלת במסגרת תכנית להתגברות על אלימות וממקימי אתר היצירה 'ביכורים'. ב'ביכורים' מועלים שירים, סיפורים, צילומים ויצירות מוסיקאליות. רחל שימשה כמנהלת האתר, עורכת תוכן, וכן הנחתה סדנת כתיבה.

רחל כתבה במשך למעלה מעשר שנים טור ייעוץ אישי בעיתון החרדי 'יום ליום'. מאות רבות של מכתבים קיבלה רחל, ולמרות שהטור יועד לבני נוער, מבוגרים רבים פנו אליה. חדרי החדרים של העולם החרדי נחשפו בפניה.
1.
איך הפסידה טובה השדכנית החרדית אלף דולר? כיצד התחתנה צורית עם ספרדי, לא עלינו, למרות התנגדות הוריה? באיזה אופן הצליחה דובונת כן-כן לבטא את המילה "לא"? והיאך עצרה (כמעט) העיתונאית, לבנת-הספיר , את העלייה מתימן? על קו הרצף שבין צחוק לדמע נפרשים לפנינו סיפורים המביאים לידי ביטוי את המתח השורר בין קבוצות חברתיות שונות, בין היחיד לחב...

2.

©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ