תקציר הספר
להבות מתחילות להתפשט.
והקפיטול מבקש נקמה.
חצי שנה חלפה. קטניס חזרה למחוז 12 וכעת מנסה להשאיר את משחקי הרעב מאחור ולשוב לשגרה. אבל זה לא פשוט כל כך: גייל לא סולח לה על קרבתה לפיטה בזירה וגם פיטה מרוחק וקריר. כשברחבי המחוז נפוצות שמועות על התקוממות והאצבע המאשימה מופנית אל "הנאהבים חסרי המזל", על פיטה וקטניס לצאת ל"סבב הניצחון" האכזרי של הקפיטול. רק כך יוכלו להוכיח לתושבי פאנם ולנשיא סנואו שהם באמת מאוהבים עד כלות הנשימה, רק כך יוכלו לעצור את אש המרד המתלקחת. אם ייכשלו, ישלמו מחיר כבד.
"התלקחות לא רק ענה על הציפיות שהיו לי, אלא עלה עליהן. הוא מהמם. לא תצליחו לישון כשתקראו אותו. אני מציעה לכם לפנות יום ולהתחיל לקרוא
כבר בבוקר." סטפני מאייר, מחברת "דמדומים"
סוזן קולינס כותבת מאז 1991 לתוכניות הילדים של הטלוויזיה האמריקנית. את סדרת משחקי הרעב כתבה בהשראת סיפורי טרויה וקרבות הגלדיאטורים, וגם תוכניות הריאליטי המודרניות. בסגנונה הישיר היא שואבת את הקורא לעולם של מתח, הרפתקה ובחירות מוסריות, עולם שבו הבידור והכוח חשובים יותר מהחיים עצמם. משחקי הרעב מתרחשים בעולם עתידני, אך האם העתיד הזה רחוק כל כך? סוזן קולינס נולדה בארצות הברית בשנת 1962. היא גרה בקונטיקט עם בן זוגה וילדיה, ועם זוג חתולי רחוב מאומצים. התלקחות הוא הספר השני בטרילוגיה משחקי הרעב, שזכתה להצלחה מסחררת והיתה לתופעה חסרת תקדים בספרות הנוער העולמית. תשעה עיתונים ואתרי אינטרנט שונים, בהם ניו יורק טיימס, לוס אנג´לס טיימס וקירקוס, הכתירו את משחקי הרעב כספר הנוער הטוב ביותר.


רשימות קריאה בהן מופיע התלקחות - משחקי הרעב #2
ספרים שקראתי | סאמבודי (: בת 16 מבכל מקום ומשום מקום רשימת הקריאה עודכנה לפני 3 ימים

רוצה לקרוא | Marián בת 29 מפה ושם רשימת הקריאה עודכנה לפני 4 ימים

הקטלוג המאוחד - השאלה מספריות ציבוריות
שם הספריה זמינות הזמנה הזמנה עד הבית

ספרייה עירונית כרמיאל

יש עותק פנוי [ הזמן הספר ]

השוואת מחירים מחברי סימניה
שם המוכר מיקום מצב הספר מחיר מבוקש
גולדמונד ספרים (04-8622472)

חיפה

כחדש 30 ₪ [קנה משומש]
קרן

חולון / הוד השרון

כחדש 30 ₪ [קנה משומש]
סיפור פשוט

חדש לגמרי 25 ₪ [קנה משומש]
מובי דיק ספרים | 04-8705533 | http://is.gd/mbook

חיפה - משלוח בארץ ולחו"ל

טוב 30 ₪ [קנה משומש]
ח פ צ י ב ה רחובות 08-9468441

רחובות

כחדש 35 ₪ [קנה משומש]
דן

תל אביב

כחדש 30 ₪ [קנה משומש]
דנה

חדש לגמרי 40 ₪ [קנה משומש]
מרתף הספרים 048625719

חיפה 048625719

כחדש 45 ₪ [קנה משומש]
מנהלת הספריה

מטולה

טוב 20 ₪ [קנה משומש]
ortal ortal

ראשון לציון

חדש לגמרי 25 ₪ [קנה משומש]
KillerQueen

באר שבע

חדש לגמרי 30 ₪ [קנה משומש]
Andre 3000

אשדוד

חדש לגמרי 30 ₪ [קנה משומש]
MAGI

מרכז

חדש לגמרי 40 ₪ [קנה משומש]
קראתי את זה :)

ירושלים

כחדש 45 ₪ [קנה משומש]
Bar

המרכז

חדש לגמרי 35 ₪ [קנה משומש]
תולעת ספרים

תל אביב

חדש לגמרי 20 ₪ [קנה משומש]
בתרי זוזי - 072-2128068

רחובות

טוב 30 ₪ [קנה משומש]
natan zakin

קרית ביאליק

חדש לגמרי 45 ₪ [קנה משומש]
ליאור

חיפה

כחדש 40 ₪ [קנה משומש]
אלה

בת ים

חדש לגמרי 45 ₪ [קנה משומש]
מירב

דימונה

חדש לגמרי 40 ₪ [קנה משומש]
GERY

חיפה

חדש לגמרי 25 ₪ [קנה משומש]
לילך123

בת ים

חדש לגמרי 30 ₪ [קנה משומש]
tal

רחובות

חדש לגמרי 30 ₪ [קנה משומש]
תמוש

רמת גן

כחדש 50 ₪ [קנה משומש]
liranhr

כפר תבור

חדש לגמרי 35 ₪ [קנה משומש]
oferbe83

חיפה

כחדש 35 ₪ [קנה משומש]
ילנה

אשדוד

חדש לגמרי 20 ₪ [קנה משומש]
rami

ashdod

חדש לגמרי 35 ₪ [קנה משומש]
שולמית

בית חלקיה

כחדש 50 ₪ [קנה משומש]
בט פורטר

כפר סירקין

חדש לגמרי 25 ₪ [קנה משומש]
bdana

תל אביב

כחדש 35 ₪ [קנה משומש]
איןאני

יהוד

טוב 50 ₪ [קנה משומש]
BadassNerd

לוד

כחדש 60 ₪ [קנה משומש]
zomby1

מרכז

חדש לגמרי 30 ₪ [קנה משומש]
כפיר

ירושלים

כחדש 35 ₪ [קנה משומש]
NOAM

מעלה אדומים

חדש לגמרי 55 ₪ [קנה משומש]
רינת

ראשון לציון

חדש לגמרי 50 ₪ [קנה משומש]
מישהי

חולון

חדש לגמרי 60 ₪ [קנה משומש]
לילושש :)

נתניה

כחדש 45 ₪ [קנה משומש]
NOAM

מעלה אדומים

חדש לגמרי 40 ₪ [קנה משומש]

מילים 31 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
כיבוי אורות. שקט באולם... חושך.
אור נדלק על הבמה... אפשר להתחיל בביקורת.
"אהמ, אהמ. אהמ, אהמ." האנשים בקהל משתיקים זה את זה.
"הספר 'התלקחות' הוא ספר נוער, ההמשך של 'משחקי הרעב', ספר שמאוד אהבתי. אתם צריכים תזכורת?" אני שואלת את הקהל. "לא!" "כן!" "על מה מסופר?" הם עונים.
"טוב, אני אסביר. הספר מתרחש בעתיד, במדינת פאנם שקמה על חורבות אמריקה הצפונית, במיקומה הנוכחי של ארצות הברית." אני אומרת. "פאנם מחולקת לשנים עשר מחוזות שמקיפים עיר בירה משוכללת ועתירת טכנולוגיה בשם הקפיטול. כל שנה, כעונש על התקוממות המחוזות נגד הקפיטול, חובה על המחוזות לשלוח שני מיועדים, בן ובת, להילחם בזירה עד המוות. מי ששורד אחרון מנצח וזוכה בתהילה." קולות זעזוע ו"אהה!" מהקהל.
"טוב, קטניס אוורדין ופיטה מלארק, שאנחנו עוקבים אחריהם בסדרת הספרים הזו, נבחרו ממחוז 12 והם המיועדים. בזירה הם מחליטים להציג עצמם כמאוהבים, אבל לא ברור מה הגבול בין המציאות להצגה. הם שורדים ומנצחים, אבל רק תעלול מלוכלך של קטניס (בימוי של התאבדות של שניהם) גורם לכך שהם שורדים ביחד. בספר הזה אנחנו פוגשים אותם שוב. הם גרים בבתים מפוארים ונהנים מהחיים, אבל קטניס יודעת שהקפיטול לא יסלח לה על התעלול."
אני נושמת עמוק וממשיכה. כמה אפשר להגיד בלי להרוס להם את ההפתעה שבקריאה?
"הם צריכים לצאת לסבב הניצחון. סבב הניצחון הוא רצף משעמם של טקסים שנועד להזכיר למחוזות את משחקי הרעב. השנה היא השנה ה-75 למשחקים, וזה אומר שהגיע הזמן לגמול רבעוני."
"גמול רבעוני?" ממלמלים קולות שונים.
"בגמול הרבעוני נערכת גרסה מיוחדת של משחקי הרעב. הקפיטול מכין הפתעה מיוחדת למחוזות, שנוגעת לזירה או למיועדים. מה יהיה בגמול הזה, איש אינו יודע."
הקהל עוצר את נשימתו.
"קטניס ופיטה חוששים. קטניס יודעת שמרד מתחיל להתפתח, והיא גם יודעת שאם זה יקרה האצבע המאשימה תופנה אליה. עליה לשכנע את האנשים במחוזות באהבתה המטורפת לפיטה. זה קשה לה מאוד והיא מבולבלת. כאן אני אסיים ואעבור לביקורת על הספר."
קולות מאוכזבים מהקהל.
"טוב, אני נוהגת לפתוח כל ביקורת בכמה מילים טובות. העריכה מעולה, החלוקה לפרקים ולפסקאות נהדרת, העימוד טוב ואין שגיאות כתיב או דפוס. זה עוזר מאוד לקריאה."
מחיאות כפיים סוערות.
"לגבי העלילה אני אהיה זהירה. אני לא רוצה להרוס לכם. אני אגיד רק שיש בה המון, אולי יותר מדי, נקודות שיא. אני יכולה להוסיף שלעיתים יש תחושה שסוזן קולינס ממהרת, והעלילה קצת חפוזה. בספר יש המצאות מבריקות. משהו נוסף שבולט מאוד, הוא שלעיתים קולינס בוחרת בהמשך הצפוי ולא בהמשך שיכול להוביל לסיבוך מעניין של העלילה."
קולות תמיהה.
"נקודה מסוימת שהפריעה לי, ואפשר לציין אותה בזהירות, היא ההתנהגות של פיטה מול היימיטץ' וקטניס ושל היימיטץ' וקטניס מולו. פיטה מצידו רוצה להגן על קטניס, וקטניס והיימיטץ' רוצים להגן עליו. בשלב מסויים בספר פיטה יכול למלא שני תפקידים (כשתקראו תבינו), ובשניהם הוא יכול להגן על קטניס. אבל קולינס בוחרת לבנות את העלילה כך שפיטה יצטייר כאילו הוא רוצה להציל את קטניס גם במחיר חייו, אף על פי שבעזרת ניתוב שונה של העלילה היא יכלה להשאיר את שניהם בחיים ממש בקלות. זה היה חוסך הרבה פיתולים בעלילה, וגם הרבה דם והרג. הנקודה הזו הפריעה לי מאוד, כי היא הופכת את הדמות של פיטה למעט שטחית. חבל."
"נו, יש לי הצגה בשלוש! קדימה כבר, תסיימי!" מישהו צועק.
"זה לא היה ממש מנומס," אני מציינת ומחווה בראשי כלפי האיש שצעק, "אבל אתה צודק. העלילה מפותלת מדי, וקצת קשה לעקוב אחריה. אבל למרות זאת מרתק לקרוא את הספר ונשאבים לתוכו. סוזן קולינס מפתיעה גם בפעם השנייה והשלישית.
הערה חשובה ומשמעותית: הסוף מותח, אבל קצת מאולץ."
"פווו..." נושף האיש שצעק בקוצר רוח.
"טוב, טוב. אני נהניתי מהספר, למרות כל מה שציינתי. אני חושבת שכן יש איזו שהיא ירידה ברמה של קולינס מבחינת העלילה, אבל-" האיש קם ומנסה לצעוק שוב. "סדרנים, בבקשה..." מעיר איש הקול מלמעלה. הסדרנים מוציאים את האיש מהאולם ואוספים את התיק שלו. זה מזכיר לי מעט את אוכפי השקט בספר. "אבל, זה ספר טוב! כשתקראו אותו תשכחו מכל מה שאמרתי, תישאבו אליו! תאמינו לי, הוא שווה את הזמן שלכם. תודה!"
מחיאות כפיים סוערות נשמעות. אני יורדת מהבמה, מחטטת בתיק שלי ושולפת משם עותק של הספר. אני יוצאת החוצה, אל מאחורי הקלעים, ועוברת לאולם המבואה, שם האיש מחכה. "קח," אני מושיטה לו את הספר, "פתח בעמוד 61 והתחל לקרוא עד עמוד 62. זה מה שהזכרת לי, ואני מקווה שתמצא במקרה הזה לפחות שמץ של דמיון. אולי זה יגרום לך אפילו להזהות עם הסיפור."

נ.ב-פתחו גם אתם בעמ' 61, ומצאו את קווי הדמיון...
עולם

ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים

28 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
אילו השטן היה צריך לשכור מעצב-פנים לגהנום, על מנת שיעצב מדורי עינויים מקוריים, חדשניים ואפקטיביים, בהחלט הייתי ממליץ להתעניין אצל סוזן קולינס, מחברת טרילוגיית "משחקי הרעב". גם בספר השני של הטרילוגיה, "התלקחות", מפליאה קולינס להתעלל בגיבוריה קטניס ופיטה בעולם העתידני הפוסט-אפוקליפטי שהיא בוראת בטרילוגיה: לא אתאר את המבחנים הקשים שהצמד-חמד נאלץ לעבור ב"התלקחות" על מנת שלא לחטוא בחטא הספוילר, די אם אומר שקטניס ופיטה נמעכים, נמרחים, נדקרים, נצרבים, מושפלים ומופחדים לא פחות ממה שנפל בחלקם בספר הראשון. אבל – הסירו דאגה מליבכם, הם יצליחו לשרוד - אם גם צולעים וזקוקים לטיפול 10,000 דחוף – שהרי הם חייבים להגיע לספר השלישי.

מעניין מהיכן שואבת קולינס את כושר ההמצאה הנדיר שלה בעינוי דמויות ספרותיות. היא נראית - ראו את תמונתה בקישור שלהלן - כאישה נאה ונורמטיבית; אם כי, יש לה מבט חודר וקשוח-משהו. הממ...האם אתם מזהים אלמנט שטני בארשת הפנים שלה?

http://simania.co.il/searchBooks.php?searchType=tabAll&query=%D7%A1%D7%95%D7%96%D7%9F+%D7%A7%D7%95%D7%9C%D7%99%D7%A0%D7%A1

על כל פנים, בעוד שקטניס והפיטה מתענים, אנו הקוראים בהחלט נהנים (סדיסטים שכמונו). "התלקחות" מותח, קולח ומרתק כמעט כמו "משחקי הרעב". כמעט, משום שקולינס משתמשת במידה רבה באותם אלמנטים עלילתיים בהם השתמשה בספר הראשון; הם עדיין אפקטיביים, אך מפתיעים פחות. תיאורי ההתקוממות הפורצת בפאנם, סימניה הראשונים וניסיונות הדיכוי שלה, גרמו לי לחשוב על הדינאמיקה של מרידות: תסכול וכעס הנצברים בהדרגה במשך שנים ולעתים דורות, עד אשר איזה שהוא טריגר שלא תמיד ניתן לצפות אותו מראש (סוג של "אפקט הפרפר") גורם לחלק מן האוכלוסייה לעבור את מחסום הפחד, והר הגעש מתפרץ. והרי הרי געש שכאלה מתפרצים כעת באזורנו (תוניס, לוב, מצריים, סוריה) במה שקרוי "האביב הערבי" (כינוי אומלל לטעמי, בטווח הנראה לעין מדובר בחורף קשה).

אז...אם נהניתם מ"משחקי הרעב", אתם בהחלט תיהנו גם מ"התלקחות". ומה בהמשך? האם קטניס תחזור לגייל או שתהיה לנו קטניס בפיטה? האם המרידה תצליח? האם נזכה ל"אביב פאנמי"? נכסוס ציפורניים ונמתין לחלק השלישי.
rainbow

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

28 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
בואו חברים שבו סביב הקמין
אספר לכם סיפור ואגיש גם חמין
אני אפסיק עם החרוזים בשיא כי האמת אני על הפנים בחריזה.
אז אין קמין וגם לא הכנתי חמין אבל סיפור כן אספר ולא אקצר (זהו אחרון, מבטיחה :)).
כשהתלקחות יצא אמרתי לעצמי שקודם אני צריכה להיות פנויה מכל עיסוק אחר כי הספר הזה דורש את מלוא תשומת הלב שלי. אז סיימתי אבודים, סיימתי סקירת ספרות מייגעת, וביום שבת האחרון נכנסתי לבועה שלי, סגרתי היטב את הדלת ומאז במשך יומיים לא עשיתי שום הפסקה לטובת דבר.
מאוד קשה לכתוב סדרה, תחשבו על העבודה הקשה שהסופר צריך לעשות, הוא לוקח את אותן הדמויות בפעם השנייה והוא צריך לזכור שהן גדלו בשנה, התבגרו, ובזמן שאנחנו הקוראים יצאנו להפסקה הדמויות עברו חוויות ותהפוכות בחייהם ותפקיד הסופר הוא בעצם להיות הפה של הדמויות, דרכו הן מדברות. הוא צריך לרתק אותנו וכל דף לתת לנו סיבה חדשה וטובה יותר מקודמתה למה אנחנו, הקוראים, צריכים להפוך את הדף פעם אחר פעם ולהמשיך להקשיב לקריאתם של הדמויות.
קולינס עושה את זה ובגדול היא נתנה לי מספיק סיבות לא טובות אלא מעולות למה אני צריכה להשהות עכשיו כל מה שקורה סביבי ולצלול פעם נוספת למחוז שתיים-עשרה לכעוס עם קטניס, להתאהב עם פיטה ולתהות עם גייל.
הכתיבה החדה והמדויקת לא רק נשארה אלא השתפרה. אין חיסכון בתיאורים, בלי רחמים. בזמן הקריאה דמיינו לכם שתי ידיים חזקות יוצאות מבין הדפים התופסות אתכם ומטלטלות אתכם משאירות אתכם המומים מפרק לפרק.
כשהגעתי לדף האחרון, למילה האחרונה, לא האמנתי שככה היא משאירה אותי לאנחות לא רק שהיא משאירה אתכם עם טעם של עוד אלא גם משאירה אתכם עם תוכניות קרימינליות בראש לפרוץ למשרדי ההוצאה לאור ולגנוב את העותק של הספר השלישי שעוד לא יצא.
פעורת פה ומוכת תדהמה נאלצתי ללכת לישון ולחלום חלומות על כריכת ספר עם עלים צהובים.
יער

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

27 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
סברתי כי על "משחקי הרעב" לא ניתן להתעלות. אך סברותיי התגלו ככזב - התלקחות טוב אפילו יותר. העלילה מתפתחת לכיוונים לא צפויים בעליל, הכתיבה עשירה ומסעירה והדמויות עמוקות ומעוררות הזדהות. ספר מתח מושלם וסוחף.

אם הייתי צריכה לתאר את הספר בשתי מילים הייתי עונה מיד: חסר רחמים.
סוזן קולינס אוהבת להתעלל בקוראים שלה. לגרום להם לאחוז בספר עד שהידיים מלבינות, ללב שלהם לדפוק בעוצמה ולא לאכול שעות מרוב מתח. להפציץ אותם בפאנצ'ים פרק אחר פרק ,לגרום לנשימתם להיעצר בגלל מילה אחת בודדה.
כזאת היא סוזן קולינס, וזאת הסיבה שאני מעריצה אותה.
זה התחיל ב"משחקי הרעב" וממשיך בפול גז ב"התלקחות" - הכתיבה הקולחת, הדמויות המדהימות, האווירה המיוחדת , העלילה המותחת. תיאורים חסרי פשרות שגורמים לקורא לחוות כל טיפת שמחה וסבל עם הדמויות. ברגע שאתם חושבים שאתם יודעים מה הולך לקרות, סוזן תמיד תפתיע אתכם ותשאיר אתכם עם פה פעור.

אבל אני יודעת. עד שהדופק שלי ירגע מ"התלקחות" הספר הבא בסדרה יצא ואני אשאר חסרת מנוחה במשך כמה ימים, ואנסה להתאושש במשך השבועות שלאחר מכן. סוזן קולינס אוהבת להתעלל בי. אבל אני סולחת לה. כי היא סופרת מצויינת שבעזרת הדמיון המדהים שלה כתבה סדרת ספרים מצויינת אף יותר. ולי נשאר רק לומר לה - תודה.
גל

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

25 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
אזהרה!!!
משרד הבריאות קובע שהתלקחות הינו ספר המזיק לבריאות, לשעות השינה ולעור הפנים. הקריאה בו ממכרת ומשעבדת, הן נפשית והן פיננסית.
הקריאה היא על אחריותכם בלבד!!!
אלון דה אלפרט 23 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
****


סוזן קולינס עושה זאת שוב. ספר ההמשך ל"משחקי הרעב" כמעט זהה לקודמו, אולי אפילו בלי "כמעט". הוא קל ומהיר לקריאה, הוא מעניין וכובש, והוא עדיין ספר נוער סטרילי כמעט, שלא לומר אנטיספטי, בכל הנוגע לסקס או להבעת עמדה מורכבת לגבי משהו, חוץ מהדיבור השטוח והמתבקש על כך שבגדול, דיקטטורה זה רע, וחוסר צדק חברתי זה ממש זוועה ורצוי להתקומם.
סיימתי לקרוא אותו לפני עשרה ימים בערך, ואני לא זוכר כמעט כלום. פחות או יותר את האירועים, כן, אבל אין כאן משהו שבאמת השאיר אצלי חותם משמעותי. יכול להיות שבעוד שנתיים שלוש אוכל לחזור ולקרוא את הטרילוגיה הזאת כאילו לא קראתי אותה אף פעם.
ובכל זאת, אני מחכה לספר השלישי. זה כמו לאכול חטיף כזה, שוקולדי, שנגמר תוך שני ביסים ואתה הולך לבדוק אם לא נשאר עוד אחד בשקית. את הספר הזה לא קוראים, אלא מנשנשים. זה מסוכן לדיאטה, אבל צריך גם רגעים גנובים כאלה מדי פעם בין כל הכבדות הצמיגית הזאת שאופפת אותנו לרוב.


****
דוידי

ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים

21 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
קראתי לא מזמן וסיימתי בתחושה מעורבת.
הספר מותח, לעיתים גם מפתיע, אבל נראה כאילו כמו תמיד אצל האמריקאים יש נטיה למהר כשיש להיט וישר לכתוב המשך.
התוצאה היא שאין הרבה חידוש בספר מבחינת העלילה והתפתחות הדמויות. בספר הראשון קולינס בוראת עולם, שבמידה לא מועטה מקביל לשלנו, בפרק השני הדמויות כמעט באותו מצב, שוב קטניס מתבלבלת בין פיטר לגיל, שוב משחקי הרעב, אמנם נוספת ההתקוממות ברקע, אבל היא בהחלט בעייתית. מצד אחד מתוארת עליונות טכנולוגית מדהימה של הקפיטול, אבל אם יש כזו מה פתאום הם צריכים כורי פחם שיכרו ידנית פחם כמו במאה ה19?! או כל כך הרבה חקלאים שיקטפו פירות אפילו היום קוטפים את רובם בעזרת מיכון?
ואם אכן יש כזו עליונות טכנולוגית מדהימה, איזה סיכוי יש להתקוממות? סוף הסיפור מפתיע אך גם מאכזב ולא ממש הגיוני.
בקיצור שווה קריאה בגלל העולם והדמויות שכבר נקשרתי אליהן, לא מושקע כמו הראשון מבחינת העלילה וההמצאות מסביבה.
מנואל

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

19 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
למעלה מ-25% מהאוכלוסיה הבוגרת בעולם סובלים מיתר לחץ דם,לפי מחקר בריטי שתיית 500 מיליגרם של מיץ משורשי סלק יכולה להוריד בצורה משמעותית את לחץ הדם...
לקוראים החביבים: הנתון שהובא כאן הוא בכדי שתחשבו טוב טוב לפני שאתם פותחים את הדף הראשון של הספר.
(למכורים שבינינו תחשבו טוב לפני שאתם מריחים את הדפים)
כי ברגע שתתחילו לא תוכלו להפסיק(אני לא מגזים)
לכן מומלץ מאוד לברר הייכן ניתן להשיג "מיץ שורשי סלק",אני לא החכמתי ולכן אני מכה על חטא.
עבור חוסר השעות שינה אני מוכן לסלוח לסופרת,
בגין המחיר של הספר..-טוב אנחנו עדיין לא בחרם צרכני..
אבל ברגע שזה הופך לבעיה רפואית למי נבוא בטענות????
אולי נארגן קבוצת תמיכה..חה..
ולסיפור עצמו
במילה אחת
..............ווואאווווו.........
אפרתי 16 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
בראשית היו משחקי הרעב, ספר מרתק, מותח ובעיקר, סיפור שנבנה בכישרון יוצא דופן.
קולינס בראה עולם עתידני, מנומק, בעל חוקים מדוייקים, שנתפר בדימיון עשיר ובחדשנות מרתקת. בניגוד לספרים עתידניים ובידיוניים (שאני לא ממש אוהבת) משחקי הרעב הוא סיפור עתידני נטול מפלצות (חוץ ממפלצות אנושיות, כמובן) על בני אדם בשר ודם.
מכיוון שהעולם של קולינס כבר עומד על תילו, אפקט ההפתעה התפוגג, קריאות ההתפעלות שככו, הקישקס שלנו התהפכו לא מעט, כבר בלענו את מנת ההתפעמות ואנחנו צריכים מנה גדולה יותר בספר הבא.
וזה לא קורה. או לא ממש קורה.
זה כאילו שקולינס אומרת לעצמה: מה כבר אפשר לחדש, עוד מתח? עוד נפלאות? אז ניתן עוד פיצוץ וגשם של דם וחיות משובטות ומוטאציות... אבל זה לא עובד. עודף פיצוצים מחריש את אוזנינו ועודף אכזריות מכניס אותנו לאדישות מה. קטניס מזגזגת בין פיטה לגייל, ואנחנו מהמרים שעד סוף הספר הבא היא תחליט ואנחנו נגיע לחתונה עם מתנה מתאימה.
לא אכחיש כי בלעתי את הספר בנשימה עצורה.
אבל זה לא אומר שום דבר על טיבו.
לקולינס יש יכולות מעולות, אבל היא מעדיפה למחזר את הרעיונות מן הספר הראשון בשינויים מתבקשים.

לא אוותר כמובן על הספר הבא, אבל אני מקווה כי שם מצפות לי כמה הפתעות.
טופי 13 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
עיסוקי אינם מניחים לי לקרא קריאה תובענית, לכן בין לבין קראתי שוב את טרילוגית משחקי הרעב.
אבל, כמובן, בלי חשיבה לא תתכן קריאה ומחשבתי נדדה לה בפיתולים קלים למחוזות פאנם...
ובין השורות מצאתי סיבה להריע לסוזן קולינס.
ובכן:
הידד לסוזן קולינס!
עזבו את ההקבלה למשחקי הראליטי למניהם, ונהרות הדם והאלימות החשופה.
קראו שוב את הקטעים המוצנעים. קטניס המצטערת על תלישת שער גופה.
לועגת בחביבות לצוות ההכנה על שיטחיותם. חושבת על מה הם מבזבזים את זמנם.
היא תוהה על הצורך האובססיבי להראות צעיר לנצח, והרי הזיקנה היא אות כבוד לאדם.
ומעידה על חכמה והשרדות. וזו הרי היתה מחשבתי מאז ומעולם...
ועוד אומרת סוזן קולינס מפיה של קטניס:הוא (כלומר פיטה) יוכל להפוך את כאבו למילים שיחוללו שינוי באנשים.
ולכן ידידי הקוראים, אל תמהרו לפסול את משחקי הרעב,
אולי בבוא הזמן הם ישמשו השראה לשינוי החשיבה, לפחות במתן כבוד לאדם גם בזיקנתו..
אכן ראוי לקריאה.. שניה..
Rowan Jin

ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים

12 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
התעלול הקטן והבלתי מזיק לכאורה שביצעה קטניס במשחקי הרעב (שובבה קטנה, לא?), כלומר, היא איימה להתאבד עם החבר שלה מהמחוז/ אויבה במשחקים (מה שתבחרו.) פיטה מלארק.
לא היה לה מושג שהיא תעורר ניצוצות, להבות שמתחילות להתפשט, וניצוצות שעומדים להתלקח; התקוממות; מרד נגד הקפיטול. היי, אפשר להבין אותם, לא?!
כדי להחזיר את המצב לקדמותו פיטה וקטניס נאלצים לצאת לסבב הניצחון האכזרי כדי להוכיח למתקוממים שהמעשה שהם עשו היה, אמממ, למען האהבה?
ANYWAY- הם צריכים להציג את עצמם כ"נאהבים חסרי המזל". לא יודעת מה איתכם, אבל אני טים גייל לנצח.
אבל הנה הטוויסט- לכבוד הגמול הרבעוני קטניס ופיטה וכל שאר המנצחים במשחקי הרעב הקודמים {עדיין שני מנצחים מכל מחוז} זוכים בפגישת מחזור מאגניבה בנוסח עוד סיבוב במכונת המוות הנקראת "משחקי רעב".

ועכשיו לדעה שלי בנוגע לספר:
הספר הראשון- מדהים. מרתק. מושלם. מצויין. וואו.
הספר השני- מדהים. מרתק. מושלם. מצויין. וואו.
אבללל..
פחות טוב מהראשון. עדין ממש טוב, ובהחלט נמצא ב-TOP 10 שלי, אבל הספר הראשון פשוט.. אלוהי.
בעיקרון, זה רק עוד סיבוב מייגע במשחקי הרעב, וכל הרושם שנשאר מהספר הראשון מתעורר, וכל החושים (בפעם השנייה) מתעוררים מחדש...
שלא לדבר על הטוויסט בעלילה.
הדמויות טובות כתמיד ונוספות עוד דמויות שקל להזהות עמם ולאהוב אותם, הכתיבה זורמת (אבל עדין מפריע לי הזמן שבו כתוב הספר- הווה!). ננמממ, קולניס הוכיחה את כשרונה.
חייב לקרוא!

WELL- אתם עדין בדף של הביקורת הזאת?! רוצו לקרוא!
אוהבת לקרוא

ספר בסדר דירוג של שלושה כוכבים

12 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
בדקתי ואין דרך לכתוב ביקורת רצינית על הספר הזה בלי לעשות לו ספויילר ועבור אלה מכם שעדיין מעוניינים לקרוא אותו אני אמנע מכך.
לכן זו תהיה ביקורת קצרה שלא תבינו ממנה הרבה אבל מה אכפת לי :-) --->>
סוזן קולינס היתה צריכה לפרוש כשהיא בשיא.
הרעיון המקורי וכל הדינמיקה שעומדת מאחורי משחקי הרעב הם טובים, אני לא אומרת שלא. יש פה משהו חדש, מרתק, מסקרן ומעורר חלחלה - הכל ביחד...
אם בספר הראשון הרגשתי את כל החדשנות הזאת פה פשוט העברתי את הדפים בפיהוק.
ברור לי שגם היה פה את אותו רעיון של מתח אבל בגלל זה הוא לא היה מותח - כי זה אותו רעיון!
אני ציפיתי למשהו קצת שונה, התקדמות מסויימת, אבל בעצם זה עוד מאותו דבר... ויש גבול כמה אפשר לקרוא את זה בשקיקה בלי להגיד מתישהו: "נו באמת!"

מעבר לכך יש לי עוד כמה הערות על סתירות בעלילה וחוסר היגיון פנימי של הדמויות אבל כאמור לא נהרוס לכם.
אה כן - גם הסוף לא משהו לדעתי...
ברור לי שהוא נוצר בשביל לגרום לי לעזוב הכל ולחפש את "עורבני החקיין" אבל נחשו מה? גם אני יודעת לעשות טוויסט בעלילה ואני לא מתכוונת לקרוא אותו.
אולי כי אני כבר 10 שנים מעל הגיל הממוצע שקורא את הספר הזה ונתן לו ציון ממוצע של 4.6!

אני בכל אופן ממרומי זיקנתי מיציתי...
תודה ושלום...
אורגת הדיו

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

11 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
"רק עכשיו את קוראת את זה?"
אני מרימה מבט, ורואה את נדב - נער שלומד בבית הספר שלי - עומד מעלי ומסתכל בספר שעל ברכי. אני מהנהנת בעצב.
"כן..." אני חוזרת לספר, ממשיכה לקרוא בשקיקה.
"כדאי שנתחיל," אומר נדב. הוא כבר חזר לכיסאו, שניצב מול זה שלי. הועדה מוכנה להתחיל בישיבה. אני מתנתקת בעצב מהספר שלי, וחוזרת למציאות. בכל הזדמנות שיש לי, אני אחזור אליו - אחזור להיות רגע אחד בפאנם - במחוז שתים עשרה, בזירה או בקפיטול - יחד עם קטניס, פרים, פיטה וגייל.

אני חוזרת הביתה, וממשיכה לקרוא. לאט לאט אני מתקרבת לסוף הספר, ולא מפסיקה לקרוא. לבסוף, אני גומרת.
הסוף כמו נותן לי מכה בפרצוף, ואני יודעת שאני חייבת להשיג את הספר הבא.

חצי שנה עברה מאז הניצחון של קטניס ושל פיטה, וקטניס מנסה להדחיק את משחקי הרעב לפינה קטנה וחשוכה במוחה - אך היא יודעת שהקפיטול לא יניח לה לעשות זאת. האיום מתגבר - כעת לא רק קטניס נמצאת בסכנה, אלא גם חבריה ומשפחתה.

סוזן קולינס, מלבד היותה רוצחת סדרתית מוכשרת, מצליחה גם לבלבל אותי. הסיפור מתרחש במהירות כה גבוהה, עד שלעיתים אני יודעת שיהיה עלי לחזור ולקרוא את הקטע האחרון לאחר שאגמור את הספר.
אך למרות הכל, הספר הזה... ובכן, אני חושבת שהמילה 'מהפנט' היא המילה המתאימה כאן.
אומנם העדפתי את הראשון, אך גם התלקחות זוכה ממני בחמישה כוכבים ללא היסוס.

ומה אתם תעשו? אתם תתמודדו בעצמכם עם הביקורת שלי, מפני שאני רצה למצוא את הספר הבא!
פושה

ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים

11 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
אוי, אוי, אוי - מה פה קורה פה?
הספר הראשון - מדבהים, עוצר נשימה, כל דקה היא אקשן ומתחיה סופית.
הספר השני - העניינים מסתבכים. נסיון נוסף של המחברת לחזור על משחקי הרעב. ברור שהיא הצליחה פחות, אבל לא נורא. גם יפה, גם מותח, הרגשות מתערבלות באוויר וכו'.
הספר השלישי - היי, למה לא נהפוך את כולם למשוגעים ולא נשאיר אף אחד שפוי?
זה לא שאני אומרת, הסופרת הצליחה להעביר במדויק מה הם הרגשות במלחמה, הפחד התמידי, הלחץ, בעיקר הדעת שבורחת ממך... אבל כאילו... די, מוגזם כבר. אולי היא הצליחה להעביר יפה את המסר של:''ווהו, אנחנהו מתים פה, הכל אפל ומפחיד ועתידה של קטניס נופל", אבל כמה, כמה אפשר?
כלומר, בשלב כלשהו כבר לא יודעים אם הכל הזיה או לא ותראו, בספרות צריך גם לא להגזים.
ואחרי כל הביקורת - אני חייבת להודות שהספר סחף אותי, אולי ביחס לאחרים הוא ארבע כוכביות (הציון שנתתי לו) אבל בכללי הוא ספר מעולה, קשה, אפל, בעל כתיבה מרתקת ויכולת די מלחיצה לגרום לך לבכות - (למשל מתי שאחותה הקטנה של קטניס מתה)...
אנאקין

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

11 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
לא יודע אם אני צריך להתבייש בזה שבגילי "המופלג" אני כל כך מתלהב מסדרה שנחשבת לספרות לנוער, אבל היי, אני גם חולה על הארי פוטר אז אולי זה מסביר כמה דברים :)
בכל מקרה, וואו! איזה ספר מגניב! מצד שני, כמה מפחיד, איזה אופל. אם הספר הראשון עוד היה סוג של אמירה על תרבות טלויזית הריאליטי והקצוות שהיא יכולה להגיע אליהן, כאן אנחנו כבר מקבלים אמירה פוליטית חריפה, על דיקטטורות, פחד, שלטון באמצעות טכנולוגיה ותקשורת, וסיפורים אנושיים קטנים ויפים שמסופרים מנקודת המבט של נערה בת 17, לא הכי נחמדה לפעמים, לא הכי חכמה לפעמים, אבל אמיצה מאוד ועם הרבה תושייה. מי שעוד לא התחבר לקטניס אוורדיין, שיעשה לעצמו טובה, אני רץ לקנות את הספר השלישי.
Polly

ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים

11 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
הספר לא נופל מהספר הראשון בסדרה. אי אפשר להניח אותו, כי פשוט חייבים לדעת מה קורה בהמשך. עכשיו לגמרי ברור לי שאני אקרא גם את הספר השלישי, למרות הביקורות היחסית צוננות. ההערה היחידה שיש לי היא על החלוקה המוזרה של ההתרחשויות. ישנם חלקים בהם לא קורה כמעט כלום לעומת קטעים בהם העלילה מתקדמת בקצב מסחרר במספר עמודים בודדים. כמות המידע שנחשף ב5 העמודים האחרונים לחלוטין לא פרופורציונלי, וניתן בצורה שטחית מאד. הייתי שמחה אם חלק זה היה ארוך, מפורט ומעמיק יותר.
ספר מומלץ למי שאהב ונהנה מהספר הראשון.
אנג'ל

ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים

11 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
הממממ... מה אני יכולה לומר כאן שלא אמרו ב-82 ביקורות אחרות?
את הדעה שלי, ששום ביקורת אחרת לא משקפת.
היו כמה קטעים משעממים, אבל הספר עדיין גרם לי עליות ומורדות, צמרמורות, בחילות, ותחושות שאף ספר אחר אף פעם לא עשה לי.
הספר השני ירד מהראשון בגדולתו, אני מוכנה להודות בזה.
אבל הכתיבה המצמררת, התיאורים המדהימים, והעלילה הטובה חיפו על הכל.
זה ספר מדהים, שגרם לי להצטמרר כל פעם מחדש, אני לא יכולה שלא לתת עוד מחמאה לקולינס ולכתיבה המדהימה שלה.
לכתיבה יש חותם, חותם של הכותבת, והחרדות והצמרמורות שנגרמו לי מהכתיבה שלה, זה החותם שהיא השאירה, הדבר שמאפיין רק את הכתיבה של קולינס.
ספר מדהים, מותח ומצמרר לא פחות מקודמו, אבל הוא ירד בגדולתו, ולמה זה? בגלל שהייתה עלייה בכמות הרגעים המשעממים ושינוי בכמה מהדמויות האהובות שלנו.
קטניס שלנו נתקלה בבעיה והיא לא יכולה לצוד, הנה לה אחת הבעיות בספר שמבחינתי גרמו לי לשנוא את העלילה.
משולש רומנטי באמצע כל הבלגאן מסביב... יפה, אבל מוגזם. לא יודעת למה, המשולש נראה לי סתם הקצנה והוא לא נראה לי אמיתי, סתם דבר שטותי שעומד בדרך.
אם מחשיבים את הכתיבה המדהימה ואת הרגשות שעולים מהספר, הוא ספר טוב מבחינתי, לא יותר.
כְּנָרַה

ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים

11 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
יום אחד אחרי שבלעתי את משחקי הרעב אני מדלגת בהנאה לספרייה להתנדבות השבועית, וכמובן, מיד מחפשת את "התלקחות", שציפור קטנה לחשה לי שהוא ספר ההמשך ל"משחקי הרעב".
אך אבוי! ביש מזל, רע ומר!
כי בכל הספרייה אין אף עותק אחד מיותר!
ואני עצובה ואת עצמי מכרסמת
כי במתח שלי, לא תעמוד אפילו קוסמת!
אני חוזרת הביתה, מעט מדוכאת,
ולהבעת פניי, אפילו הכלב שוקט.
מכיוון שאין לי כוח להמציא עוד חרוזים, וממילא הם לא משהו, אמשיך בפרוזה. במשך חודשים ביקרתי בספרייה יום יום, אך הספר היקר לא נתגלה. עד שיום אחד - הללויה!!! הנה נח לו הספר בעגלת ההחזרות! אז אני מנצלת סמכות, ובמקום להניח את הספר במקומו כפי שתפקידי מצווה עליי, אני מחליקה אותו למקום מחבוא, ומדלגת באושר במשך שעתיים.
הגיעה עת הקריאה, וכשאני מסיימת, אני לא יודעת מה לחשוב. אכזבה, או שביעות רצון? שמחה, או צער?
בספר יש יתרונות רבים. דמויות שבספר הקודם היו שטחיות ביותר, התפתחו. הדמויות החדשות שובות לב, העלילה קולחת, וכיף לקרוא.
אבל... כל הספר משאיר רושם מגוחך. משולש האהבה הבלתי נסבל (אף שקולינס מעט מכפרת עליו בכתיבה נהדרת, ומשכילה לא להתמקד בו יותר מדי) כמעט גרם לי להקיא. הרעיון להחזיר אותה למשחקים היה צפוי מראש וטיפשי. הלחץ מצד הקפיטול לא אמין, ועוד חסרונות רבים.
הספר נחמד, נופל מהראשון באיכותו, אבל נעים קריאה. עכשיו נותר רק לחכות לשלישי, ולקוות שלא יהיה עוד יותר גרוע.
דודה דיי XD (חולעלארטמיספאולואישתובעברבהווהובעתיד)

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

11 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
כמה דברים...

1. זה ספר מדהים

2. לא היה לי מושג שמלא אנשים מכירים אותו

3. ביזכותי *כל* השיכבה (26 ילדים) התחילו ליקרא את זה אפילו חברה הכי טובה של ששנאה ספרים קנתה אותו והתחילה ליקרא :)

על הספר-

זה ספר מרגש ומדהים כמה פעמים בכיתי בוא וכמה צחקתי זה ספ רלאנשים שאוהבים להיכנס לספר וליחיות אותו בקיצור ממש מומלצ
dominogol

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

10 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
מותח, אך כמובן, לא כמו הראשון.

(מי שלא גמר לקרוא לא לקרוא את החלק הבא...)

לא העלתי בדעתי אפילו לרגע אחד שקטניס ופיטה יחזרו למשחקים, הופתעתי. לכן הספר הזה הוא יותר מפתיע ופחות צפוי מהקודם.המשחק הפעם היה די נדוש, לדעתי. פחות הישרדותי, אבל עדיין, מעניין, הרי, זה לא סתם עוד משחק...

~

מאוד שימח אותי לראות שחוץ מפיטה, גייל נכנס לתמונה בצורה רצינית יותר. עכשיו יש שניים והיא אחת ומי יודע מה יקרה?

~

אחרי כל כך הרבה פעמים שקטניס כמעט מתה, הייתי מצפה שזה יקרה בקרוב. כנראה הגורל לא רוצה בכך. לכן, אם יש משהו שהכי פחות מעסיק אותי זה אם היא תמות או לא. כמובן, אם היא הייתה מתה, סביר להניח שלא היה המשך לטרילוגיה אז...
שמש אדומה

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

10 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
על טעם ועל ריח אין להתווכח, הרבה כתבו את זה בביקורות שלהם, אבל זה עולם של ספרים, וברור שמה שאתה אוהב לא כולם אוהבים, ומה שאתה חושב לא כולם חושבים אותו דבר וזה הכי בסדר בעולם,
לדעתי, וזוהי הפעם הראשונה שזה קורה לי בטרילוגיה, הספר השני היה טוב יותר מהספר הראשון, מרתק יותר, חזק יותר, ומאוד מאוד לא צפוי ולא ברור, בכל פינה יש הפתעה חדשה, כל פעם שקטניס חושבת משהו אחד קורה משהוא אחר, ההזדהות עם הדמות כל כך חזקה שאתה סומך עליה שאתה מאמין ורואה מה שהיא מאמינה ורואה, אתה לא שופט אותה או מתווכח איתה למרות שלפעמים אתה אומר, אין מצב....
הספר זורק אותך לכל הכיוונים הרגשיים האפשרים, בין צחוק לבכי, קראתי את הספר בכל הזדמנות שהיתה לי, לא עזבתי אותו לרגע וקראתי אותו ביותר שקיקה ומהירות מאשר את הראשון, וכשהגעתי לסוף אמרתי די, אני חייבת לדעת מה קורה עם הילדה הזו, מה קורה עם כולם...

אני חושבת שהסופרת היא כותבת על סף הגאונות, גם אם היא פיצחה את נוסחאת הרב מכר או כתבה במיוחד כדי להיותר רב מכר זה לא ממש מעניין, הנושא גאוני וחדשני, הסיפור סחוף ומרתק וזה מה שחשוב בעיני.
ספר מרתק, מדהים, סוחף, כל מילה מיותרת.
ליילק 10 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
סוזן פשוט נהדרת. לא רק שהוא לא נופל מהקודם, כמו ספרי המשך אחרים, הוא נפלא בדיוק כמוהו. מדהים!
האכזריות ותיאורי האלימות עדיין קצת קשים לי.
ובכל זאת -
זהו אחד הספר הטובים ביותר שנכתבו, אם לא הטוב ביותר. הספר מהמם (במלוא מובן המילה, אתה פשוט נכנס להלם XD).
עכשיו נותר לי רק להתייסר במחשבה שאני צריכה לחכות לעורבני-חקיין, עד שיתורגם לעברית T_T
ביבליו

ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים

10 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
סיבה אחת לקרוא את "התלקחות" זה כי ממש, ממש אהבת את "משחקי הרעב", הספר הראשון בטרילוגיה של סוזן קולינס. אם לא קראת את "משחקי הרעב", אין לך מה לעשות כאן. נא להמשיך האלה, פנו אחורה ותקראו את הספר ההוא. אם מוצא חן בעיניכם, תמשיכו האלה. אם לא, אין צורך. למה? כי "התלקחות" חוזר על הרבה מאוד מהרעיונות והמקרים שעשו מ"משחקי הרעב" ספר כל כך טוב.

"התלקחות" מתחילה קצת אחרי סיום "משחקי הרעב" ומבצעת קפיצות זמן קצת יותר יעילות. כמו בספר הראשון, הסיפור מתקדם במהירות אדירה, כך שלפעמים קשה קצת לעקוב אחרי הדמויות והתרחישים. ב"התלקחות", כמה דמויות מוזנחות מ"משחקי הרעב" סוף סוף מתפתחים קצת, אבל עדיין נשארים שטוחים יחסית לקטניס, ששוב חוטפת את כל הבמה. ובצדק. קטניס היא אחת הדמויות המרתקות ביותר בספרות נוער שנתקלתי בה בשנים האחרונות. אמנם ב"התלקחות" היא מאבדת קצת מהחריפות שלה, אבל היא עדיין דמות שרוצים לעמוד מאחריה, שרוצים שתצליח ותזכה בכל.

הבעיה העיקרית ב"התלקחות" זה אבדן המקוריות. ל"משחקי הרעב" היה כוח אדיר בכך שהיה חדש ומפחיד. לצערי, חלק מ"התלקחות" מסתמך על המקוריות של "משחקי הרעב", מבלי לחדש אותו במיוחד. היו דברים שחזרו על עצמם, וגם חלק מהבעיות בספר הראשון (דמויות לא מפותחות במיוחד).

אבל "התלקחות" גם פטר חלק מהבעיות. חלק מהסיפור אמנם לא מקורי, אבל חלק אחר היה מפתיע בהחלט. לא היה אפשר לנחש כל כך בקלות מה הולך להתרחש. קולינס גם שימרה את הכתיבה המהירה ויעילה שלה, ואף עושה אותו יותר מעניין - יש דרישה גבוהה יותר לחשיבה.

בסך הכל, עוד ספר טוב בטרילוגיה מעניינת. ספר כיף, אולי פחות מקורי אבל יותר מורכב מאשר "משחקי הרעב" והשמך בהחלט מעניין.
בלדין

ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים

10 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
"התלקחות" הוא ללא ספק עליית מדרגה מתבקשת אחרי "משחקי הרעב" המוצלח. כשחשבתי שסוזן קולינס לא יכולה להתעלות על עצמה היא באה, ובדרכה המקסימה והקולחת העמידה אותי על טעותי.

הספר הקודם מסתיים בצורה שלאו דווקא מזמנת המשך, לכן היו בי חששות מסוימים בנוגע לכך שאולי ההמשכים לא במקום וזה ניסיון לסחוט את כל החלב מהפרה המוצלחת הזאת שנקראת "משחקי הרעב", אבל כמו שאמרתי, קולינס יודעת בדיוק מה היא עושה, והיא עושה את זה בצורה הכי טובה שייתכן.

"התלקחות" הוא ספר המשך לכל דבר. לא ניתן לקרוא אותו בלי לקרוא את "משחקי הרעב", והוא לוקח את עלילת הסדרה צעד אחד קדימה, מכוון אותך למאגנום אופוס, לקליימקס, לשיא הסדרה שיתקיים בספר השלישי אמנם, אבל זה מרגיש כאילו השיא מתחיל כבר בהתלקחות.

קולינס הפתיעה אותי שוב, כמו ב"משחקי הרעב" בכך שהיא חושבת על הכל מהכל. כל דבר גורר תוצאה בעולם שהיא בנתה, כל דבר גורר כל מחשבה אפשרית בנוגע לעתיד. אופציות על גבי אופציות, בלבול וכאוס שמתארים הן את עולמה הפנימי של קטניס והן את צל ההתקוממות שמאיים לעורר מהומה גלובאלית בעולם החיצוני.
היא ממשיכה את עלילת הספר הראשון בצורה טבעית ומוצרכת, הכתיבה שלה סוחפת וקולחת כמו שלמדנו להכירה והדמויות אנושיות או לא-אנושיות להחריד. הסגנון שלה מהפנט ושובה. ברגע שנכנסת ל"התלקחות" לא תוכל לצאת. לא עם כל התפניות העלילתיות, הרמזים בנוגע לקונספירציות ולדברים אפלים הנרקמים מאחורי הקלעים. כמו הגיבורה גם אתה נקלע לפתע לעולם לא מוכר והפכפך ורק רוצה להבין מה לעזאזל קורה כאן, למרות שלפעמים היית מעדיף לא לדעת את התשובה.

אני מחכה בקוצר רוח לספר השלישי, אך קצת חושש. לא בגלל שאני חושב שקולינס לא תעמוד בציפיות שהיא בנתה לקראת שיא הסדרה, להפך, היא הוכיחה את עצמה מעל ומעבר. אלא בגלל שאני לא יודע אם אני אהיה מוכן לוותר על הציפייה של להיכנס מחדש לעולם של "משחקי הרעב", שהוא צבעוני ואפל ומקורי ושובה לב ומפחיד בו בזמן.
yuli

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

9 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
הפרק השני בטרילוגיית משחקי הרעב הצליח לשבות אותי כבר בעמודים הראשונים. החלק הזה עוסק בנעשה עם קטניפ לאחר החזרה מהזירה ותחילת ההתלקחות (מכאן שם הספר).
לא אוסיף עוד על העלילה שכן ביקורות רבות ומקיפות כבר קיימות הן באתר הזה והן ברשת ולכן אוסיף רק שתי נקודות משלי.
ראשית, המיתוג הישראלי שנעשה לסדרה לפיה היא מיועדת לנוער מהווה טעות יחצנית ראשונה במעלה. הספר הזה מיועד למבוגרים שכן הוא מתאר את תרבות הריאלטי הקיימת ומעלה על פני השטח שאלות רבות. שכן מה הבדל בין לשלוח אנשים לאי הבודד לבין השליחה שלהם לזירה?
שנית, אני חושבת שהטרילוגיה הזאת צריכה להיקרא ולא להיות מוקרנת בקולנוע. הייתי בסרט הראשון של הסדרה ולא אחזור על הטעות, שכן הספר משמעותית טוב מהסרט.
אמיר

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

9 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
ואו...
ספר חזק.
אני יודע שהוא מיועד לבני נוער, ואני כבר לא כל כך כזה... ובכל זאת, הספר מומלץ ביותר.
הרבה פלוסים:
תרגום טוב, קולח.
כתיבה טובה.
עלילה מפותלת ואפילו הגיונית.
והכי חשוב - משאיר משקע.
הדמויות אמינות, ולקראת האמצע המתח ממש ממש חזק.
אני לא כל כך רוצה לקלקל למי שלא קרא, אז אגיד רק - מומלץ!
ועדות - סיימתי אותו ב 3 ימים, כאשר את החצי השני של הספר סיימתי תוך 4 שעות (שהתארכו ליומים, כי היתי חייב לישון ולעבוד באמצע...)
ג'קס

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

8 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
אאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההה!
למה, *סוטרת לעצמי* למה לא לקחתי גם את הספר הבא? אני מטומטמת כמו שאני חושבת? לא אני מטומטמת יותר ממה שאני חושבת,

ביקורת זו עלולה להכיל ספוילרים, ומאחר שאני עצלנית, אני לא אתריע לפני כל אחד מהספוילרים
יש לי שאלה, מישהו בכלל מתייחס להתראות ספוילרים? אני חושבת שלא,

ועכשיו אני אשאל כמה שאלות-
לא נגמרים לה הרעיונות?
היא יותר גרועה מהטרול? איך ייתכן סיום כזה?
אנשים באמת אוהבים את גייל יותר מפיטה?
קטניס מטומטמת או משהו? איך אפשר להעדיף את גייל על פיטה?

*נשימה עמוקה* לא ברצינות, אני באמת נושמת עכשיו, ועוד שאלה-
כשאנשים כותבים שהם מרביצים לעצמם הם באמת מרביצים? אני כן, זה נראה לי הוגן

הספר הזה היה מדהים, הכתיבה טובה הדמויות ופיטה אדירות, אני חושבת שהביקורת היחידה שאני יכולה לכתוב על הספר הזה
היא שהם חזרו לזירה, זה כבר לא מקורי, אף על פי שהמשחק עצמו היה ממש מגניב ושונה מהקודם, והרעיון היה ממש מקורי

אממ, כבר כתבתי על הדמויות העיקריות בביקורת הקודמת, אז אני אעבור על החדשות

פיניק-
די הערצתי אותו במשך כל הספר, אבל הוא יותר מידי מוכשר ויפה, זה לא אנושי

ג'והאנה-
היא סנובית מתנשאת, אבל די אדירה, ואמיצה, אבל היא סוטה קצת לא? כאילו בקטע של העירום אני לגמרי עם קטניס, מה יש לאנשים שם?

הלם וזרם- אלה סבבה של כינויים, מה הבעיה של אנשים?
אממ, חמודים, אני אוהבת את הדמויות החכמות

אני כתבתי על סינה בביקורת הקודמת? למקרה שלא-
הוא כל כך וואו, אין לי מושג איך לתאר אותו, לא הרגו אותו נכון?! בבקשה שלא!

שכחתי מישהו? אני בטוחה ששכחתי מישהו, בסדר הלאה

ואני חושבת שיכולת לזגג עוגות היא יכולת מרשימה

פַּיוֹקַה (כיפס)

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

8 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
ואוו,מדהים,אוליי ככה קצת אחרי ההתחלה יהיה נקודת שיעמום כזאת אבל אז הכל יחזור להיות מותח וטוב!! זה ספר מהמם.
עצמילי

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

8 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
כבר המון זמן שלא נתקלתי בספר שכל כך קשה לי לגבש דעה מה אני חושבת עליו.

"התלקחות" הוא ספר כזה. הוא ספר מעולה - הכתיבה של קולינס פשוט מדהימה. קלילה, זורמת - קולינס ממש נכנסת לנקודת המבט של קטניס, לסיוטים שרודפים אדם שעובר חוויות קשות. היא מצליחה להיכנס לראש של "אחרי המשחקים" - לזוועות שעוברות לקטניס בראש בכל דבר שהיא עושה או חושבת. באמת, ממש מדהים. ממש אהבתי את הסגנון שלה.

גם הדמויות ממשיכות להיות טובות. התחברתי לדמויות שהיא רצתה שאתחבר אליהן ושנאתי את מי שהיא רצתה שאשנא. (במקרה שלי זה מאוד משמעותי, כי יש לי נטייה לבחור את הדמות שמופיעה הכי פחות פעמים ולאהוב דווקא אותה)

העלילה של "התלקחות", כמו של "משחקי הרעב", מדהימה. מזעזע לחשוב שאנחנו ממש בדרך לפתיחת מסורת משחקים משלנו, אבל זה השלב הבא של תוכניות הריאליטי, מן הסתם. העלילה של "התלקחות" מטרידה במידה מסויימת, ושואבת אותך לתוך הספר לכמה שעות הקרובות.

אז, בעצם, מה הבעיה שלי עם הספר?
פשוט מבאס אותי לקרוא אותו. קטניס לא חוזרת לעצמה, ובצדק, היא נשארת בן אדם עצוב ומלא סיוטים וטראומות, ובשלב מסוים נהיה ממש מדכדך לקרוא את הספר. אולי עדיף שקולינס תכניס לחיים שלה קצת אופטימיות וגישה חיובית, פשוט כדי שלא נגמור את הספר השלישי עם גיבורה שבורה ורצוצה שנמצאת רק כמה דקות מלקחת גרגירי יער ולבלוע אותם, רק כדי לגמור עם הסיוט הזה.
לשון קסם

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

8 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
כמו הראשון, הספר השני ממשיך במשחקי הרעב וריתק אותי אליו כמו באזיקים.
בתחילתו נשבעתי לעצמי שאקרא אותו לאט, כדי להנות ממנו יותר, אך כמו הראשון, לא הצלחתי להרפות ממנו וגם הוא נגמר תוך שעות ספורות.
מחכה בקוצר רוח לספר השלישי, שאולי אשכיל ואקרא אותו לאט. אך בינתיים ממליצה לכל אחד לקרוא ולהישבות בקסמו.
חני~

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

8 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
וואוו. וואו. ווואווו. איזה ספר.
נשאבתי לתוכו.
התחלתי לקרוא אותו ב11 וחצי בלילה, מתי שאני בד"כ מתחילה לקרוא, כשנכנסתי למיטה, התחלתי.. ולא יכולתי להפסיק.
העלילה כל כל סוחפת שכל עצירה השאירה אותי במתח לא נורמלי.
בסביבות 3 לפנות בוקר נסגרו לי העיניים אבל המוח שלי לא נתן לי לישון, אז הלכתי לריענון קצר של נס, שטיפת פנים, וצללתי בחזרה לתוך הספר.
עד 5 לפנות בוקר הייתי דבוקה אליו, וכשסיימתי, המשכתי לחשוב.. ולחשוב.. על מחוז 12.. על פיטה.. על המשחקים.. על שעונים.. על גשם של דם.. על קטניס.. על מתחזים ורמאים.. על סינה.. על הציורים של פיטה.. על אוכפי השקט.. על עיני הנחש של הנשיא סנואו.. על הקפיטול.. ועל סיכת עורבני חקיין.

איזה באסה שהשלישי יוצא בעברית רק בדצמבר.
סהר 7 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
אני לא מסוגלת לדרג את הספר
אני מסוגלת רק לכתוב כאן מה הרגשתי כלפיו
זה ספר שזורק אותך באויר
חד וחלק
הוא מרתק
הוא אלים ולמרות שקצת נדחתי מזה
זה אחד הדברים החשובים בו
עולם שבו בני האדם מנסים להתמודד
עם המציאות שהם עצמם יצרו
העלילה סוחפת ויצירתית
הסופרת אחת המדהימות
הכל מושלם
מהמם!
Dawn

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

6 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
שבת אפורה סייעה לכך שהתחלתי וסיימתי גם את הספר הזה תוך כמה שעות. תענוג.
לסופרת יש את היכולת לתאר את המקומות והדמויות כך שאני קוראת ומרגישה בתוך סרט. כמו בספר הראשון, גם פה היא שומרת על מתח, דרמה ועניין. מחכה לראות מה יקרה בספר השלישי...
ליzוש 6 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
ספר טוב.אם כי-לא כמו הראשון...פחות מרתק
ציפיתי ליותר!
מחכה לספר השלישי.
Extazy-X

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

6 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
ספר מעולה וסוחף מאוד!!! רשום בצורה מעניינת ומידי פעם מחרידה בו זמנית.. ככ קל להקשר לדמויות.
בסוף הספר יש בעיה גדולה - אין לו סוף ואין כרגע את ספר ההמשך.
ממומלץ בחום וכדאי להכין את הספר הבא, כי ברגע שזה נגמר הוא לא יוצא מהראש ורק מנחשים מה קורה הלאה.
נוגיש :)

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

6 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
הספר השני ספר מרתק. אני אהבתי יותר את הספר הראשון בסדרה אבל גם מהספר הזה לא יכולתי להוריד את הידיים. ספר סוחף מרגש ומלא אנדרנלין בכול פרק!
הסוף מפתיעה ומבטיח לקוראים שהספר השלישי בסדרה הולך לעלות על הציפיות של כולנו :)
אֵרִיַה

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

6 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
מדהים מדהים!!! הסופרת לא ירדה בספר הזה היא התעלתה על עצמה!! אבל... אין לה שום זכות לגזול ממני שעות שנה זו אשמתה המלאה שאני חייבת לקרוא את הספרים שלה עד 3 לפנות בוקר!!! אני עוד אתבע אותה מתישהו ובאותה הזדמנות אבהיר לה כמה שהספרים שלה נהדרים
טניה

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

6 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
בהלחט ספר המשך מצוין למשחקי הרעב, כמעט בלתי אפשרי להניח אותו מהידיים ! מדהים מדהים מדהים !
tamarolla

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

6 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
זבל של ספר! נמאס לי מסוזן הזאתי! היא משחקת ברגשות שלי! עוד ספר אחד שלה עם סוף כזה ואני ארצח אותה!! ככה מסיימים ספר?! מי לימד אותה לכתוב?!
אחרי שבמקרה (קריצה, קריצה) גררתי את אבא שלי ואת אחותי לסטימצקי כדי לקנות את הספר ובגללי פספסנו את האוטובוס ואז גם פספסנו את האוטובוס השני שהינו צריכים לנסוע בו, אני מאוכזבת. לא רק בגלל הסוף. למזלה של סוזן, היא הזכירה את רו מספיק פעמים, אבל אם להיות כנה (לא כנאה, כנה) אני לא סובלת את גייל. לא הייתה לי שום בעיה אם ת'רד (או איך שקוראים לו) היה הורג אותו. ואז, הוא עוד חוזר בסוף הספר והורס לי את העמוד האחרון?! אני מעדיפה את פיטה! >.
מתי יוצא הספר האחרון? אני צריכה להכין את אבא שלי לעוד סחיטה נפשית...
אינה

ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים

6 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
קראתי את הספר ב3 ימים קצרים מדי, התרגשתי ונשאבתי עמוק לעלילה , התענגתי על התחבטויות של קפניס, בה אני מאוהבת כבר מהספר הראשון. גם הספר הזה כתוב יפה ואמין ממש כמו קודמו, אבל ...
חבל שה"אבל" הזה מגיע בכלל.
באיזשהו שלב (ממש בפרקים הארחונים ) הרגשתי שהדבר נהיה קצת מוגזם ,טיפה מלאכותי והסוף ממש "חורק" מרוב התפרים בהם הסופרת מנסה לאחות את העלילה ולחבר קצוות, כאילו שמנסים להפתיע אותנו בכוונה כמו בספרי מתח כשה"רוצח" הוא הדמות הכי פחות צפויה בספר ובגלל זה נהיה צפוי מדי.
ובכל זאת, וודאי אקרא גם את הספר השלישי בסדרה שכבר יצא באנגלית באוגוסט 2010 ולפי התגובות הולך להיות עצוב.
Braveheart

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

5 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
הסיפור הנפלא ורצוף המתח של קטניס ממשיך להפתיע. העולם העתידני שבו נמצאים משחקי הרעב הוא עולם מקולקל, ראשי השלטון והאוחזים בשררה הם תככנים שמנסים לשמר את העבדות של המחוזות בכך שהצדק בדרך כלל מסתיים בהלקאה ציבורית או מוות. האנשים במחוזות, לאחר הופעתה של קטניס במשחק השבעים וארבעה של משחקי הרעב, מתחילים לעורר מהומות ונוצרת מעין מחתרת שרוצים לצאת כנגד השלטון אך אין להם כוח מספיק כדי לקיים הפיכה פוליטית נגד העומדים בראש הקפיטול. קטניס נמצאת בעל כורחה וגם ללא ידיעתה במרכז ההתקוממות בעקבות המעשים האישיים שלה שהוקרנו על כל מסך בזמן המשחק השבעים וארבעה, ועל כן היא נקלעת שוב לסכנות מדהימות ומותחות עצבים מול אוייבים חזקים שמוכנים לנצח בכל מחיר.
קטניס צריכה לזכור דבר אחד כדברי היימיץ' "תזכרי מיהו האויב האמיתי" ורק כך תוכל למצוא את הכוח להמשיך ולהתמודד עם כל הרוע שנשלח אליה בתוך המשחק ומחוצה לו.
סיפור מדהים ומעורר השתהות על יכולות אנושיות במבחני מציאות שבקושי ניתנת לדמיון. קולינס כותבת נפלא (והתרגום מצוין) ומביאה את הקורא לרף חדש של מתח וחיבור לדמויות הנפלאות של משחקי הרעב, וגם הפעם לא חוסכת מהקורא את הרוע שהאנושות מסוגלת לייצר ואת הטוב שיכול להופיע באנשים שרוצים עולם טוב יותר.
שווה קריאה ולו בכדי שתדעו מה קורה עם הקשר של פיטה וקטניס, מה קורה עם גייל, וכל שאר הדמויות הנפלאות האחרות.
POLLO

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

5 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
ספר מדהים!
אחרי שהספר הקודם נגמר כול כך דרמטי,
היה ברור שיקרה משהו רציני בספר הזה.
נשיא פאנם, סנואו, מאיים על קטניס, הוא דורש ממנה להרגיע את "המרד" שעומד להתחיל.
על קטניס מוטלת אחריות גדולה, כול מעשה שלה יכול לגרום למעשים גדולים.
ודווקא כשקטניס עסוקה כול כך במחשבות, היא מגלה שהיא צריכה להשתתף עוד פעם במשחקים.
לחזור אל זירת הסיוטים, אל הפחד הגדול.
siris

בזבוז של זמן דירוג של כוכב אחד

5 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
פפפפפפ.... לא לא לא לא לא, זה לגמרי לא מה שציפיתי לו. אני מתנצל מראש לכל הפנטזיונרים כאן בביקורות אבל אין מה לעשות הספר פשוט משעמם. לוקחים רעיון מסוים (ועוד משהו משעמם) ומורחים אותו שוב ושוב לכל אורך הסיפור.
כן כן רומן אסור מרד מתפשט איומים בלה בלה בלה. אוקי זה היה בסדר אם זה היה רק חלק מהספר אבל למרוח את הסיפור הצפוי כלכך הזה על ספר שלם? לולא הספר הראשון אין סיכוי שהייתי מסיים. בסדר נכון שבקטע האחרון יש חלקים טובים אבל הקטע האחרון כל כך מבלבל שעל חצי מהדברים דילגתי.
התאכזבתי. ממש.
אנוביס

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

5 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
הספר מאוד מותח לא יכולתי להפסיק לקרוא
נסיכה מכאנית (כי גם לי מותר להחליף כינוי כל שבוע)

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

5 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
ספר מדהים ומותח, בדיוק כמו משחקי הרעב, והסוף אפילו מותח יותר ומשאיר את הקוראים עם טעם של עוד.
הוא באמת קצת עצוב, וקצת מעיק בחלקים מסויימים, וגם לא ממש פשוט ויש חלקים מזעזעים בכל שלושת הספרים של הסדרה, אבל ככה זה בחיים.
שורה תחתונה-ספר מדהים, לא לבעלי לב חלש, אבל מומלץ בחום.
דוריני ♥

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

5 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
אני ממש אהבתי את התלקחות. אני מניחה שאני פשוט אוהבת את הכתיבה של סוזן קולינס, כי אף אחד מהספרים שלה לא איכזב אותי לפני כן, אבל בהתלקחות היא הוסיפה יותר אקשן כדי לא לחזור על העלילה הקודמת בגלל *ספויילר למי שלא קרא את הספר!* שהם חוזרים למשחקי הרעב מחדש. בגלל זה היה צריך להוסיף עוד משהו, אז היא הוסיפה את הדרמות עם גייל ופיטה (מה? קצת רומנטיקה עם קטניס לא תזיק!) ואת סופות השלגים והבעיות שמחמירות במחוז 12 ועוד דברים שמוסיפים אקשן.
הספר מזכיר את הספר הראשון מבחינת הקטע של משחקי הרעב שחוזרים על עצמם, אבל זה מטובל בעוד קצת אקשן ודרמות, ובעיות שקטניס צריכה לפתור.
ממליצה בחום ♥
saint shira 5 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
קראתי את הספר בכוח, ניסיתי לא לשבור את החוק שלי לא לעצור באמצע לקרוא ספר והחוק נשבר עם הספר הזה.
את הראשון היה נחמד לקרוא, אבל השני פשוט חופר, עוד פעם צריך לחכות מיליון עמודים עד שקורא משהו מעניין, הכל תיאורים חסרי משמעות.
התאכזבתי.
rhcpgirl33 5 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
האמת היא שאני לא יודעת בדיוק למה ציפיתי. לא התאכזבתי כמובן הספר מצוין אין ספק אבל משהו כן לא עשה לי את זה והראשון הוא עדין מבחינתי המוצלח ביותר בסדרה.
הספר מותח, לא נופל מקודמו למרות שלדעתי הוא פחות טוב, מעניין, בוטה, מורט עצבים, חד ומה לא?
הכתיבה של סוזן קולינס מעולה לדעתי. החדות והבוטות בכתיבה שלה, האמירה החד משמעית זה מה שעושה את העלילה למצוינת. היא אומרת דוגרי את מה שהיא רוצה להגיד ומעבירה את המסר בצורה נפלאה.
הדמות של קטניס שלמדתי להכיר בספר הראשון היא מעוררת השראה וכוח. נכון בספר הזה פחות רואים את הצד החזק שלה כי עכשיו לאחר המשחקים היא צריכה להתמודד עם דברים יותר קשים אבל היא עדין אחת הדמויות שהכי נקשרתי אליהן בקריאה. אני חושבת שכל דמות מייצגת משהו אחר בספר וזה תורם לעלילה.
נטע

ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים

5 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
הערה לפני הביקורת: מי שלא קרא את "משחקי הרעב 1" עדיף שלא יקרא את הביקורת, כי הביקורת תגלה לו את סוף הספר.
***
הרגע סימתי את הספר השני בטרילוגיית משחקי הרעב, "התלקחות".
הספר מספר על קטניס שגרה כבר בבית יפה בשכונת המנצחים,
ומשפחתה לא רעבה. קטניס יודעת שהקפיטול לא יסלח לה על תעלול גרגרי היער. מה תהיה נקמת הקפיטול?
***
הספר מרתק ועצוב מאוד. הוא כתוב יפה מאוד. העלילה בספר הזה היתה יותר מורכבת והוא היה מעניין יותר.
באיזה שהוא מקום בספר הרגשתי אכזבה, פשוט הסופרת התעללה יותר מדי בדמויות, הרגשתי שהעלילה לא מתחשבת ברצונות הקורא.
כדי לכם לקרוא את הספר.
***
נ.ב (ספוילר לכל אלה שלא קראו את התלקחות)
לכל אלה שחושבים שהרעיון חוזר, הוא לא. אולי זה גם משחקים אבל היחסים במשחקים האלה שונים.
בספר הראשון המספרת (קטניס) מסתכלת על המשחק בעינים שונות מאשר בהתלקחות, לכן העלילה שונה.
שרי

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

5 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
אהבתי את הספר למרות שנשארתי עם פה פתוח בסוף...
שווה לחכות לסיפור הבא ..
אגב הסרט יצא בקרוב מי שעוד שמע ..!!
Mira

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

5 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
וואו וואו ושוב וואו.
כמו הספר הראשון אנו בעצם עוקבים אחר קטניס ופיטה, והזמן משהו כמו חצי שנה אחרי, מתברר שהתחילו ברחבי המחוז התקוממויות, הכל שמועות וסנואו הנשיא איך שהוא מאשים את קטניס.
כיוון שעברו 75 שנה להמסד המחוזות השנה הקפיטול מחליט שהמנצחים משנים קודמות ישתתפו במשחק.
מי עולה מבין המחוזות מה קורה לפני בזמן שפיטה וקטניס עושים סבב ניצחון וכמובן, הסוף שמשאיר אותנו לדעת מה קורה בסוף?
אני לא אגלה אבל אומר שהספר מאוד מומלץ. מירה
תולעת ספרים 1990

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

5 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
וואו!!!!!!! וואו!!!!!!!! ועוד פעם וואוווווווו!!!!!!!!
הרגע סיימתי! מעולה בדיוק כמו הראשון (לא מצליח להחליט איזה מהם יותר טוב)
מומלץ מומלץ מומלץץץ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
יש לי צמרמורות עכשיו.....
מחכה בקוצר רוח לספר השלישי!!!
ניצן

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

5 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
בדומה לקודמו, הספר משאיר את כולנו בשוק. היכולת של קולינס לתאר תיאורים קשים ודוחים, אך עם זאת להעביר את המסר הרצוי, מעוררת הערצה. קולינס מצליחה לעבד גרסה שתתאים לנוער, אך יכולה בקלות לרתק מבוגרים הרפתקנים, שבה ארץ של פנטזיה היא רק התירוץ בכדי להעביר את המסר האמיתי: המחאה כנגד השלטון. קולניס מציגה בפנינו תמונה מחרידה של שלטון דיקטטורי ושואלת את השאלה שכולנו חוששים מפניה: כמה אנחנו רחוקים משם? סוף הספר הראשון גרם לי לחטוף את הספר השני, ועכשיו, לצערי, אצטרך לחכות מספר חודשים ליציאת הספר השלישי. הספר נקרא בלי הרגשה שאתה קורא, מחכה לסיים את הפרק או לעבור עמוד. מדהים.
Gali

ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים

5 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
לא החלטתי
אם הוא
טוב יותר
פחות טוב
או
אותו הדבר
כמו/מ הקודם

אני בדרך לשלישי
אדווה :) 5 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
הספר עלה על הציפיות שלי, הוא ממשיך את הראשון ברצף מדהים, והלב שלי נשבר יחד אם ליבם, למרות שהשלישי השאיר בי רצף של דיכאון של כמה ימים, הם כתובים בצורה מקסימה, כיפים לקריאה, ומעבירים מסר חד ומעניין. בעיקרון - מקסים, ומומלץ.
ronsa 5 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
ספר מצוין! לא הצלחתי להפסיק לקרוא! מרתק בצורה יוצאת דופן !!! מומלץ ביותר! D:
רוז307

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

5 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
מהמם!!!
כל הלילה ישבתי וקראתי!!!
אחד הספרים היפים!!!
מומלץ!מומלץ!מומלץ!
הסופרת הזאת פשוט משתפרת עם כל ספר!!!
I have a dream 5 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
אז לאחר קריאה מובהקת ומעניינת יש לי ביקורת..למען האמת את הספר הראשון קראתי בלי הפסקה ובבת אחת את הספר השני קראתי בהפסקות (אולי מפני שזה ספר שני)
בכל אופן נהנתי סוזן קולינס העלתה רעיונות שמעולם לא הייתי חושבת עליהם.טרילוגיה מותחת,מעצבנת חושים,ומהפנטת!
ואני מחכה לספר הבא!
מפזר הערפל

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

4 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
מפזר הערפל נלקח בשבי על-ידי סוזן קולינס, והוא בקושי אוכל וישן. כי תכלס, מדובר באחד הספרים הבודדים באמת שסיימתי בתוך יממה, למרות שקראתי ספרים רבים וקצרים ממנו.
למה, אני שואל את עצמי? טוב, כנראה בגלל שזהו אחד הספרים האלה שבתום קריאתם ניתן לשייך אוטומטית לרשימת ספרי ה-Epicness, ספרים שמעניקים לקורא תחושה שמיימית, אלוקית כמעט, בתום קריאתם, כאילו זה עתה היה עד לשיא ההיסטוריה האנושית ולהתלכדות עוצמתית של כל החוויות והרגשות האנושיים האפשריים, והתעלה מעל הזמן ומעל המקום. אלו ספרים מאד מעטים, אבל הם המבחר של היצירה האנושית. אני שוב מתפייט, אבל אתם יודעים שאני לא אומר את זה על כל ספר. קולינס, עם הסגנון הפשוט אבל משולל רגע דל, היא גאונות מהלכת, שמוכיחה שכל שצריך הוא רעיון מופלא וחד-פעמי ויישום קולח, והנה לכם פצצת אפיקנס אטומית שאפילו מחוז 13 לא מסוגל לייצר.
bunny

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

4 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
ספר שני בסדרה "משחקי הרעב". מעולה ומרתק. אהבתי מאוד את הספר
Blue-Sky-Girl 4 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
אחרי מבחן של משרד החינוך בלשון אני צריכה רגיע..
אחח, ביקורת לספר אהוב. שקראתי ממזמן.

רבותיי אתם מביטים בספר הכי טוב מבין שלישיית הספרים הקסומה של סוזן קולינס.

הספר כתוב בצורה מיוחדת במינה. העלילה לא משנה מה יהיה כתוב בה
אתה תהיי חייב לקרוא מרב שהכתיבה מהפנטת ומדהימה.

העלילה של הספר השני ממש טובה.
סוף סוף ישנו פירוט של מחוז 12 ושל החיים במחוז.
הסיפור יותר מועמק וסוף סוף מבינים לעומק את חייה של קטניס היקרה.

ספוירלים בדרך, ראו הוזהרתם:

הזירה בספר זה הרבה יותר מעניינת והדמויות הרבה יותר עמוקות וחמודות.
פיניק מושלם ופיטה לא כזה קוץ בתחת.
הסוף של הספר מותח וגורם לצווחות וצעקות ולמריטת שערות.
ווואו איזה מתח זה היה אז.

אני חייבת לזוז, המורה למתמטיקה בדרך

שלכם באהבה רבה,
3>
לירוווש (:

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

4 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
אחד הספרים הטובים ביותר שקראתי, הספר משקף את הראליטי בימנו בצורה מאוד מוגזמת אך כזו שגם גורמת לנו לתהות מה יהיה הסוף.
מסופר על קטניס שחייה במחוז 12 במדינת פאנם שבה נערכים משחקי רעב בהם 24 מתמודדים נלחמים זה בזה למוות.
הספר הזה הרבה יותר טוב מהראשון.
מדהים, מדהים מדהים !!
BooksDragon

ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים

4 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
ספר יפה, כמו קודמו, אבל היו כמה דברים שהפריאו לי בו. יש אנשים שאוהבים את זה, אבל אני נורא לא אוהבת ספרים שסובבים סביב רומן. בספר הקודם גם היה רומן, אבל הסיפור לא סבב סביבו כמו בספר הזה.
מאוד התאכזבתי מזה שהם חזרו לזירה. זה נשמע כאילו לסוזן לא היה רעיון לכתוב עליו עוד ספר אז היא השתמשה שוב באותם הכלפים. זה כן היה מעניין ומהנה לקרוא את החלקים עם הזירה, מאוד אהבתי אותם, אבל אני חושבת שהסיבה היחידה שזה לא היה צפוי היא שציפיתי מהסופרת ליותר.
היה חלק אחד מאוד עצוב בספר...
זוכרים שפיניק החזיר את פיטה לחיים?

שוב, כמו בהרבה ספרים אחרים ולא מקוריים במיוחד, סוזן משתמש גם בכלף המשומש של משולש אהבה.
עוד משהו (ספויילרים!)
לדעתי זה היה מאוד צולע איך שהמשפחות של קטניס ושל גייל (וגייל) ניצלו ממחוז 12, אני חושבת שאם היא רצתה להציל אותם היא הייתה יכולה למצוא דרך יותר טובה. זה באמת היה ממש צולע, וזה פשוט סוף טרגי, חזק וטוב שבוטל.
ראיה

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

4 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
פשוט מושלם, מותח, מרגש, מטלטל וסוחף!
אני חשבתי שיהיה קשה לגבור על הספר הראשון, אבל סוזן קולינס התעלתה על עצמה! פשוט גאון!

הספר השלישי (והאחרון לצערי) כבר נפתח!
spoop 4 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
הספר הראשון מדהים, מקורי, מפתיע ומדוייק.
בספר השני נעלם כל הדיוק, העלילה חוזרת על עצמה באופן שזה כבר מעלה גיחוך..
ועדיין ההתחלה והסוף מצאו חן בעיניי.
הקטעים המעניינים הם כל הקטעים שהם לא * זהירות ספוילר*


ש-ו-ב במשחקים!!! כמה אפשר ללעוס תמשחקים האלה?
אם בספר הראשון קטניס הייתה מסתורית, קשוחה ומעוררת הזדהות, בספר השני היא מתנהגת כמו טיג'יירית במובן השלילי-מאוהבת מדי, מבולבלת מדי, חופרת מדי!
יפית S

ספר בסדר דירוג של שלושה כוכבים

4 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
קראתי את משחקי הרעב בשקיקה ולאחר הסיום כמובן שחיכיתי בקוצר רוח לקרוא את ההמשך.... ומה אגיד ומה אומר כגודל הציפיה גודל האכזבה.

בספר הראשון האכזריות עוד איכשהוא עוברת מאחר והעלילה כתובה בצורה מרתקת וסוחפת והרעיון הוא חדשני אבל בהתלקחות האכזריות רק מחריפה וזה לי זה כבר עבר את גבול הטעם הטוב.

הספר עצמו קצת משעמם והרעיון חוזר על עצמו ועדיין הוא די חביב בשביל להעביר את הזמן :)

האם אמשיך לעורבני חקיין...... ת'אמת לא יודעת אולי אם הוא יהיה בספרייה בשליף ולא אצטרך להמתין אקח :)


קטרה

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

4 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
ספר מדהים מותח ומרגש.........
התהפכויות לא צפיות בעלילה ולבסוף הרע מתגלה כטוב ומי שבטחת בו לא בטוח שהוא האדם הנכון........


מומלץ בחום!
יולצ'יק

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

4 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
ספר מדהים בדיוק כמו הקודם!
הספר בכלל לא צפוי וזה מה שמוסיף לערך שלו.
עלילה כל כך מקורית ומעניינת ( חבל שההתחלה של הספר ארוכה מדי )
קשה לשכוח אותו אחרי שקוראים
מומלץ בחום! (:
רוני

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

4 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
מההההה זה אמור להביע?!!! סופרת חצופה!!!
אי אפשר כל ספר לסיים ככה!!! אתם לא מבינים, היו נקודות כאלה שהייתי בכזה שוק או התרגשות, כמו למשל הקטע עם הזאבים-מוטציות-גלימר, או כשרו מתה, ועוד כל מיני שאני לא הכי זוכרת אבל זה פשוט ספר מהמם [טוב נו, גם הראשון מדהים ביותר] ושיווו כל הדברים שקרו שם!! הזירה. ווילס. כל הבריתות החיצוניות. גייל והרומן הזה שלהם!! ופיטה!
שהספר הבא יצא כברררררר XXXXXXXXXXX
מיטל קוראת

ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים

4 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
קצת לא נעים לי כי זה ספר נוער אבל....
מתי כבר יוצא החלק השלישי???

אין מה לומר....מושלם!!!

ולמה?

כי אתה נשאב לשם ואתה שונא את הקפיטול ואתה רץ ביער מדומה וניבהל מכל צליל ולא מבין מה קורה איתך כי אתה בריאלטי מהגיהנום... ובעיקר אתה לא עוזב את הספר לבד עד העמוד האחרון...

מומלץץץץץץ
לילישמוליקוביץ 4 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
ממשיך את הטירוף של משחקי הרעב. סוזן קולינס מעוררת השראה.
פיטה מלארק

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

4 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
הספר יותר טוב מקודמו,העלילה מפתיעה,טעם של עוד..
אליס קאלן

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

4 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
יום אחד אני אהרוג את סוגי הסופרים האלה! מה זה לסיים לי באמצע המתח!!!!!
אבל הוא ספר מדהים! ואני כבר תה לספר השלישי!! שתודה לאל הוא האחרון!!!
פיטרוזיליה 4 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
הספר לא נורמאלי!!! שווה כל רגע!! (וכל לילה) תצתמררו מכל רגע:) לכל הפחדנים - תלמדו לקרא בעניים עצומות!!!
Wings

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

3 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
אחרי שסיימתי לקרוא את הספר, בתזמון מדויק זה קרה.
שבוע הספר, לרוץ אל יריד הספרים ליד הקונסרבטוריון.
והקונסטרבטוריון, סתם במקרה מקרי, הוא ליד הספרייה.
כמה ספרים לילדים, מפילה כמה מהם מהמדף ברעשנות.
וזה קורה. עין ירוקה, מבט נחוש, עלים אדומים וטיפות טל.
לוקחת איזה ספר אחר, וישר ממהרת להחליף ולהשאיל.
ושאני אוותר על יריד של ספרים - לא תתפסו אותי חיה.
עוד סיבוב. ועוד אחד, ועוד עשרות סיבובים, רצה ורצה.
עד שאני מתייאשת. מרימה ספר כלשהו, כנראה פנטזיה.
ומתחתיו, הספר האחרון. המשך טרילוגייה. נתחיל לקרוא.

-
אני שונאת את הסופרת הארורה הזאת, אני אתבע אותה על הריסת עור הפנים והתשה מאולצת של העיניים. לא יכולתי להפסיק, כולו בנשימה עצורה. הספר עלה על כול הציפיות. כמו קודמו, השפה והכתיבה נוחים לקריאה, והכתיבה בפרט יפהפייה. מבריק ומקורי - למרות שהכול היה מתחת לאף שלנו. ריאלטי, מלחמות. אז היריד-ליד-הקונסרבטוריון (אני הוגה את המילה, איזה אינטליגנטית!) כבר לא שם, לפחות לא עד השנה הבאה, אבל בנתיים אתם יכולים ללכת לספרייה, למרות שאני אישית מעדיפה לקנות אותו - אי אפשר להיפרד ממנו. זה שווה את הכסף. קמצנים.
קראתי את זה :)

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

3 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
ספר מדהים פשוט מדהים!!!!
אין כל כך הרבה מה לרשום ולספר על הספר
פשוט, כתוב ומנוסח בצורה מדהימה.
הספר הראשון היה מדהים ומעניין..
אבל אישית, הוא נהרס לי קצת בגלל הסרט...
אבל שהתחלתי את הספר השני פשוט נדהמתי
מותח, קליל, מעניין ומרגש!
אולי אני טועה אבל הספר כל הזמן
נותן לי תחושה מאוד חזקה של סיפור שואה
ולכן קצת יותר קל להתחבר אילו אבל
בכללי סדרה עד כה מדימה!
אין ספק בכלל מקבל ממני *****
ונעבור לספר השלישי והאחרון!!!
גלושקה

ספר בסדר דירוג של שלושה כוכבים

3 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
מעט מאכזב....
הספר הראשון היה מצויין.
הספר הזה פחות או יותר מביא את אותה עלילה, עם טוויסט מעט שונה. ציפיתי למשהו אחר, אבל קיבלתי את אותו דבר.
מאכזב....
hungergames

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

3 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
הספר מושך ומעניין לאורך כול הספר, העלילה מדהימה ביותר אפילו אמא שלי חזתה שזה יקרה כי היא קוראת ספרים מנוסה יש לה כ-100 ספרים בבית וצדקה אבל עם כול זה שזה נראה צפוי ולא בהכרך אני חושבת שהעלילה עדין מדהימה ותמיד חשבתי שהספר השני לא יפה כמו הראשון ונראה שטעיתי מאוד כי הספר השני יפה אבל לא כמו שאהבתי את הספר הראשון,לפעמיים באה לי להיות בתוך הספר והסרט של משחקי הרעב ♥♥♥
אורית 3 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
טוב אז ככה "התלקחות " חכיתי לספר הזה בספריה יותר מדי זמן התחלתי וסיימתי אותו באותו היום ......
ועכשיו לחוות דעתי :
ספרת מותח כתוב טוב , לטעמי כשמחזירים אותם לזירה פעם נוספת זה קצת לעוס מדי , באופן אישי אני לא אוהבת שרעיון חוזר על עצמו , מה גם שהאכזריות בספר השני היתה קשה , היה לי קשה עם זה.
אבל ... וזזה אבל בגדול הספר כתוב בצורה מותחת ולא יכולתי לעצור ובכל זאת קצת התאכזבתי ציפיתי למשהו אחר!
לגבי "עורבני חקיין" אני קצת מתלבטת ... אני אוהבת לקרוא ספרים עם "הפי אנד" ומשום מה לא נראה לי שזה יהיה שם ......
בכל אופן תהנו
ליאת

ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים

3 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
אמנם בהגדרתו, הספר מיועד לבני נוער, אבל אני חושבת שכדי להבין את המסר שמסתתר מאחורי הסיפור צריך להיות בוגר. לאו דווקא בגיל, בעיקר בחשיבה...
גם שקראתי את הספר הראשון וגם פה, תמיד השוותי בראש שלי את המשחקים לתוכניות הריאליטי של היום וכמה זה דומה.
אמנם אף אחד לא מת בתוכניות הריאליטי, אבל שניהם נועדו לבדר את הקהל ובשניהם אנשים נלחמים אחד בשני כדי לנצח.
ספר מרתק וסוחף,
מחכה לקרוא את הספר השלישי
ובמיוחד לדעת מה קרה עם מחוז 12...
מומין אמא

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

3 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
התמכרתי למשחקי הרעב...פשוט מטורף!
עידן

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

3 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
פשוט שני ספרים מדהימים! מחכה כבר לשלישי ולפי איך שהעלילה מתפתחת לא נראה לי שהוא ירד מהספר הראשון והשני, אלא רק יגיע לפיצוץ של כל מה שנבנה בשני קודמיו... מומלץ בחום! :)
ממליצה 3 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
המשך מדהים לספר הראשון , לא מאכזב אפילו לרגע, בדומה לקודמו ההתחלה לא מושכת אבל ההמשך מעולה ממש. הספרים הכי טובים שקראתי!
גלית

ספר בסדר דירוג של שלושה כוכבים

3 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
הרגע סיימתי לקרוא את הספר ואין מה לומר, הספר פשוט נקרא בנשימה עצורה עד לסופו המפתיע.
הבעיה הגדולה היא שעכשיו אצטרך לחכות הרבה זמן עד לקריאת החלק השלישי...

חוץ מזה אני באמת חייבת להעיר שיש יותר מידי אלימות בספר הזה, בפרט שזה מיועד לבני נוער.
מגדת העתידות ♣

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

3 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
שכבתי במיטה וחשבתי על הספר, הוא לא עזב אותי במשך שבועות.
כמו שכתוב בתקציר, חצי שנה חלפה וקטניס גרה בבית חדש- כל כך רחוק ממה שהיא הכירה לפני זאת.
היא חושבת שלעולם לא תצטרך לחזור לזירה.
וטועה.
הקפיטול הוא מקום מרושע מכדי לפתח ממנו ציפיות.
אבל יש עוד...
קטניס יודעת שהתקוממות מתחילה והיא יודעת שזה קרה באשמתה (או בעצם בזכותה?).

סוזן קולינס מצליחה לשאוב מחדש את כל המעריצים וגורמת להם לשוב למחוז 12 ולא לרצות לצאת.
וגם היום, אחרי שנגמלתי קצת מספר אני שוכבת במיטה וחושבת על הספר הזה, הקודם והבא, ויודעת שהם לא יעזבו אותי לעולם.
יוסף 3 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
ספר מדהים!
נקרא ב4 שעות בלבד ושוב ושוב במשך כשבוע ימים תמימים!
הוא לא פחות טוב ממשחקי הרעב! ואני חושב שהוא גם יתעלה עליו!

נא לא לקרוא אם אתה רוצה לא לבכות.
אח שלי קרא את עורבני חקיין באנגלית והוא אמר שפרים מתה!.

יעלי:)

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

3 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
ספר מעולה, מלא בהפתעות, וסוחף.
ממליצה מאוד!
אורקי

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

3 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
מפחיד אבל מקסים!
חגית

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

3 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
ספר מעולה, לקחת ולקרוא, כל מילה מיותרת :)
ניקי

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

2 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
הספר הראשון שגרם לי לבכות. הייתם מאמינים?
אוקי התוודות, ההתחלה הייתה משעממת ביותר! אך מהאמצע עד הסוף כבר לא יכולתי להפסיק.
סוזין קולינס היא סופרת מדהימה, ואני מודה לה מאוד שיצרה את הספרים משחקי הרעב שסחפו אנשים רבים.
וכל שאר הנימוקים זה כבר ספויילרים אז...........
ממליצה בחום לקרוא את שלושת הספרים בסדרה. באמת מדהים.
נעמי

ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים

2 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
כול הטרליוגיה יפה ומומלצת..מאוד מאוד
הילה

ספר בסדר דירוג של שלושה כוכבים

2 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
ספר שני בסדרת משחקי הרעב אך לעומת הספר הראשון בסדרה , ספר זה מתחיל קצת לאכזב.
העלילה בספר מתחילה להיות כמו מסטיק , נמתחת על גבי עמודים רבים ולא מפתיעה כ"כ .
הצלחתי לסיים את הספר אך יש לציין כי הוא לא סוחף כמו קודמו .
נחמד ותו לא .
טניה (:

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

2 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
וואו, אין לי מילים! זה ספר כל כך יפה!!! הספר הזה פשוט הפתיע אותי כל פעם מחדש.. המון מתח המון סכנות... אני מתה על סוזן קולינס שהייה לה את הדימיון הזה לכתוב את הספרים האלה...!!!
אָרִיָה (one piece forever <3)

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

2 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
חחחח אני משנה ביקורות ב-4 וחצי בבוקר

וואו הביקורות שלי היו גרועות כשנירשמתי בהתחלה ולא שעכשיו הן טובות אז ככה
ספויילרים!

סנואו לא יסלח לקטניס בקלות על שהשפילה אותו בזה שהיא חיה וגם פיטה
הנחוזות מתחילים למרוד וקטניס היא הסמל שלהם
סנואו מאיים עליה ועל משפחתה אם המרד לא יפסק וקטניס טפיטה מתחתנים
רוב הספר על החתונה

סנואו רואה שזה לא עובד אז הוא מקדחם את משחקי הרעב אם אני לא טועה בחצי שנה ומוסיף חוק
חד פעמי כמו במשחק של היימיטץ במקרה של היימיטץ' להכפיל את המשתתפים במקרה של קטניס
לבחור מכל מחוז בן ובת מהמנצחים בשנים קודמות וקטניס היא היחידה מהבנות שניצחה
אז היא נשלחת לזירה וכמובן פיטה בא איתה והיימיטץ' המאמן

לא רציתי להרוס אבל אמרתי שיהיו ספויילרים אזז סינה מת! ! אני בוכה למה? למה להרוג דמות שאני כל
כל אוהבת??

פיטה אומר משהו בריאיון שגורם למחוזות להשתגע מועמומע אני מלחיצה אתכם
קטניס טפיטה קורטים ברית עם כמה אנשים וביניהן פיניק! אני מתה עליו ^^

משהו קורה בזירה לא רוצה להרוס לכם (הרסתי לעצמי תקולל כישרון לגלות מה יהיה! )
בקיצור אני ממליצה על הספר אתם תופתעו מאוד :)
naamonet

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

2 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
הסידרה הכי טובה שיצאה בשנים האחרונות, מותחת, מרתקת.
רונדנית

ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים

2 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
אנחנו כולנו פיונים בעולם הזה, וברור שנהיה יותר מכל בעולם העתידי בו ישלטו לנו גם על מזג האויר השעון , טעם המים וכו' , את התהפוכות האלה עוברת קטניס עם משחקי הרעב ה-75 בו כל המנצחים משנים קודמות משחקים לידי הנשיא סנואו ושותפיו עד הסוף הרע והמר , סוף מחוז 12 .....התלקחות !!!!
איתן

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

2 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
יפה!!!!
לא פחות יפה מהראשון!!!
קראתם את הראשון-תקראו גם את זה
האמת שבסוף הכל הולך נורא מהר וכמעט לא מספיקים להבים אבל מבינים בסוף

תהנו!
The Swan Queen

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

2 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
הספר הזה יותר סחף אותי.
ההתחלה הייתה מאוד נמוכה מהציפיות, לקראת הסוף זה ניהיה יותר מותח ויותר מעניין.

אין ספק שזה ספר הנוער הכי מעניין שקראתי עד היום.
יובלי

ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים

2 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
ספר טוב. לדעתי הוא טוב יותר מהראשון.
קטניס 2 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
אחד היה מעולה שתיים סבבה... זה לא הרגיש ממש אותו אני בטוחה שכולם איתי ואיןמהלהתווכח! אחד היה הכי אבל הכי טוב!
איתי 2 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
סליחה שאני שואל שאלות בביקורת אבל זה לא הפוך??? בדרך כלל הספר הראשון יותר טוב מהשני אבל פה ממש לא הספר הסדיסטי והמרתק הזה מותח כל-כך הרבה שזה מפחיד ומתעלה גם על הספר הראשון הספר השלישי סוגר את הטרילוגיה לצערי אבל כמו שאני מכיר סופרים תתכוננו למשחקי הצמא מה שכן סוזן קולינס גרמה לספר שני שיותר טוב מקודמו אז מי יודעה אולי רק אולי אם סוזן קולינס תמשיך לכתוב אז הספר שיצא יהיה טוב אבל כרגע יש לה ספר מושלם שרשום עליו 2
Tess 2 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
מה כבר אפשר להגיד על זה שעוד לא אמרו?
מספק המשך טוב מאוד לראשון בסדרה.
באמת שיש כל כך הרבה דברים טובים להגיד על זה שאני לא אתחיל אפילו...
פשוט מומלץ!
~סתיו~ 2 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
ספר מדהים !
גם אם יש דברים צפויים אתה חייב להמשיך ולקרוא.
אני אישית בקושי יכולתי לעשות הפסקה ולא לקרוא אותו ביום אחד !
אם תתחילו תישאבו ולא תוכלו להפסיק (:
D: 2 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
כמו שכבר אמרתי ההתרגשות הכי גדולה שקיבלתי מקקריאת ספרים הייתה מהספר הזה...
מישהי

ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים

2 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
ספר די טוב. אין ספק שהקודם הוא הרבה יותר טוב. וזה קצת חבל כי ציפיתי למשהו יותר טוב אחרי שקראתי את הספר הראשון. בכל מקרה נקווה שהספר השלישי ישפר את זה.
עדי

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

2 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
המשך ישיר ומעולה של הספר הקודם
ביבי

ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים

2 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
הספר ממש טוב! לא כמו הראשון, ולדעתי הוא סוג של ספר ביניים בין הספר הראשון לשלישי...
אבל שורה תחתונה- טרילוגיה מעולה!
עלי

ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים

2 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
ספר מעולה!
מלא קצב.כתיבה מדהימה.
רק חבל שהעלילה לא מספיק מתפתחת-הסופרת כאילו מפחדת לצאת מהדפוס הקודם שכל כך הצליח...
מה שהכי הפריע לי(בשני הספרים)זה האלימות המוגזמת.
אין לי מושג איך ילדים בני 12 קוראים את זה.
ולמי שמעניין אותו-קראתי כמה פרקים מהספר השלישי-והיא שוב קצת חוזרת על עצמה-רק שהמקום והתנאים אחרים...
אבל בכולופן-ממש ממש שווה קריאה!
מירי

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

2 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
וואווו ספר מהממם. מתי יצא החלק השלישי???
לילה

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

2 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
לדעתי זה אחד הספרים הכי טובים שיצאו השנה..
מאוד מאוד עצוב, אבל מותח ברמות מטורפות!!
אביטל בורנשטיין 2 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
ספר מדהים אבל מישהו יודע מתי יוצא השלישי ??!!!
נועה 2 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
ספר מדהים! כמו הראשון, נשאבתי לתוך הספר ואי אפשר להוריד אותו מהידיים. ספר גאוני ולא צפוי.
מומלץ ביותר!
just me!-Doritoss(;

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

2 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
אחד הספרים הכי טובים!!
כריכה רכה

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

2 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
כתיבה מעולה כמו בקודם, כבר אין סבלנות לחכות לשלישי!
ד״ר ברנן 2 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
ואו. ואו. פשוט סוחף. לא יכולתי להפסיק לקרוא אפילו לשנייה. קטניס מראה לנו מה זה לוחם אמיתי. כל מילה סוחפת יותר מקודמתה. קוראים פעם, ועוד פעם, ואי אפשר להפסיק. אף על פי שמדובר בספר די סדיסטי ומלחיץ, אי אפשר לעצור גם בקטעי המוות. הרגשניים במיוחד יבכו מעט. ציפיתי למשהו די גרוע, כיוון שספרי המשך הם בדרך כלל הרבה פחות טובים. האבל למען האמת הספר הראשון יותר טוב. התלקחות הוא רק הספר השני בטרילוגיית משחקי הרעב, אז יש למה לצפות.
~דניאל~ 2 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
אחרי שקראתי את הספר הראשון, הרגשתי שלמה עם הסוף והחלטתי להשאיר את זה ככה.
ואז יצא הספר השני וראיתי כמה שבחים וביקורות טובות הוא קיבל, אז החלטתי שאני חייבת גם לקרוא אותו ולראות אם הוא טוב כמו השני.
בדרך כלל, אני לא ממליצה לסופרים להפוך ספר לסדרה כי הרבה פעמים ההמשכיות של הספר הרבה פחות טובה מהספר הראשון ...
אז לביקורות:

בעיקרון ספר טוב, לא הסגנון שלי ממש, אבל עלילה מיוחדת וסוחפת שלא נותנת לך לנוח, וכל פעם שאתה חושב שמשהו התחיל קצת להסתדר סוזן קולינס מפילה עלייך עוד בעיה...
ספר טוב ולא מעבר לזה.
משי

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

2 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
את האמת שבספר הראשון כבר מהעמודים הממש ראשונים לא יכלתי להפסיק לקרוא אותו, בספר הזה ההתחלה לא כזה ריתקה אותי כמו בקודם, אבל אחרי כמה עשרות עמודים ניזכרתי למה אהבתי כל כך את הראשון, אז כמובן שחמישה כוכבים.!יאללה ספר שלישי!
ג'יני D 2 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
היה יפה.. הבעייה היא שאני לא סובלת ספרי מתח ואחרי שקוראים את הראשון בסדרה אי אפשר להפסיק... חברות שלי אמרו לי שכדאי לי לקרא את הראשון ואני פשוט הייתי במתח... בתאכלס לא ספר לאנשים כמוני שלא אוהבים מתח ואימה...
Eli.A

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

2 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
ספר מעולה, ספר המשך למשחקי הרעב,לאחר ביקור הנשיא בביתה של קטניס, היא מבינה את הסכנה בה היא נמצאת עקב סיומו המפתיע של המשחק.
מכאן ואילך מתגלגלים הדברים בצורה מפתיעה,לא ניתן לפרט יתר על המידה כדי לא לקלקל לקהל הקוראים.
מותח מאד ומומלץ למי שקרא את משחקי הרעב.
WhyDoILikeBooks

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

2 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
טוב, אני קראתי את הספר באנגלית, אז אני לא יכולה לומר שיש לי את הספר, אבל בכל מקרה, גם באנגלית וגם בעברית, זה הספר הכי מושלם מאז שכתבו ספר אי פעם!!!!!!!!!!!! אני מחפשת כבר שבועות איזה שעה פנויה כדי לקנות את הספר בעברית. למרות שאני כבר בספר השלישי [באנגלית] אני מוכנה להפסיק לקרוא אותו רק כדי לקרוא את זה שוב והפעם בעברית.

ושהסיכויים יהיו בעדכם!!! משחקי-רעב שמחים!!!
Sunrise 2 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
זה טוב כמו הספר הראשון אם לא יותר, גם כאן אי אפשר להתנתק מהספר, אני לא יודעת מה אני אעשה כשאני אגמור את הסדרה!
^shahar^ 2 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
וואוו, נהנתי מכל רגע , וכל דבר שקרה הפתיע אותי .
הספר כ"כ לא צפויי במיוחד הסוף !
לא הצלחתי לעצור לרגע וכשעצרתי זה היה כי לא הייתה לי ברירה...
מחכה לספר השלישי בקוצר רוח !!!!!!!

ספרים ונהנים 2 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
ספר מרתק, עוצר נשימה! חובה חובה חובה
נעם 2 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
איך אני מחכה שאמא שלי כבר תקנה אותו !!!
היום :))
valavala

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

קורא אחד אהב את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
מכירים את זה שאתם בציפייה לקרוא ספרי המשך ומתאכזבים?
כן גם אני.
אבל לשמחתי הרבה זה לא המקרה.
אז אחרי שהוקסמתי מהספר הראשון היו לי ציפיות די גבוהות מהספר הזה ציפיתי שהוא יהיה לפחות כמעט טוב כמו הראשון.
אבל היתה לי הרגשה שהספר הזה הוא אפילו יותר טוב מהראשון.
אז נכון בסוף הספר הראשון היה את ההפתעה בסוף שגרמה לקוראים להישאר פעורי פה או דומעים או נרגשים.
אבל בספר הזה הצלחתי להרגיש חלק מהדמות.
בספר הראשון התעצבנתי מקטניס והפרנויה שלה.
בספר הזה היא דמות יותר רכה, יותר קל להתחבר וככה אתה יותר נקשר לספר.
אהבתי איך הניצוץ הקטן בין פיטה לקטניס, את הפצצה שפיטה הפיל לגבי התינוק, אהבתי שהמוות בספר הזה השאיר אותך פשוט המום כמו המוות של סינה, ואהבתי במיוחד שגם בספר הזה הסופרת לא מאכזבת ומפתיעה אותנו בסוף הספר.
יש כאלה שיגידו שהם ציפו לזה, אני יכולה להגיד שממש לא ציפיתי לזה.
במשך תחילת הספר עד סופו לא יכלתי להניח לשנייה את הספר מהידיים מרוב שהוא היה כל כך מורט עצבים.
ולאחר מכן נשארתי עם טעם של עוד.
אז כן בשורה התחתונה הספר השני מתעלה על הראשון מה המפתיע קצת לאור העובדה שהספר הראשון היה הצלחה כל כך גדולה.
גם מי שלא אהב את הראשון לדעתי יצליח להתחבר לספר הזה יותר.
מומלץ בהחלט.
קלין מארץ ספרי המבוגרים שאני אוהבת 0_O

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

קורא אחד אהב את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
אני כותבת ביקורות גרועה, אני יודעת
הו, קטניס המסכנה, הקפיטול עשה לה טראומה לכול החיים
ופיטה, כן, פיטה ההוא לא ממש עוזר לה וגם לא גייל.
טוב, אני מתביישת מהביקורת הקודמת אז אני... טוב. פשוט אני אוהבת את הספר הזה
ארטמיס

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

קורא אחד אהב את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
מושללללללללללללללללם! גאוני! מטורף! סוזן קולינס התעלתה על עצמה, אין ספק שהיא אחת הסופרות המוכשרות שיש היום. הרעיון הגאוני הזה של להחזיר את המנצחים לזירה פשוט מושלם! מומלץ בלהט, לכל אוהבי הספרים באשר הם!
מישהי עם כנפיים-מע''ך

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

קורא אחד אהב את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
אהההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההה!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

*אין מילים*ללא מילים*אין מילים*~*

נ.ב
פיניק נראה חתיך 3:
שונאת את סנואו!
אני רוצה קשת :3(
רוּדָה

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

קורא אחד אהב את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
סיימתי, די בצער, את הספר הראשון.
והדופק שלי מהיר, 'התלקחות' היה המשך מצוין. הייתי קוראת חלק ממנו גם במקלחת, אבל אחרת כנראה זה היה קיצם של הדפים. ואיך אפשר שלא להמשיך ברעבתנות. ובעוד הסיפור משאיר שובל אבק סמיך, כי כן, הוא פשוט מהיר, פול גז. אבל אם זאת הזמן זה ממש לא העיקר, בולעים אותו. ולמרות זאת, אני תוהה מאיפה הראש הזוועתי של סוזן ופוערת פה, בלי לדעת אם מזעזוע או אם מהמתח. ואם זאת, אני סוגדת לה על הספרים האלה.

אזהרה, מזיק לשעות השינה ולעור הפנים, ובטח ובטח שלדיאטה מכול סוג.
אבל מצד שני, זה כמו האזהרה על סיגריות. כן כן, לאף אחד לא אכפת מזה.
Book Shelf

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

קורא אחד אהב את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
רוב ספרי ההמשך של של ספר מסוים בד"כ מאכזבים, אך לא כאן. הספר עלה על ציפיותיי.
לא תוכלו להתנתק מהספר, כל המתח וההפתעות הם אלה שיגרמו לכם לא להפסיק לקרוא אותו.
אכן נקרא בנשימה עצורה. משאיר טעם של עוד, בייחוד אחרי שנשאבתם לעולם המתואר בספר.
מומלץ ביותר!!!
יהודית

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

קורא אחד אהב את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
מצוין
ODlikes

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

קורא אחד אהב את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
לדעתי הוא הכי טוב מכל השלישיה. הוא התעלה על הציפיות שלי, ממש לא האמנתי!!!!!
אני ממש ממליצה.
זה לא רק ספר פנטזיה רגיל, זה ספר שגם לקוח מחיי היום יום שלנו, ופשוט מקצין את זה וזה גורם לנו, הקוראים להבין!
אוקי, עכשיו *אזהרת ספויילר*
~אזהרת ספוילר~
&&^^&&^^&&^^אזהרההה ספוייילררר לפניך!!!!^^&&^^&&^^&&

לא הפתיע אותי שהיא התנשקה עם גייל ידעתי שזה הולך לקרות, אבל הזירה, המתמודדים, ובכלל! המשפט הזה בסוף! פשוט החסיר ממני פעימה.
ever dream

ספר בסדר דירוג של שלושה כוכבים

קורא אחד אהב את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
ציפיתי שסוזן תפתיע אותי בהתקלחות, אבל זה לא קרה. האמת היא שהספר היה צפוי מידי, הכל היה ברור מראש. הבנתי לאן הראש של הסופרת יילך, חבל לי שהיא לא "הגדילה ראש". התאכזבתי, במיוחד כי הבאז על הספרים היה מלא בהתלהבות שהתנפצה.
את עורבני חקיין אתחיל לקרוא בקרוב, אני מקווה לסיום שיפצה על התלקחות.
Ortash

ספר בסדר דירוג של שלושה כוכבים

קורא אחד אהב את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
הספר השני בטרילוגיה. עפ"י דעתי, כל ספר בה מעט פחות טוב מקודמו. אבל כמובן שאם קראתם את הראשון לא תוכלו לוותר על השני, שהוא לא רע בכלל. מומלץ רק למי שקרא ונהנה מהספר הקודם בסדרה.
זה שאין לנקוב בשמו

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

קורא אחד אהב את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
טלינקה קורא אחד אהב את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
ספר שמפעיל את הדמיון מתח לא ניתן לעצור
רותם

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

קורא אחד אהב את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
ספר המשך כייפי, לספר ראשון מעולה.
למרות זאת, אני תוהה האם כדאי לקרוא את החלק השלישי?
אודה לתשובה..
misha3792 קורא אחד אהב את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
קצת יותר נמרח מהראשון אבל עדין עינייני מאוד
אנג'לה

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

קורא אחד אהב את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
הספר הכי מושלם בעולם !!
Deep

ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים

קורא אחד אהב את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
(אזהרת ספוילר)
אהבתי יותר את הספר הראשון. בספר הזה... משהו השתנה. משהו בו לא היה כמו בקודמו.
בכל זאת, אהבתי את הספר. החלק שבו *ספוילר* קטניס מאבדת את סינה וחוזרת לזירה עשה לי את זה. הצורה שבה מתואר המוות והחזרה לזירה...
אני אוהבת את החלק בזירה. מהחלק הזה משהו חוזר להיות כמו בספר הקודם.
אני קראתי אותו כמה פעמים. בשביל להיזכר. אבל אני זוכרת שהיו פעמים שפשוט היה חלק שהיה בלתי נסבל ועברתי ישר לחלק של הזירה.
איילת

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

קורא אחד אהב את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
ספר מדהים, מעניין והזוי אולי אפילו יותר מהראשון !!
הייתי מרותקת לגמרי ותוך יום סיימתי תספר ואני מתה להתחיל את הבא!
ספר ענק בלי ספק, ספר הנוער הטוב ביותר שקראתי!
בילבה

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

קורא אחד אהב את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
מקסים וסוחף כמו הראשון.
הסוף היה טיפה סבוך מדי לטעמי אבל התבהר בסוף....
בהחלט ספר טוב!
מריה

ספר בסדר דירוג של שלושה כוכבים

קורא אחד אהב את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
ספר נחמד הגעתי בינתיים לעמ' 140 העלילה בקושי מתפתחת ,אבל קל לקריאה

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

קורא אחד אהב את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
ספר מדהים כמו הקודם!
אחרי שקראתי את הספר הראשון רצתי לקנות את השני.
ספר שליווה אותי כל יום. כמו הספר הראשון-גם את השני לא יכולתי להפסיק לקרוא.
הרגשתי את הרגשות של קטניס והבנתי אותה.
אי אפשר להפסיק לחשוב עליו, ממליצה בחום!
The crest of light

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

קורא אחד אהב את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
החברות שלי שכבר קראו את הספר סיפרו לי שאת הספר הזה הן אהבו הרבה פחות... אבל אני פשוט לא מבינה למה. לפי דעתי, הספר הזה מתעלה על הספר הראשון. בהרבה.
פשוט נהנתי מכל רגע.
עוד אחת שקוראת

ספר בסדר דירוג של שלושה כוכבים

קורא אחד אהב את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
מרגש, התיאורים וההתחבטויות פשוט נהדרים, אבל הראשון הרבה יותר טוב.
גלושס

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

קורא אחד אהב את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
הספר השני בסדרה, ועדיין עושה חשק לעוד !!
מומלץ בחום !
אבי

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

קורא אחד אהב את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
המשך העלילה ולא פחות טוב מהספר הראשון בסידרה.
כשנראה שאין כבר מה לחדש, איך לרגש, ומה לספר, מצאה הסופרת איך להמשיך את ההרפתקה והמתח.
ספר מצויין!

לא חזרתי פה על דעתי על הספר הראשון (בלינק במצ"ב)
http://simania.co.il/showReview.php?reviewId=49713.
הספר השני רק חיזק דעה זו.

מחכה כבר לקרוא את הספר השלישי בטרילוגיה
Hadish16

ספר בסדר דירוג של שלושה כוכבים

קורא אחד אהב את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
ספר פחות טוב מקודמו אבל עדיין שווה קריאה...

לצערי כבר מהרגע שציינו שיש משחקים מיוחדים הבנתי שקטניס תחזור לזירה ככה שלא זכיתי להיות מופתע מתי שזה מגיע, אבל סבבה, הספר מצליח ליצור קצת מתח גם לפני המשחקים. וכמובן המשחקים שהפעם רצים מהר יותר ויש גם דמויות מסביב שאנחנו לא יודעים בדיוק מי הם ומה הם מנסים להשיג שתורמת גם לספר הזה להיות טוב ושווה קריאה.
sister fox

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

קורא אחד אהב את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
ספר מדהים!!!!
אני פשוט לא יכולה להפסיק לחשוב על הספר הזה !!
מומלץ !!
Sunny

ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים

קורא אחד אהב את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
ספר מעולה, והעביר לי שמירות בצבא במהירות.
נהנתי מאוד לקרוא, ומחכה בקוצר רוח לחלק הבא.

מאשקה קורא אחד אהב את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
מבריק מבריק מבריק ספר שקוראים בנשימה עצורה
ליאופ

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

קורא אחד אהב את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
מתה על הספר
בשונה מהספר הראשון כאן קטניס יותר בוגרת
וחושבת יותר על אהבה ואתי היא אוהבת את פיטה או גייל
כל אחד קשור מאליה בדרך אחרת אבל שניהם חושבים לה באותה המידה במי היא תבחר.ספר מרתק אי אפשר להפסיק לקרא אפילו מי שלא אוהב לקרא.
נטע

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

קורא אחד אהב את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
ספר ממש יפה :) לא יכלותי להפסיק D:
מומלץ!!
מאיכוש

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

קורא אחד אהב את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
ספר מהמם!!!
משפחת ארבל אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
ספר טוב מרתק עוד יותר מהראשון והרבה יותר מעניין וסוף פשוט הוציא אותי מדעתי.
יובל

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
ספר מדהים כמעט כמו זה שלפניו. יצירתי ברמות ומיוחד בזכות התיאורים הקשים הלא שגרתיים לספרים מסוג זה.
עיקר היופי בספר הוא היצירתיות והמקוריות שבו.
מומלץ מאוד.התחיל לקרוא לפני 9 חודשים


התחילה לקרוא לפני 9 חודשים


התחילה לקרוא לפני 9 חודשים


התחילה לקרוא לפני שנה ו-4 חודשים


התחילה לקרוא לפני שנה ו-6 חודשים


התחילה לקרוא לפני שנה ו-6 חודשים


התחילה לקרוא לפני שנתיים ו-3 חודשים
עמ 321- תחילת חלק 3- ספר נהדר (קוראת אותו באנגלית)
התחילה לקרוא לפני שנתיים ו-3 חודשים


התחיל לקרוא לפני שנתיים ו-10 חודשים


התחילה לקרוא לפני 3 שנים ו-2 חודשים


התחילה לקרוא לפני 3 שנים ו-4 חודשים


התחיל לקרוא לפני 3 שנים ו-4 חודשים


התחילה לקרוא לפני 3 שנים ו-4 חודשים
המשחקים התחילו. פיטה מדבר עם קטניס לגבי ההחלטות שלהם אחד לגבי השני.
התחילה לקרוא לפני 3 שנים ו-4 חודשים
הספר הראשון היה מצוין זורם טוב מאד ומרתק
מצאתי את עצמי בורח מהכל כדי לפנות לו זמן איכות אני בטוח שהשני יהיה כמו הראשון אם לא יותר טוב
התחיל לקרוא לפני 3 שנים ו-5 חודשים


התחילה לקרוא לפני 3 שנים ו-5 חודשים


התחילה לקרוא לפני 3 שנים ו-6 חודשים


התחיל לקרוא לפני 3 שנים ו-6 חודשים


התחילה לקרוא לפני 3 שנים ו-7 חודשים


התחילה לקרוא לפני 3 שנים ו-8 חודשים


התחיל לקרוא לפני 3 שנים ו-8 חודשים


התחילה לקרוא לפני 3 שנים ו-8 חודשים


סוזן קולינס (סופר על המוקד)
סוזן קולינס היא תסריטאית וסופרת אמריקאית. כיום, סוזן מתגוררת בקונטיקט עם בעלה ושני ילדיה ... המשך לקרוא


©2006-2012 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ