תקציר הספר
הייתי שקועה בכתיבה כאשר צלצל הטלפון. הרמתי את השפופרת. מן העבר השני עלה קול זר לי. נרגש משהו. "הייתי רוצה להפגש איתך", אמרה לי הדוברת לאחר שהציגה את עצמה. "בסדר", עניתי, "נוכל להפגש". "האם תוכלי לבוא אלי?", היסס קולה במקצת. "אני... איני קלת תנועה ביותר..." עוד באותו שבוע נפגשנו בביתה. היתה זו פגישה שפתחה לי פתח לעולם אחר שלא היה ידוע לי עד כה. עולמם של הנאבקים עם גורלם. באותו יום ובימים שלאחריו הקשבתי הרבה, קראתי, ראיתי, ניסיתי להבין, ואז כתבתי את הספר הזה. זהו סיפור שרוב הדמויות והאירועים בו הם פרי דמיוני אך הוא מבוסס על מציאות ואמת.


הקורא עיר הקורא מתי
גיזי רמה"ש לפני שנתיים ו-2 חודשים מענה
י ירושלים לפני שנה ו-3 חודשים מענה

רשימות קריאה בהן מופיע אני אתגבר
ספרים שקראתי | סאמבודי (: בת 16 מבכל מקום ומשום מקום רשימת הקריאה עודכנה אתמול

מתכוון לקרוא | איציק בן 27 מירושלים רשימת הקריאה עודכנה לפני חודשיים

הקטלוג המאוחד - השאלה מספריות ציבוריות
שם הספריה זמינות הזמנה הזמנה עד הבית

ספרייה עירונית כרמיאל

כל העותקים מושאלים [ הזמן הספר ]

השוואת מחירים מחברי סימניה
שם המוכר מיקום מצב הספר מחיר מבוקש
<< ה א ס פ ן >> **** SALE אלפי ספרים בהנחה מיוחדת **** ספרים בכל נושא ושפה **** ... וגם ספר מתנה על כל קניה של ספרים ב-100 ש"ח !!!

ירושלים haaspan@walla.com [[ לחיפוש ספרים ניתן להשאיר הודעה בת.ד באתר או במייל ]]

כחדש 30 ₪ [קנה משומש]
מרתף הספרים 048625719

חיפה 048625719

טוב 35 ₪ [קנה משומש]
טל

טוב 25 ₪ [קנה משומש]
גלית

טוב 28 ₪ [קנה משומש]
אתי

תל אביב

טוב 25 ₪ [קנה משומש]
ליידי ד.

ראשון לציון

חדש לגמרי 30 ₪ [קנה משומש]
גידי - ספרים ברשת

חיפה

טוב 35 ₪ [קנה משומש]
ח פ צ י ב ה רחובות 08-9468441

רחובות

כחדש 35 ₪ [קנה משומש]
ציפי

כל הארץ -משלוחים 0528404401

חדש לגמרי 30 ₪ [קנה משומש]
חיים - 0545-212085

תל-אביב - ראשון לציון - לוד

טוב 20 ₪ [קנה משומש]
גולדמונד ספרים (04-8622472)

חיפה

טוב 25 ₪ [קנה משומש]
קרון ספרים 04-9533461

קרית טבעון

כחדש 30 ₪ [קנה משומש]
הגרי

קיבוץ גשר 15157

טוב 30 ₪ [קנה משומש]
ספר מכר

חיפה

בינוני 23 ₪ [קנה משומש]
רני וייס

חדרה

כחדש 40 ₪ [קנה משומש]
גלית

ראשון לציון

כחדש 10 ₪ [קנה משומש]

תל אביב

כחדש 20 ₪ [קנה משומש]
flybird

carmiel

כחדש 30 ₪ [קנה משומש]
Arieli_12

מודיעין

חדש לגמרי 20 ₪ [קנה משומש]
s1510

רמלה

כחדש 20 ₪ [קנה משומש]

מילים 62 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
ספר שנוגע בעניין הקרוב לי מאוד.
אני חיה עם שיתוק מוחין מלידה. שיתוק קל, אמנם, אבל משמעותי. צד ימין שלי משותק למחצה. בשל השיתוק הזה אני לא יכולה לעשות כל מיני דברים.

הספר הזה הרגיז אותי. אם מטרתו היא להסביר לאנשים על החיים עם שיתוק מוחין - הוא לא עושה זאת.
הרגיזה אותי הגישה של גילה ושל הוריה לשיתוק שלה.
שלושתם ממהרים מבית חולים אחד לאחר, מנסים למצוא תרופה. זו ממש אובססיה. לחפש לגילה מרפא.

גילה גם נמנעת מאתגרים, מתרצת כל דבר ב'אני לא יכולה'. רק כוח רצון חזק של אחרים מקדם אותה.
בגיל ההתבגרות-רק אז-היא לומדת להסתרק לבד, לאכול לבד ועוד. גם בכיסא גלגלים היא מסרבת לשבת עד גיל מאוחר יחסית. ואת כל הדברים האלו היא עושה למען אחרים. אף פעם לא למען עצמה.
רק בהמשך הספר היא לומדת לקבל את מצבה ואת העובדה שלא תהיה אף פעם אישה "רגילה". רק לקראת סופו היא מתמודדת עם אתגרים.

ועכשיו אספר לכם על גישה נוספת למחלה הזו. הגישה שלי. כי חשוב לי שתדעו שאפשר להתמודד עם הפגיעה הזו. הכל תלוי בדרך החיים.

נולדתי פגה ואחר כך גילו שאני משותקת. אף פעם לא הייתי "רגילה". אין לי למה להתגעגע. אני לא חושבת על העובדה הזו, אני לא מתווכחת עם הפגיעה שלי. היא איתי והיא לא מתכוונת להיעלם.

מאז שהייתי קטנה לימדו אותי "למצוא שיטה" מיוחדת לעשות דברים. חינכו אותי לעמוד מול אתגרים, אבל להיזהר. לא להיכנע מראש. כשאני עומדת מול משימה כלשהי אני בוחנת אותה, בוחנת את עצמי. אני מכירה את הגוף שלי, אני יודעת מה אני יכולה לעשות ומה לא. אני מוותרת על משימות מתוך זהירות, כמעט אף פעם לא מתוך כניעה. אני גם לומדת בבית ספר רגיל ובכיתה רגילה.

זה הסיפור שלי. אם קראתם את הביקורת אתם יודעים קצת יותר על ההתמודדות שלי עם שיתוק המוחין. קיבלתם תמונה מציאותית של המצב. לא כסיפור דמיוני אלא כדיווח אמיתי לגמרי מהמציאות.
בלו-בלו 46 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
אמא שלי. ארבעה חודשים עברו מאז שנפטרת ואני לא מעכלת. נחסך ממך הכאב לראות את אבא במותו. חודשיים אחרייך. הוא לא מצא את עצמו בלעדייך. הבנות גדלו כל כך בזמן הזה. כולנו מתגעגעים אלייך. כל בגד שהן לובשות, כל צעצוע שקנית להן, הן זוכרות. אני רוצה לספר לך המון ואני מקווה שאת יכולה לשמוע אותי, איכשהו.

ארבעה חודשים שהבית שלכם שומם לחלוטין. לא יכולתי להיכנס אליו. הוא נשאר בדיוק כפי שהיה כשעזבת לניתוח הארור ההוא ממנו לא חזרת. ניתוח שקרע פיסה מהלב שלי. בשבת האחרונה העזתי להיכנס בחטף, רק כדי לוודא שהכל בסדר. לזרוק שאריות של אורז שבישלת לאחרי הניתוח. הבית היה כל כך ריק בלעדיכם עד שלא יכולתי לשאת את השהות בו. ציפור שעברה בחוץ נקשה בעקשנות במקורה בחלון ונתנה לי תחושה שאני נמצאת בתוך קבר. רציתי לברוח משם אבל אז קלטתי בזווית העין שעל השידה ליד המיטה שלך יש ספר. זה היה מוזר כי את לא נהגת לקרוא ספרים, מקסימום עיתון. מעולם לא הבנת את ההתמכרות הזו שלי. "אי אפשר לקרוא כל היום" היית נוזפת בי, "בסוף לא יהיו לך חברים!" צדקת. עד היום ספרים הם חברים יותר טובים שלי מאשר אנשים.

הייתי מוכרחה לבדוק איזה ספר קראת. מופתעת גיליתי את הספר שלי "אני אתגבר". התישבתי על הצד שלך של המיטה וקראתי את כולו, אחרי שעברו שנים מאז הפעם האחרונה שקראתי אותו. הריח של הסדין עדיין היה הריח שלך. מבטיחה שנזהרתי לא לקמט את שמיכת הפוך האהובה עלייך. קראתי ובכיתי. זכרתי את הספר לפרטי פרטים, כולל את שמות הגיבורים וציטוטים שלמים. כמו בפעם הראשונה הזדהתי עם גילה וכאבתי איתה על ההתמודדות הלא פשוטה שזימנו לה החיים. אבל הפעם בכיתי יותר עלייך מאשר על גילה. הרגשתי את כובד הריקנות שבחסרונך. זכרתי כאילו זה היה אתמול את התחושה הראשונית שלי כשקראתי את הספר הזה. ממרחק השנים אני יכולה לומר שהספר חיבר אותי אלייך. אמא שלי בת השנתיים, חולה בשיתוק ילדים. אמא שלי מפרפרת בין חיים ומוות. סיפרת לי שסבתא הכריחה אותך לקום ולדרוך על הרגל המשותקת ואת נאבקת בשיתוק ויכולת לו. השיתוק עזב את רגלייך והותיר את חותמו על ידך השמאלית. אמא שלי חולת פוליו, ידה השמאלית קצרה מהימנית והיא מוגבלת בתנועותיה. גדלת כילדה רגילה לגמרי וסבתא לא ויתרה לך בכלום. כאחות יחידה לשלושה אחים היית זו שעזרה לסבתא בעבודות הבית. מעולם לא חשבת על עצמך כנכה. אני מעולם לא יחסתי חשיבות ליד שלך. אני זוכרת כמה הייתי מופתעת כשטלי באה אלינו הביתה לראשונה ושאלה אותי מה יש לאמא שלי. אפילו לא הבנתי למה היא מתכוונת. "אה, היד שלה? מה, שמת לב לזה? זה שיתוק ילדים, זה לא מדבק".
כשקראתי בספר על העלבונות שגילה ספגה ועל יורם שלא היה מסוגל להיות חבר שלה בגלל הנכות, שאלתי אותך אם גם את נתקלת ביחס כזה. זו היתה אחת מהפעמים הבודדות שנפתחת אלי וסיפרת לי על החבר שהיה לך שעמדת להתחתן איתו ואמו שכנעה אותו לא להתחתן עם נכה כי לא תוכלי להיות עקרת בית טובה. ואני חיבקתי אותך ובכיתי וחשבתי כמה העולם מגעיל ולא הוגן. הייתי אז בכיתה א' והחבר הכי טוב שלי היה יוחי, ילד עם שיתוק מוחין.

אמא שלי. ריק לי בלעדייך. אני לא יכולה לשאול אותך אם הספקת לסיים את הספר, או למה התחלת לקרוא אותו דווקא עכשיו. האם זה המוות של דבורה עומר? האם הרגשת את המוות שלך הולך וקרב?
בכל מקרה לקחתי את הספר והעברתי אותו לרומי. מי כמוה חווה יום יום התמודדות עם מחלה לא פשוטה. בהעדרך, לשאלות שלה על השיתוק שלך אאלץ לענות במקומך.
מה לא הייתי נותנת בשביל כוס קפה משותפת איתך. מתגעגעת כל כך.
גלית

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

25 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
היום בבוקר בחדשות של 9:00 שמעתי שהסופרת דבורה עומר הלכה לעולמה והיא בת 80. באותה השניה חלפו לי כמה מחשבות בראש... אויי איך זה יכול להיות? הרי היא ניצחית.. ומחשבה נוספת בת 80? לא יכול להיות הרי גדלתי על הספרים שלה.. אני ככ אוהבת אותם והי רגע רק לא מזמן קראתי כך וכך.. ואז זה היכה בי, כן כן גלית את בת 44 אז הזמן מן הסתם עובר על כולם ולא פוסח על אף אחד גם לא עלייך...:). הלכתי לעבודה בתחושה כבדה מעט ועצובה הרבה. קיבלתי את עצתה של נצחיה והחלטתי לכתוב ביקורת על הספר הנ"ל, אמנם עברו מספר שנים מאז קראתי אותו, אך קראתי אותו כל כך הרבה פעמים שנחקקה בי התחושה ונחקק הסיפור. בגדול סיפור על ילדה שנולדה עם שיתוק מוחין והיא נכה גופנית, ההתמודדות האמיצה שלה מקטנות ועד נערות עם מיגבלה פיזית כל כך קשה, עם אטימות חברתית, עם פגיעות בלתי פוסקת.. אני זוכרת את עצמי קוראת ובוכה. לימים נולד לי אחיין שבגיל שנתיים אובחן כאוטיסט, אמנם לא נכה פיזית אבל.. הילדות שלי למדו לקבל את האחר, השונה, החריג.. אנחנו כמשפחה עברנו תהליכים לא פשוטים שבסופו של יום חיזקו אותנו... אופס סטיתי מהנושא.. חזרה לדבורה עומר, אתמול הלכה לעולמה אחת מיסודות הספרות העברית שתנוח על משכבה בשלום! ותודה ענקית לה על הספרים שכתבה כל חייה ועל העושר שנתנה לנו במילותיה ובספריה. שלום דברוה עומר!
אפרתי

ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים

23 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
את הספר קיבלתי למסיבת בת המצווה, וכרגיל, עוד בטרם הספקנו לסלק את שיירי הממתקים ולפתוח את המתנות שצורתן אחרת מצורתו של ספר, שקעתי בקריאה ראשונה, מתוך רבות, של הספר המרגש הזה.
דבורה עומר רשומה בפנתיאון התרבות שלנו, כמי שהביאה את תולדות עמנו ואת תולדות העם במולדתו המתחדשת אל בני הנוער, בצורה קולחת, מרגשת ונגישה. ההספק שלה ראוי להערצה, אם כי התבטאה פעם: הלוואי והייתי יוצרת יותר ילדים ופחות ספרים. אבל כולנו ילדיה, הלוא כן?
המילים שלה דאו ונקשו על לבנו, הכפיפו את קומת הגיבורים לקומת אדם, נתנו בהם אהבות, אכזבות, גבורה וגם חולשה אנושית.
אבל מכל הספרים "אני אתגבר" סיפר על הגיבורה שהיא אנטי-גיבורה, נפגעת שיתוק מוחין, שמוחה לא נפגע והוא שרץ, קופץ ומדלג במקום רגליה.
הרבה דמעות שפכתי בין דפי הספר, ואפילו ביטוי תלמודי אחד "שתוקי" למדתי ממנה, ולא, הכוונה איננה למשותק.
על כיסא הגלגלים ההוא, שאיתו התגלגלתי איתה לכל מקום, נולד בי המבט הזה, שאינו מסתכל ביושבים על כיסאות גלגלים כעל יושבי קרנות, ולא כעל מפגרים, ולא כעל מי שנמוך ממני רק מפני שראשו מגיע עד מותני, ומבטי גם לא מתחמק מהם משל היו מחלה מידבקת.
ולכן, יש לי גיבורה אחת שגם היא יושבת על כיסא גלגלים, אולי בזכות הספר ההוא. אך מכיוון שגיבורה זו עדיין לא נודעת היא, אניח לה בטרם תיחשף.

יהי זכרך ברוך, דבורה. חבל שנפרדנו. אך מכיוון שספרים כה רבים השארת אחריך, אין ספק שאינך מתה ממש.
ליילק

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

9 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
ספר מדהים !
הוא כל כך מרגש, ועצוב. "למה הוא יכול ואני לא ? "
דבורה עומר, סופרת מדהימה, שכל ספר שלה הוא יצירה בפני עצמו, כמו ברוב ספריה מתארת בצורה איכותית ויפה חיים של ילדה פגועה.
אנחנו, - לפחות רובנו - בריאים וחזקים.
יכולים לעשות כמעט הכל לבד.
אנחנו לא יודעים איך מרגיש אדם שלא יכול ללכת, לא יכול לזוז.
אם אנחנו רואים מישהו בכיסא גלגלים, חושבים:" אוי, איזה מסכן" ועוברים הלאה.
דבורה עומר כותבת על חיים של ילדה החולה ב"שיתוק מוחין".
הספר מותיר אותך המום, ואי אפשר להתנתק ממנו.
אל תתחילו לקרוא לפני השינה !
מלכת הספרים

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

8 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
ספר מדהים!
מתאר בצורה כל-כך ישירה,את החיים של ילדה עם שיתוק מוחין.
כל-כך מרגש,כל-כך עוצמתי.
אנחנו,האנשים הבריאים אף-פעם לא נבין מה אנשים בעלי מוגבליות (שיתוק מוחין,תסמונות דאון ועוד..)מרגישים,אולי נוכל לחוש רחמים לנוכח מראם.אבל אף-פעם לא נחשוב מה מסתתר מאחורי הגוף העדין,שנוסע בכיסא גלגלים.
המספרת מתארת בצורה ברורה להפליא את סיפורה,עם כל האכזבות,ההתאהבויות,החלומות,התקוות שכל האנשים חווים.

ולסיום:אני רוצה להגיד משהו קטן לנפגעי שיתוק המוחין,לעולם אל תאבדו את התקווה,וכולנו עומדים מאחוריכם.
אלקסה

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

6 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
ספר מדהים.
ממש התחברתי לדמות.
למרות כל הקשים של גילה היא מחליטה לנסות להיות עצמאית.
לבסוף היא מגשימה את חלומה והופכת להיות מורה של כל אלה שבעלי קשיים כמוה- נכים.


מומלץ בחום.

תהנו.
ronen

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

5 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
קראתי את הספר לפני הרבה שנים יחסית, ונתקלתי בספר כאן בסימניה, ולכן אני חייב לציין - הספר הזה מדהים, עצוב ומרגש, וכל אחד חייב לקרוא אותו לפחות פעם אחת בחייו!
nitsani (:

ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים

4 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
ספר מקסים,
מרגש ומותח,
מספר על ילדה עם שיתוק מוחי,
יושבת על כיסא גלגלים, מנסה להתגבר
היא והוריה מנסים כל כך הרבה פעמים למצוא תרופה..
ללא הצלחה
ספר מביע רגשות רבים,
מראה לנו את עולמו של האדם השונה ממנו,
מומלץ ביותר!!
היי:P

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

4 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
וואו!- וואו,וואו,ואוו!
אני חייבת להגיד שהספר 'אני אתגבר' הוא אחד ה-ספרים.
הוא כל כך עצוב ומרגש... בשלושת הפרקים הראשונים רק הזלתי דמעות בכי מרוב העצב. זהו ספר מאוד מרגש ומלא תקווה.
גילה, הדמות הראשית, מתאימה בדיוק לאופי שהיא צריכה להיות (בהקשר לעלילה). היא חביבה,מלאת תקווה ונחושה לעשות דברים ולהתגבר על מחלתה.
----
אני כל כך שמחה שהוציאו גרסה מחודשת לספר הזה !
שעוד ועוד יקראו אותו ויבינו עד כמה עצוב ומרגש סיפור החיים לילדה קטנה נכה מגילה הצעיר ועד לגיל הנוער.
----
אמא שלי שמרה אותו מאז שהייתה בת 14-16 (לא זוכרת) כשעוד היה בגרסה הישנה ושמרה אותו עד לשנה הזו (2013), היא הביאה לי אותו שאקרא.
בהתחלה דפדפתי בין העמודים ודמיינתי לעצמי שזה יהיה פשוט משעמם ודבילי לקרוא את הספר... אבל הכל נגמר אחרי הפרק הראשון (:
---
מאוד ממליצה ! הוא ספר מרגש ומדהים! הוא לא מתאים לקוראי ג'אנר הפנטזיה והדמיון. *לידיעה מראש*.
wicked 4 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
ספר מרגש מרתק ומדהים !! בהבטחה .
קצת עצוב אבל......
תתגברו!!!!
יעלי

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

4 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
קראתי את הספר בגיל 11 בערך, לפני הרבה מאוד שנים , ספר מרגש וגם עצוב , אחרי שקוראים את הספר (מה גם שעשיתי עליו עבודה בבית הספר מבחירה שלי בלבד) מבחינים בין העיקר לתפל בחיינו ולא מקבלים את החיים כמובן מאליו אלה מודים על כל יום שעובר ואנחנו בריאים, אחד הספרים הטובים שקראתי בילדותי
קטרה

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

4 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
ספר מעולה מותח עצוב משמח לפעמים הדמות מתנהגת קצת לא יפה לאחרים ומשחררת עליהם את צערה שהיא נכה אבל הספר הזה מוכיח שאם הכל אפשר להתמודד בחיים!!!!!!!!!!!!!!!
~דניאל~ 4 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
כל הכבווווווווווד (:
אחד הספרים הטווווובים שקראתי בחיי 1
מומלץ ביותר .
ספר ענייני , קשה , מדכא אבל סוחף בלי שום
צל של ספק !
ליקוי חמה

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

3 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
בזכות הספר הזה הייתה לי עוד נקודת מבט שונה על החיים.
ספר חובה.
קדמת עדן 3 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
אחד הספרים המרגשים ביותר שיצא לי לקרוא אי פעם. מסוג הספרים שבגיל ארבע עשרה הייתי מסיים את הדף האחרון והופך ומתחיל לקורא מחדש. ממרחק השנים דהתה בראשי העלילה אבל נשארה החוויה כמו ריח חזק, וכך כשאני מביט בכריכה המקורית של הספר המונח אצלי על המדף מתעוררות בי כל התחושות המציפות של האופטימיות הבלתי נלאית הניבטת מבין דפי הספר ותחושת חוסר האונים וחווית המשותקות. ללא ספק אחד הספרים המופלאים ביותר שיצא לי לקרוא אי פעם, ואני מצפה לחזור ולקרוא בו שוב.
אריאל 3 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
אני מודה, לא הצלחתי לגמור את הספר הזה. אולי זאת רק אני, אבל הוא קשה מדי(מבחינה רגשית). אפילו את ה-50 עמודים הראשונים בקושי הצלחתי לקרוא. זה פשוט זעזע אותי מדי. לא, אני לא חיה באשליה שאין ילדים כאלו וזה אף פעם לא קורה וזה גם אף פעם לא יכול לקרות לי, אני יודעת שזה אמיתי. אבל פשוט לא הצלחתי. למי שמצליח באמת כל הכבוד.
אני מודה, גם אותי עצבנה גישת הכניעה של גילה, אבל אני לא יודעת איך היא מרגישה. אני לא ילדה עם שיתוק מוחין. לעולם לא אהיה מסוגלת לבקר אותה.
אולי בעוד שנה שנתיים, שכאני ארגיש שאני מסוגלת להתמודד עם הספר הזה, אני אקרא אותו. בנתיים אני אתן לאחרים להמליץ עליו, כי כמו שכבר אמרתי, לא גמרתי את הספר.
לילה

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

3 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
זה אחד מאותם הספרים שכמה שאתה חושב שהם מורכבים, הם פשוטים ועצובים.

מדובר באחד הספרים הכי אמיתיים שקראתי, זה נגע לי בלב, בצורה שלא הכרתי..
*~*Once Upon A Time*~*

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

3 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
ספר מדהים!
למרות שקראתי אותו לפני כמה שנים טובות,
אני עדיין מאמינה שאם הייתי קוראת אותו עכשיו שנית, אהבתי אליו לא הייתה משתנה כלל.
ספר שכל אחד חייב לקרוא!
יעל 3 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
קראתי אותו לפני כמה שנים....ספר טוב ומרגש אבל עצוב מאוד. מתאר התבגרות של ילדה קצת אחרת, דברים שרובנו לא מכירים, פותח שער לעולם אחר.
סהר

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

2 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
ספר יפהפה ומאוד קשה!
גילה אשר בתחילת הסיפור היא תינוקת קטנה
אשר איש לא חושב שהיא נולדה עם שיתוק מוחין
סיפור מהםם ומזעזע
החשף לנו עולם חדש:
עולמם של הנאבקים אם גורלם
מומלץ בחום!
הלוחשת לספר

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

קורא אחד אהב את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
זה אחד הספרים הכי טובים שאהבתי.
תחשבו על זה, שיש ילדה שנולדה משותקת. אבל מצליחה לאתגבר על כל קשייה. מדהים, נכון?
על זה בדיוק הספר מדבר. על גילה, ילדה שנולדה משותקת. היא הופכת להיות מורה, ואחרי זה פסיכולגית. ואפילו בלימודיה היא מצליחה, אפילו יותר גבוה מחברתה שלא משותקת. היא דווקא מקובלת בחברה, אהובה ורצויה.
הסיפור הזה מרגש, אבל לטעמי יכול להפחיד גם ילדים יותר קטנים. אני ממליצה שהספר יוקרא לילדים מגיל 10+ לא עם לב רגיש.
❀Angelica❀ קורא אחד אהב את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
לא אהבתי את הספר והפסקתי בחמישים העמודים הראשונים, הוא שיעמם אותי מאוד.
איה28

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

קורא אחד אהב את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
אני את הספר הזה קראתי והוא ספר יפה
*

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

קורא אחד אהב את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
ספר מעולה, קצת דכא אותי אבל זה היה שווה את זה.
מוגובי הכי שולט

ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים

קורא אחד אהב את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
ספר טוב הוא חזק אבל יש ספרים של דבורה עומר שיותר אהבתי שיותר אהבתי אבל גם זה טוב מאוד
ספיר פוזיילוב אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
קראתי את הספר והתחברתי אליו מאוד. נושא הספר מעניין מכיוון שהוא כתוב כיומן והוא מבוסס על סיפור אמיתי (סוג הספרים שאני אוהבת). בנוסף לכך, הסיפור מושך ומרתק בזכות מצבה הפיזי של גיבורת הסיפור ואופן התמודדותה איתו.
אני ממליצה על ספר זה בחום...
פצצה12

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
אני עכשיו קוראת אותו כי זה נורא לקרוא אותו שוב
הספר מספר על מישהי התחילה לכתוב ספר ופתאום צלצל טלפון והיא הספיקה לכתוב
אני ממליצה לקרוא אותו לכולם כי זה ספר נורא מעניין
שרלוט

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
ספר מדהים,מרגש וסוחף. אני קראתי את הספר,כמובן ונהנתי מכל מילה.
סופר מומלץ!!!!!!!!
tamarolla אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
השם נשמע מוכר אבל חוץ מזה כלום
נוני 3 > אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
אין הספר הכי הכי טוב שיש בכל העולם התחלתי לקרוא אותו וישר המשכתי לא הפסקתי לרגע ( חוץ ממבית ספר ) הספר מרתקק כל פעם שאני מביאה אותו לכיתה הוא כמה בנות באות אליי ומבקשות אותי עם הם יכולות לקרוא ממנו הספר מושלםם !! אין אני מתה עלך על הספר הזה ספר מושלמםם !! הספר הכי טוב בכל העולם ואחותוו !!
ola אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
אחחחחדד הספרים הכייי טובים שקראתי!!!
הבת של השכן

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
אני קראתי אותו בכיתה ג' ועד היום אני זוכרת אותו ...
ספר חזק (לפחות לילדה בת 8)

מדהים ...התחיל לקרוא לפני חודש


התחילה לקרוא לפני שנה ו-9 חודשים


התחילה לקרוא לפני 3 שנים ו-7 חודשים


התחיל לקרוא לפני 4 שנים


דבורה עומר (סופר על המוקד)
דבורה עומר נולדה בשנת 1932 בקיבוץ מעוז חיים כבת למשפחת מוסינזון. הוריה התגרשו בילדותה. כשהייתה בת 11 נהרגה אמה בתאונת אימוני ירי של ההגנה. כיוון שאסור היה לומר לבריטים את הסיבה האמיתית, הומצא סיפור כיסוי שאמה התאבדה, וכך נאמר גם לה. את סיבת המוות האמיתית של אמה גילתה עומר רק בבגרו... המשך לקרוא
לקט ספרים מאת דבורה עומר
לצפיה ברשימה המלאה, עבור לדף הסופר של דבורה עומר


©2006-2012 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ