ביקורת ספרותית על יום הדין - קהילים נגד וספרים #6 מאת דיוויד באלדאצ'י
הביקורת נכתבה ביום רביעי, 9 ביולי, 2014
ע"י cause she's dead


לדעתי הספר הזה גרוע. פשוט ככה.
הלשון דלה, הרמה נחותה, העלילה טיפשית. זהו הספר האחרון בסדרת "קהילים נגד ווספרים" , שאמור כביכול להציג את כל התשובות לשאלות ששאלנו את עצמנו במהלך הסדרה, סדרה מלאת מיסתורין ומרתקת, סדרה יפה מאוד. לא מעט סודות נערמו במהלך הקיאה זה על גבי זה. ואני, כמו רוב הקוראים האחרים, הנחתי פשוט שהתשובות תמצאנה בספר האחרון שעליו להיות היפה מכולם וארוך יותר במידת מה.
אבל הספר הזה אכזב במידה עמוקה כל כך שכדי לתאר אותה המשוב הזה ייאלץ להיות ארוך מאוד, והרי כולנו שונאים משובים ארוכים.
הרמה של הספר הייתה פשוט גרועה. המתכונת :פלוני אמר, "כך וכך..." מטומטמת והיא מופיעה לפחות אינספור פעמים בספר הטיפשי הזה. זה מבחינת המבנה. מבחינת התוכן לא משתנה כל כך, הספר עדיין גרוע. אני דווקא אוהב מאוד את סדרת 39 רמזים. לא בה האשם. האשם כמובן הוא בסופר, "דיוויד באלדָאצ'י" האמור, שהרס את הספר, פשוט הרס, ולדעתי זו עבירה חמורה במיוחד כשהספר הוא הספר האחרון ויש הרבה תקווה שהוא יהיה מוצלח. הוא איום ונורא. כתבתי קודם שהסדרה החביאה הרבה סודות. טוב, דיוויד באלדאצ'י לא ידע לתת להם פתרון, הכל היה גרוע מתחילה ועד סוף. למי שעדיין לא קרא, ווספר אחת הוא לא מי שאתם חושבים שהוא!!! הוא לא אבא של דן! איזבל קברה שלחה את ההודעות בשמו במהלך כל הסדרה. אל תצפו לכלום, בקיצור.
מי דיוויד באלדצ'י הזה חושב שהוא שמותר לו להרוס את הסוף? למה להרוג כל כך הרבה אנשים? הבנתי שהוא סופר מבוגרים די נחשב בארה"ב. לא יצא לי לשמוע עליו כל כך, אבל פעם כשקראתי משהו באתר מודן בית הוצאה לאור ראיתי שיש לו כל כך הרבה ספרי מבוגרים, ברצינות, הבחור כותב ספר כל שבועיים בערך! וזו רק אחת הסיבות שבגללן הספר הזה כל כך גרוע.
למה הוא מכניס כאלה קטעים דביקים וארוכים? כלומר, נכון שהסדרה מתוייגת בקטגוריית "נוער" אבל צריך לזכור שגם הרבה ילדים קוראים את הסדרה הזו ומה שהסופר עשה זה פשע. הוא הרג את כולם כמעט פרט איימי ודן. איזבל קברה, כל הווספרים, אוון, נטלי קברה, ושלא להזכיר את הפשע של לינדה סו פארק(גם כן סופרת גרועה אבל פחות ממנו) שהרגה את אליסטר הו!! למה? איזה רווח יצא מזה? אם הסופר לא ידע לתת פתרון לשאלות ולסודות פשוט עדיף שלא היו סודות! או, לחילופין, שהשאלות לא היו נפתרות. נראה שלינדה סו פארק (משבר אמון) והסופר הזה הלכו ביחד בעניין הזה, להרוס את 39 רמזים. היא הרימה לו להנחתה במשבר אמון והוא פשוט גמר על הסדרה. איזה מין בן אדם ירצה לשמיד את העולם? מה זה השטויות הבדיוניות האלה?
תמיד כששאלו אותי אם הסדרה היא מדע בדיוני אמרתי שלא, אלא הרפתקאות, האירועים יכלו להתרחש במציאות. אז עכשיו הסדרה גמורה פשוט כי הוא הרס אותה אם הטמטום הזה.
שמעתי שבארצות הברית יצאו עוד שתי סדרות המשך ל-39 רמזים. מה שקורה שם נשמע מסריח ומזל שלא תרגמו אותם. הסדרה הקודמת הייתה הרבה יותר מוצלחת ותמימה. אני חייב להוסיף שמרגרט פיטרסון (הכותב של הספר האחרון ב-39 רמזים, בלב הסכנה) הצליחה הרבה יותר ממנו בניסיון לכתוב סוף. היא הצליחה מאוד, הספר היה מהמם. שלא כמו הספר האיום והנורא הזה. לא מומלץ בכלל.
3 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה3 הקוראים שאהבו את הביקורת
©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ