הורים ממנפים הישגים / חדוה טרגר

הורים ממנפים הישגים

חדוה טרגר

יצא לאור ע"י הוצאת סטימצקי, בשנת 2015, מכיל 318 עמודים,ללא דירוג ללא דירוג
0 בנים   0 בנות
130 התעניינו בספר

תקציר הספר
"האם מישהו מאתנו לא רוצה להצליח במשימה כלשהי, לא רוצה שילדו או תלמידו יצליח בחייו או בלימודיו? ודאי שכולנו רוצים להיות מצליחנים, זאת אפשר לעשות רק אם נהיה מעורבים!"

הספר "הורים ממנפים הישגים" מאת ד"ר חדוה טרגר בהוצאת הספרים "סטימצקי" עוסק במעורבות הורים ובהישגים בלימודים של תלמידים מינקות, בגילאי בתי ספר יסודיים ועד גילאי בתי ספר תיכון. למעשה 'מעורבות' היא שפה. ברגע שלמדנו את השפה כמו כל שפה והטמענו אותה בחיינו היא הופכת לחלק מאתנו ויש לה השפעה רצינית מאד על הצלחותינו. הספר משמש מורה נבוכים למעורבות הורים אפקטיבית לשיפור ההישגים בלימודים. המסר העיקרי בספר הוא ש"אין חינוך ללא הורים, מעורבותם ממנפת הישגים!". ככל שחוק חינוך חינם הולך ומתרוקן מתוכן והחינוך האפור תופס את מקומו, כך מתרגלים לרעיון שבכסף ניתן לרכוש הכול - גם השכלה טובה. אולם מחקרים רבים מצביעים על כך כי השקעה כלכלית בחינוך הילדים אינה מבטיחה הצלחה בלימודים. אם כך, מה כן מבטיח הצלחה בלימודים? מעורבות הורים. הקריאה למעורבות הורים בחינוך מחייבת אמונה בדרך המוצעת בספר, תוך כדי אימון, תרגול ובניית מערכות יחסים על בסיס של אמון הדדי.

לדעת המחברת כשמנהלים, מורים, הורים ותלמידים שותפים בתהליכים ודוברים אותה שפה ניתן להגיע להצלחה, ואכן זוהי הנעה בהנאה. הספר מיועד לאנשי מקצוע, להורים, לתלמידים ולכל מי שרואה עצמו שותף בחינוך הצעירים. בספר רוכזו כל התיאוריות, המודלים שפיתחה המחברת והכלים שבהם השתמשה כדי להעביר אותם גם אליכם למען הצלחתכם.

שיתוף ההורים ומעורבותם בחינוך ילדיהם הוא צורך הכרחי, ולא רק אפשרי. ללא ההורים לא ניתן לקבל את התפוקה הראויה מתהליכי החינוך המכוונים בין כותלי בית הספר, או הבלתי מכוונים במסגרות השונות של החינוך הבלתי פורמלי.

חדוה טרגר (50), אם לשלושה ילדים (בת 14, בן 24 ובן 29), תושבת קריית אתא, ד"ר בחינוך, בניהול ובתכניות לימודים; עוסקת זה 30 שנה בחינוך ובתרבות, בניהול בתי ספר (לצעירים ולמבוגרים) ובמחקר בנושאים קהילתיים, במעורבות הורים ובהישגים בלימודים.


©2006-2017 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ