הקוסם מארץ עוץ (תרגום עמיחי הדרי) - סדרת ספרי מופת # / ל. פרנק באום

הקוסם מארץ עוץ (תרגום עמיחי הדרי)

ל. פרנק באום

סדרת ספרי מופת
יצא לאור ע"י הוצאת קוראים, בשנת 2006, מכיל 94 עמודים,







ללא דירוג ללא דירוג
0 בנים   0 בנות
150 התעניינו בספר

תקציר הספר
סופת ציקלון מרימה את ביתה של דורותי באותה קלות בה הייתם מרימים נוצה ונושאת אותו למרחק מילין רבים. על פי עצתה של הקוסמת הטובה מן הצפון,הולכת דורותי עם כלבה טוטו אל עוץ, הקוסם הגדול מעיר האזמרגד, כדי לבקשו שיעזור לה לחזור לקנזס, אל הדודה אמה והדוד הנרי. בדרך מצטרפים אל דורותי דחליל ממולא קש שאין מוח בקודקודו, איש פח שאין לו לב בחזהו ואריה פחדן. אבל היכן היא עיר האיזמרגד ואיך מגיעים אליה?

"האם הוא אדם טוב?"
"הוא קוסם טוב. אם הוא אדם ואם לאו, זאת אין ביכולתי לומר, שכן מעולם לא ראיתיו."
"כיצד אוכל להגיע לשם?" שאלה דורותי.
"יהיה עליך לצעוד. מסע ארוך הוא זה, העובר בארץ שלעיתים היא נעימה ולעיתים חשוכה ונוראה. - - - הדרך לעיר האזמרגד מרוצפת לבנים צהובות, כך שלא תוכלי להחמיץ אותה.
בהגיעך לעוץ, אל תתייראי מפניו, אלא השמיעי את סיפורך ובקשי ממנו לסייע לך."

הקוסם מארץ עוץ, שיצא לאור בשנת 1900. הוא הספר השלישי שחיבר ל.פרנק באום (1919-1856), סופר אמריקני. הספר – "ספר אגדות מסוג אחר, ללא זוועות ", כפי שחיבר אותו המחבר – זכה להצלחה עצומה, שבעקבותיה נאלץ באום לכתוב עוד 13 ספרי המשך. לאחר מותו של באום נכתבו עוד ספרים בסדרת "עוץ" על ידי מחברים שונים שהוסמכו לכך רשמית, ובסך הכול מונה הסדרה 40 ספרים. הקוסם מארץ עוץ נחשב לטוב ביותר מבין הספרי הסדרה והוא גם המפורסם ביותר. הספר זכה לאינספור עיבודים שונים למחזות ולסרטים. הידוע ביותר והמזוהה ביותר עם הספר הוא הסרט המוסיקלי בכיכובה של ג'ודי גארלנד, שהפיקו אולפני האחים וורנר בשנת 1939.הוצאת קוראים גאה להביא לקורא תרגום חדש ואיכותי – ללא קיצורים והשמטות – לספר נפלא זה, ששבה את דמיונם של מיליוני קוראים בעולם כולו.







©2006-2017 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ