סוס טרויאני / ב. נעם

סוס טרויאני

ב. נעם
ללא דירוג ללא דירוג
0 בנים   0 בנות
87 התעניינו בספר

תקציר הספר
את הספר סוס טרויאני כתבתי בהשראת סיפוריו של חמו-, ששירת בזמנו בצבא האנדרס ( האנדרס היה השם של יחידה בצבא הפולני שהגיעה לישראל). אותה יחידה הגיעה לישראל לפני הקמת המדינה במסגרת מסעותיה במזרח התיכון. יוסף חמי ניצל את ההזדמנות, בהיות היחידה בארץ נמלט, ומצא מקום מסתור באחד הקיבוצים בישראל.
בצעירותו נעצר אביו של חמי על ידי הרוסים והובל לערבות סיביר, בצעד אמיץ נסע חמי אחריו עד למקום הימצאו, שם שמע את הסיפורים על חקירות הארגון החשאי הסובייטי-הקג"ב במרתפיו האפלים.
בספר אני מגולל מספר סיפורים, על דמויות מרתקות, שחיו ופעלו בברית המועצות בתקופת השלטון הקומוניסטי. היו זמנים – לדבריהם - שמפגש של שלושה אנשים ברחוב, נחשב להפגנה....
בדיקטטורה חזקה ואכזרית זו, רעבונם להשתלטות אף מעבר לגבולות ברית המועצות, לא ידע שובע, והרצון להיות שליטי העולם, העביר את מנהיגיה על דעתם. היעלמותם של אנשים בלי להשאיר עקבות היה עניין שבשגרה.
מדינת ישראל לא חסרה גם היא מרגלים וסוכנים סובייטים לעשרות שהגיעו אליה, בהם ישראל בר- שהיה מקורב לשלטון הישראלי, קלמנוביץ וקלינברג שהיו חלק מרשימה "נכבדה" של סוכני קג"ב שהסתננו לישראל. מאוחר יותר הגיעו ארצה אוליגרכים רוסים שהסתבר שהיו מקורבים לשלטון בישראל. ומאפיה רוסית קמה גם פה, אי אפשר להכחיש זאת.
אולם עם כל השלילה שבדבר, זכתה ישראל בעולים רבים וטובים מברית המועצות, שבהם כוחות בלתי מבוטלים של אנשי מדע, ספורטאים, רופאים, אחיות, אנשי טכנולוגיה, וכמובן מוזיקאים מהמעלה הראשונה
הסיפורים שמופיעים בספר נכתבו בהשראת סיפוריהם של מספר עולים מברית המועצות שהמחבר הכיר באופן אישי ומקרוב . עם זאת, בחלק מן הסיפורים המקוריים ערך נעם שינויים שנראו בעיניו חיוניים.
הספר הראשון שכתב: סוכנת בשירות המדינה, נכתב כהוקרה לנשים בכלל! באשר הן ויצא לאור ב-2007. בימים אלה שוקד בר זכאי על כתיבת חלק ב' לספר זה, ובאמתחתו שני ספרים נוספים.


©2006-2015 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ