ארץ, ברית - מדוע אין לישראלים מדינה דמוקרטית חילונית / עפרה ישועה-ליית

ארץ, ברית

מדוע אין לישראלים מדינה דמוקרטית חילונית

עפרה ישועה-ליית

יצא לאור ע"י הוצאת מעריב, בשנת 2011, מכיל 328 עמודים,ללא דירוג ללא דירוג
0 בנים   0 בנות
651 התעניינו בספר


תקציר הספר
ישועה-ליית אינה חוששת לתקוף את הציבור שאין נהוג לתקוף תקשורתית: אלו המגדירים עצמם "חילונים ישראלים", אך דבקים במרכיבים הדתיים של חוקי המדינה היהודית.

באמצעות סיפורים אישיים, נתונים והתבוננות מעמיקה על החברה, מעלה ישועה-ליית סוגיות עקרוניות המציגות את הפגיעה המתמשכת בציבור החילוני: אפליית הנשים בדיני אישות ורכוש, התפוררות חברתית הנובעת מאי הפרדת הדת מהמדינה, ייקור המזון גם עבור אלה שאינם מבקשים הכשר רבני ועוד.

ישועה ליית עוסקת בכל אלה, כמו במגוון נושאים נוספים, וכמובן גוזרת מסקנות מפתיעות לשינוי המצב: מארגון מחדש של משאבי הארץ על כל חלקיה ללא משוא פנים, מניצול יעיל והגיוני של הקרקע ועד ההכרח ללמוד ערבית.

עפרה ישועה -ליית מראה בספרה כיצד ניגפה הציונות לפני הדת היהודית. הציונות שנולדה כרעיון זוהר, מרגש ועשיר בהבטחות לא הצליחה במבחן המעשי שלה להעדיף את העתיד על פני העבר היהודי. להמוני המהגרים החרוצים שהגיעו אל המזרח התיכון לפני מאה שנה היה סיכוי מצויין להקים כאן את ארץ החלומות שאליה ערגו, אילו רק התארגנו למדינה דמוקרטית אמיתית במקום לדבוק בחזון המבוסס על טוהר אתני הזוי, שמקורו בתקנון דתי אנכרוניסטי.

".... בעשור הששי לקיומה של ישראל הראש סחרחר מרוב פערים, ניגודי אינטרסים וסתירות פנימיות מובנות במדינה שבסך-הכל היתה אמורה להציע מקלט בטוח ותיקון צודק לקבוצה לאומית-דתית שסבלה מספיק בעולם.

מסביב, בינתיים, העולם נע קדימה למציאות שבה גבולות של גזע, דת, ולאום נמצאים בתהליך קריסה מתמשך ועקוב מדם. התעקשותה של המדינה שלנו על הבידול חסר הפשרות של אזרחיה הנבחרים, ועל כפייתו בכוח צבאי, מבטיחה לה מעמד של מצורע בכפר הגלובלי."

אבל התקווה רבה, כי "המגוון האנושי שמאכלס את השטח שעליו שולטת מדינת ישראל מסוגל בקלות להתנער מכללי המשחק הבלתי הוגנים שכופה עליו מערכת חוקים מבולבלת וגדושה בסתירות פנימיות..."

עפרה ישועה-ליית פעילה בתנועות פוליטיות וחברתיות לזכויות האזרח, ביניהן "אני ישראלי" (העותרת להכרה בלאום הישראלי) ובקבוצת "לא מצייתות" (בראשות אילנה המרמן, היוצאת נגד החוק האוסר על נשים פלסטיניות לטייל עם ילדיהן בישראל). ישועה ליית היא שותפה במשרד מוביל לייעוץ תקשורתי ואסטרטגי, המתמחה בתחום הפיננסים וההייטק.


ארץ, ברית - מדוע אין לישראלים מדינה דמוקרטית חילונית , מאת עפרה ישועה-ליית בהוצאת ספרית מעריב, עריכה:יעל ישראל, עיצוב עטיפה: יורם נאמן, 328 עמודים. מהדורה שנייה מורחבת, המהדורה הראשונה ראתה אור בהוצאת נמרוד (2004).ארץ, ברית - עפרה ישועה-לייתלקט ספרים מאת עפרה ישועה-ליית
לצפיה ברשימה המלאה, עבור לדף הסופר של עפרה ישועה-ליית


©2006-2015 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ