תקציר הספר
"האדם ברא את אלוהים! ולא הפוך!.. האדם ברא את אלוהים בצלמו."

הרומן היחיד של אליס מונרו – אמנית הסיפור הקצר - הוא ספר מאיר עיניים, גלוי לב, המתאר את קורותיה של נערה צעירה הגדלה באונטריו הכפרית של שנות הארבעים.
דל ג'ורדן מתגוררת בקצה דרך המישור בחוות השועלים של אביה, שם ידידיה הקרובים ביותר הם חבר משפחה רווק ותמהוני ואחיה הקטן והקשוח. כשהיא מתחילה לבלות את רוב זמנה בעיירה, היא מוקפת נשים – אמה, אגנוסטית דעתנית שמוכרת אנציקלופדיות לחוואים מקומיים; הדיירת של אמה, פרן דוהרטי שופעת החיים; וחברתה הטובה ביותר, נעמי, שאיתה היא חולקת את תסכולי גיל ההתבגרות ומשובותיו הפרועות.
דרך מורות רוחניות אלה ומפגשיה שלה עם מין, לידה ומוות, חוקרת דל את הצדדים האפלים והמוארים של הנשיות. ובתוך כך נשארת תמיד מתבוננת חכמה ושנונה, המתעדת אמיתות בחיי עיירה קטנה. התוצאה היא מפגן רב-עוצמה, נוגע ללב ושופע הומור וחמלה של תפיסתה המיוחדת במינה של אליס מונרו את חייהן של נערות ונשים.

אליס מונרו, אמנית הסיפור הקצר, היא כלת פרס בוקר 2009 ופרס הסיפור הקצר הקנדי. פירסמה עד כה 15 ספרים שתורגמו ברחבי העולם. מספריה שראו אור בעברית: "בריחה", "יותר מדי אושר" ו"המראה מקאסל רוק" (מחברות לספרות). היא נולדה וחיה באונטריו.

"מהכותבות הרהוטות והמחוננות ביותר של ספרות בת זמננו." ניו יורק טיימס

"מרהיב...הוקרה חושנית ומשעשעת לחייהן של נערות... עונג צרוף!" כתב העת מיז


רשימות קריאה בהן מופיע חיי נערות ונשים
בתקווה | Momoka בת 21 מתל אביב רשימת הקריאה עודכנה לפני שלושה שבועות

מחכים על המדף בבית שיגיע תורם | yaya בת 26 מירושלים רשימת הקריאה עודכנה לפני חודשאליס מונרו (סופר על המוקד)
אליס מונרו, (נולדה ב-10 ביולי 1931), סופרת קנדית כלת "פרס הסיפור הקצר הקנדי" וזוכת פרס בוקר הבינלאומי‏‏[1] נחשבת לאחד מטובי הסופרים בתחום הסיפור הקצר. אליס מונרו נולדה בעיירה כפרית קטנה ויגהם באונטריו למשפחה של מגדלי שועלים ועופות. היא החלה לכתוב בנערותה ופרסמה את סיפורה הראשון "... המשך לקרוא


©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ